XI. den metropolitní sezóny: 92. Svatováclavská cena GAAN CZ a partnerů

Jedenáctá kapitola letošní sezóny v CONSEQ PARKU Velká Chuchle dá s největší pravděpodobností odpověď na otázku, komu bude letos patřit titul sprinterského panovníka. V 92. ročníku jednoho z nejstarších tuzemských dostihů, Svatováclavské ceny GAAN CZ a partnerů (I. k., 1200 m, 180 tis. Kč), opět pod patronátem čestného prezidenta Derby Klubu pana Václava Neckáře, se utká deset špičkových soupeřů. Celkem je připraveno osm rovinových dostihů, jichž se zúčastní 88 koní a 34 jezdců, zahajuje se tradičně ve 14 hodin.

Kdo usedne na sprinterský trůn?

Vynikající zážitek slibuje vrchol nedělního odpoledne, v němž se o titul letošní sprinterské jedničky uchází deset koní a v němž se poprvé v přímém měření sil střetne kompletní sestava elity na krátkých tratích. Po roce do metropole přicestuje pětiletý valach All the Evil (Meridian, ž. Havlík), vítěz loňské Velké ceny Prahy CK Martin Tour oslnil znovu letos v červnu Podunají, když během jednoho měsíce vyhrál v Bratislavě a Ebreichsdorfu tři jedničkové dostihy! Chuchelským jarním králem byl čtyřletý Mikesh (Kelso Stables, ž. Srnec), který snadno vyhrál ceněný Memoriál Jaroslava Maška a Cenu Mikrop Čebín. V červnovém Mostě jej pak zdolala jeho vrstevnice Waka Laura (Dostihová stáj Go, ž. Foret), jež v inkriminované Ceně Turf Praha zároveň završila vlastní čistý hattrick na Hipodromu. O měsíc později ale čtvrtý plný zásah nepřidala, neboť ji v Severočeské ceně těsně předčil pětiletý Kendy (Václav Slovák, ž. Koplík), premiant loňské pražské Velké ceny BBAG.

Slibnou dvojicí bude zastoupen letošní klasický ročník, říjnový vítěz z Irska Cut Me Loose (Ramzan Kadyrov, Murzabayev) se během jara v novém působišti hledal, ale v létě už se několika výkony zařadil mezi nejlepší a před dvěma týdny vybojoval svou první zdejší výhru v mostecké handicapové Ceně G7. Šampión loňských juniorů Renny Storm (Stáj A 3 J Family, ž. Šafář) sice na vítězství čeká od loňského Gerschova memoriálu, ale s výjimkou Velké jarní ceny Holdingu Rabbit CZ, v níž skončil šestý, dokázal vždy obsadit místo na stupních vítězů, a to včetně slovenské Velké jarní ceny a červnového výletu do francouzského Maisons-Laffitte.

Velmi rychlí dokážou být i dva nejstarší aktéři, šestiletý někdejší vítěz Michalova memoriálu a Českomoravské ceny Rabbit King (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner) i o rok starší Bright Sand (BORS Břeclav, ž. Zatloukal), premiant loňské pardubické Ceny sprinterů a posledních dvou ročníků chuchelského zářijového kilometru.

Startovní listinu doplňují pětiletí tréninkoví kolegové benešovského kouče Tomáše Hurta, triumfátor loňské Severočeské ceny Charhizard (Gabriela-Trachotvá, ž. Rája) a poprvé na nejvyšší scénu mířící Manhattan Sky (AUTO BUPI – KIA, ž. Chaloupka).

STARTOVNÍ LISTINY

Další dostihový program:


14:00 – Cena EBF (III. k., 1200 m): na premiérový triumf kandidují tři klisny a debutující hřebec, jednoznačnou favoritkou je Straightwhiskey, umístěná i v nejvyšších kategoriích.

14:30 – Cena KAPSCH (III. k., 1400 m): ze třinácti juniorů usiluje o poslední letošní bonus Racing Postu jen debutující Yashadream, hlavním adeptem na triumf by měl být pátý z Ceny Masise Vainakh.

15:00 – Cena COMSOURCE & ELVIA PRO (hdcp IV. k., 1400 m): ve druhém letošním pokračování seriálu dostihů pro žákovské jezdce Hippospol Cup je tucet startujících, šance většiny z nich jsou poměrně vyrovnané.

15:30 – Cena FIDOP & GRANT THORNTON (hdcp III. k., 1600 m): v dalším sázkařském oříšku se představí dokonce maximální možný počet šestnácti koní, k favoritům by měl patřit i sedmiletý matador sestavy Ver.

16:35 – Cena BAUMANN TECHNOLOGIE & MAVET (II. k., 1800 m): ve velmi solidně obeslaném testu se po roční odmlce vrací loňský dvojnásobný vítěz z italského Milána My Old Husband.

17:05 – Cena KLAUS TIMBER & TAX PARTNERS (hdcp IV. k., 1800 m, I. odd.): v poli jedenácti aktérů budou tříletí Montepucini a A Dee Joe navazovat na premiérové letní triumfy.

17:35 – Cena DP WORK & SEVT (hdcp IV. k., 1800 m, II. odd.): mezi deseti účastníky pak další zástupci klasického ročníku Izidor a Vysmata Bara zkusí opustit skupinu nezvítězivších.

Doprovodný program:

Tradiční divácká anketa a slosování lístků o fotoaparát NIKON COOLPIX S3300. U vchodu do areálu nebo v infostánku uvnitř tribuny si každý návštěvník může vyzvednout anketní lístek a vyplněný jej pak vhodí do sběrné nádoby, které budou umístěny u hlavního vchodu a u Infostánku v přízemí tribuny. Losování proběhne po dekorování vítězů hlavního dostihu, tedy cca v 16.20 hodin.

Nikon Ladies Cup 2013

Celorepublikový šampionát rovinových jezdkyň vstoupil do svého třetího ročníku a firma NIKON, generální partner soutěže, věnuje třem nejlépe umístěným jezdkyním v konečném pořadí fotoaparáty Nikon 1 V1. Pořadí jezdkyň v Nikon Ladies Cupu určuje počet vítězství, případně druhých a dalších míst (pokud by ani tato kritéria nerozhodla, rozhoduje vyšší zisk, a dále vyšší úspěšnost (poměr vítězství k celkovému počtu startů). Vítězka obdrží finanční bonus 15 tisíc Kč, druhá v pořadí 10 tisíc Kč a třetí 5 tisíc Kč. Všechny tři dále získají od generálního partnera soutěže fotoaparát Nikon 1 V1. Partnerem Nikon Ladies Cupu je CONSEQ PARK Velká Chuchle.

Mladá fronta partnerem dostihů

Mladá fronta je jedním z největších vydavatelských domů v České republice. Své dobré jméno staví na mnohaleté zkušenosti, profesionalitě a dynamickém růstu. Tomu odpovídá i široké a pestré portfolio titulů, které vydává.

E15.cz je jeden z nejkvalitnějších českých zpravodajských portálů, který vyrostl na základech profesionálního týmu ekonomického deníku Mladá fronta E15. Kromě zpravodajství z oblasti ekonomiky, politiky a byznysu je doplněn lifestylovými rubrikami o cestování, kultuře, bydlení, sportu a dalších tématech.  

ForMen je časopis pro muže, který nejen logicky doplňuje portfolio Mladé fronty, ale hlavně zaplňuje velkou mezeru na trhu časopisů. Jak už název napovídá, jedná se o opravdu exkluzivní časopis pro muže.

Právo & Byznys je prvním časopisem na českém trhu, který přináší informace o dění v právnické obci, o ekonomické situaci v tomto odvětví a o lidech z tohoto oboru. Jeho obsah reaguje na aktuální dění v oboru obchodu a práva.

Týdeník Euro je dnes nejprodávanějším a inzertně nejvýkonnějším titulem soustředěným na byznys a byznysmeny v České republice. Investigativně zkoumá procesy uvnitř firem a záměry jejich vlastníků a manažerů. Je mediálním partnerem řady prestižních projektů z oblasti kultury, sportu, byznysu, samozřejmostí jsou i charitativní aktivity.

Bohatý program pro rodiny s dětmi

Nejmenším návštěvníkům je v Praze-Velké Chuchli věnována zvláštní pozornost. Děti do 15 let mají na všechny dostihové dny vstup zdarma, mládež do 18 let zaplatí pouze poloviční vstupné. Na dostizích se Vaše děti určitě nudit nebudou! Více informací ZDE.

CONSEQ PARK Vám nabízí i prostor pro firemní akce

Dostihové odpoledne ve Velké Chuchli nabízí ideální prostředí a podmínky k prezentaci Vaši firmy, setkání s obchodními partnery, klienty a zákazníky nebo třeba neformální párty pro zaměstnance. V saloncích Doncaster, Ascot, Epsom nebo ve VIP restauraci PANORAMA s kapacitou od 20 do 400 osob pro Vás připravíme program přímo na míru a ve spolupráci se společností MAXISERVICE i skvělé pohoštění. Všechny salonky mají přímý výstup na zastřešenou terasu s výhledem na cílovou rovinku!

Pro bližší informace využijte tyto kontakty:
Petr Drahoš, ředitel společnosti, 604 298 150, petr.drahos@velka-chuchle.cz
Tereza Trníková, obchodní oddělení, 604 298 155, tereza.trnikova@velka-chuchle.cz
Držitelům Sphere card je poskytována 10% sleva na pořádání firemních akcí.

Prožijte dostihy jinak, navštivte Derby klub

Derby klub nabízí: příjemné prostředí, ideální výhled na dostihovou dráhu, pohodlný přístup k paddocku, možnost uzavírání sázek přímo v prostorách klubu.

Denní klubové vstupné 600 Kč zahrnuje: vstup do areálu závodiště a Derby klubu,
Dostihový program, servírované menu

Menu na 15. září:

Pórkový krém s máslovými krutonky
Pečené kachní stehno na drceném kmínu s bílým jablečným zelím a bramborovými drbáky
Dušená jablka na piškotovém těstě s pudinkovým krémem a karamelem
Pilsner Urquelle 0,33 l
Tokajské 1 dcl

Cena degustačního nápojového menu 70 Kč

 Vstupenky jsou k dostání v den konání dostihů na pokladně CONSEQ PARKU, nebo při objednávce míst pro pět a více osob kontaktujte předem (v pracovním týdnu před dostihovým dnem)
obchodní oddělení: tereza.trnikova@velka-chuchle.cz, tel.: 242 447 031.

VSTUPNÉ NA DOSTIHY V SEZÓNĚ 2013:

Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod): zdarma
Držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem: zdarma
Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu: 120 Kč
Mládež do 18 let, studenti do 26 let, držitelé zákaznické karty Pražská plynárenská, držitelé karty www.rodinnepasy.cz,
držitelé In-karty ČD, držitelé Sphere card: 60 Kč

CELOROČNÍ VSTUPENKY:

Celoroční vstupenka 2013: nyní jen 500 Kč
Celoroční vstupenka extra (vstup do areálu a parkování): nyní jen 700 Kč
Celoroční vstupenka „all in one“ (vstup do areálu, parkování, Dostihový program): nyní jen 1000 Kč
Klub Patriot / Student (pro seniory - 60 let a více a studenty do 26 let): 260 Kč
Derby klub (celoroční vstup do Derby klubu, občerstvení, Dostihový program, parkování): 9000 Kč

Zakoupit lze v neděli na pokladně hlavního vchodu do areálu CONSEQ PARKU, nebo ve všední dny mezi 8. a 15. hodinou v 4. patře tribuny závodiště Velká Chuchle (paní Šárka Pišnová, tel. +420 242 447 034), případně si je můžete objednat na adrese: sarka.pisnova@velka-chuchle.cz.

Publikováno: 12.9.2013 15:00:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 9/2019