X. den metropolitní sezóny: 7. Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha, a. s.

Vrcholem letošního desátého nedělního odpoledne v CONSEQ PARKU Velká Chuchle byl nejdelší a nejlépe dotovaný český dostih přes proutěné překážky, 7. ročník Zlatého poháru EŽ Praha na 4200 metrů o 400 tisíc korun. Na jeho startu se sešlo celkem osm soupeřů.

Sokol ulétl soupeřům, skvělý den Pegasu

Favoritem byl šestiletý bílý valach Sokol (DS Pegas), kterého žokej Pavel Kašný po startu poslal do vedení a nadiktoval s ním pomalé tempo. Ve vyčkávací taktice setrvali všichni jezdci až do cílové roviny, kde v rychlém finiši Sokol splnil svou roli a jistě o jednu a půl délky před stejně starým obhájcem loňské výhry Tarem (Viktor Komárek, ž. Korpas) délky získal jubilejní desátý triumf kariéry. Třetí příčku obsadil spolehlivý pětiletý Flame Vario (EŽ Praha, ž. Novák), který i čtvrtý skokanský start kariéry dokončil na medailové pozici. Nejlepší pětici uzavřeli stájový kolega vítěze Blesk (Liška) a slovenský host Raimond (OMS, ž. Köhl).

Kanadský rodák Sokol si zapsal již čtvrtý jedničkový triumf a korunoval skvělý den majitele Jiřího Trávníčka a trenéra Grega Wroblewskiho, kteří vyhráli celkem čtyři dostihy. Vedle Kašného ke třem rovinovým vítězstvím dovedl reprezentanty bílých barev DS Pegas loňský žákovský šampión Michal Mach.

Další dění:


V otevírací Ceně Výživových programů Fitmin (III. k., 1400 m) pro dvouleté české odchovance snadno splnil roli favorita stříbrný ze srpnové Ceny Masise Honzik (DS Pegas), v jeho sedle žák Michal Mach dosáhl čtyřicáté kariérní výhry a načal svůj nedělní hattrick.

Cenou společnosti SUDOP Brno (prout. př. IV. k., 3300 m) pokračoval tradiční podzimní seriál překážkových dostihů o Pohár EŽ Praha a po boji o hlavu druhý metropolitní skokanský triumf uhájil sázkové preferovaný Portengo (Syndikát V3J) s Ondřejem Velkem.

Na rychlé dráze byly v nedělních rovinových dostizích dosahovány kvalitní časy a jistý vítěz Ceny společnosti Signalbau (IV. k., 1000 m), šestiletý Demon King (Gwendy) s žokejkou Martinou Havelkovou dokázal o sedm setin sekundy zlepšit stávající chuchelský rekord nejkratšího sprintu, na hodnotu 58,92 s.

Druhý triumf Michala Macha, trenéra Wroblewskiho a DS Pegas zařídila v Ceně společnosti Českomoravská železniční opravna (III. k., 1200 m) talentovaná juniorka Cesmina, která při druhém životním vystoupení prvně vyhrála, jistě, stylem start-cíl.

Hattrick nejúspěšnějšího nedělního týmu pak završil v Ceně společnosti CZ LOKO (III. k., 1400 m) čtyřletý valach Hyacint, polobratr (stejná matka, jiný otec) premianta úvodní položky programu Honzika a stříbrný z loňské Svatováclavské ceny roli favorita dostihu splnil jistě o dvě délky.

V Ceně společnosti Chládek a Tintěra Pardubice (hdcp IV. k., 1200 m) se premiérové životní výhry dočkal populární Muffin (Stáj Filip), s nímž již deváté letošní prvenství slavila žákyně Pavlína Filipová, vedoucí jezdkyně Nikon Ladies Cupu 2013.

Cena společnosti TIPA Telekom plus (IV. k., 2200 m) skončila podle očekávání druhým kariérním vítězstvím pětileté klisny, účastnice i několika dostihů nejvyšší kategorie Lailah (Lokotrans) s žokejem Jaromírem Šafářem.

Závěrečná Cena společnosti Autocentrum Boura (IV. k., 3300 m) byla prvním chuchelským bumperem – rovinovým dostihem pro překážkové koně – a v jen čtyřčlenném poli si pro premiérovou životní výhru suverénně docválal čtyřletý valach Barbarosa (AMD Racing-Váňa) s jezdcem Janem Derychem.

Výsledky

Publikováno: 10.9.2013 12:30:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 9/2019