XIV. den metropolitní sezóny: Dostihový den Znovínu Znojmo

Další kapitolou letošní sezóny v Conseq Parku Velká Chuchle byl Dostihový den Znovínu Znojmo, a. s., jehož program vedle dvou dostihů dvouletých tvořilo šest sázkařsky zajímavých handicapů.

V otevírací Ceně EBF (III. k., 1600 m) pro nezvítězivší dvouleté se při svém prvním tuzemském vystoupení prosadil svěřenec trenéra Michala Liska s žokejem Petrem Foretem Noble Cliffs (DS Pegas, 5,5:1), jenž nastupoval podruhé v kariéře, když se v srpnovém francouzském debutu neumístil. Sázková výhra na velké pořadí, které v tomto dostihu doplnili Mujahid Brave a Lodgia Rock, činila letos dosud nejvyšších 9009 korun za deset vsazených.

Následnou Cenu SUSPRO, s. r. o. (hdcp III. k., 1600 m) proměnil v druhé životní a první zdejší vítězství pětiletý valach College Succes (tr. Germič, stáj Stachová-Lufínek A.M.R., 4:1), v jehož sedle první nedělní triumf získal žokej Bauyržan Murzabajev.

Třetí pokračování letošního ročníku chuchelského seriálu Fitmin Cup pro dvouleté české odchovance vyhrál valach Trinis (ž. Verner, tr. Petrlík, DAR, 3,3:1), sázkový druhý favorit, jenž debutoval koncem srpna druhou příčkou v předchozím dílu metropolitní série.

V Ceně Autodopravy František Vlk (hdcp V. k., 1200 m) si první životní prvenství připsala tříletá klisna Marika (tr. Zobal, DS Malá Morávka, 9:1), s níž žokej Bauyržan Murzabajev dosáhl druhého nedělního vítězství a v kariéře jubilejního třicátého double.

Také jubilejní životní třicáté – avšak vítězství zaznamenal v Ceně Adeli Medical Center (hdcp IV. k., 1200 m) amatér Jindřich Fabris, s nímž jistě triumfoval čtyřletý Monte Christo (tr. Bieliková, FVE- Relay JK Levín, 5:1), ve své kariéře zvítězivší podruhé.

Další klisnou, která vyhrála poprvé v životě, byla v Ceně 110 let závodiště ve Velké Chuchli (hdcp IV. k., 1800 m) pětiletá Barika (tr. Olehla, stáj Hudec-Olehla, 13:1), v sedle nečekané vítězky byla jezdkyně Kateřina Hlubučková, jež po jednom sobotním triumfu ve Slušovicích dosáhla letošního jedenáctého prvenství a posunula se do čela dámského rovinového šampionátu NIKON Ladies‘ Cup.

Avšak pouze na půlhodinu, protože v Ceně Znovínu Znojmo, a. s. (hdcp II. k., 2235 m) překvapivě získala druhé kariérní vítězství pětiletá svěřenkyně, reprezentantka a odchovankyně Pavla Vrby Čáryrejka (10:1), která navíc do dostihu nastupovala nevyvážená (podle propozice a svého průběžného handicapu by měla nést nižší než minimální možnou hmotnost), s níž si letošní jedenáctý plný zásah zapsala žokejka Martina Havelková a na vyšší počet druhých míst se vrátila do čela NIKON Ladies‘ Cupu.

V závěrečné Ceně Vision (hdcp V. k., 2400 m) také dosáhla druhé životní výhry pětiletá Polyante (tr. Fedorowicz, Swiss Fans-Fedorowicz, 5:1), vedená letos popáté vítězným jezdcem Michalem Hroudou.

 

Výsledky

 


 

Dění v Conseq Parku Velká Chuchle pokračuje tuto neděli letošní čtrnáctou kapitolou, jíž bude Dostihový den Znovínu Znojmo, a. s. Celkem se uskuteční osm dostihů, z nich dva pro dvouleté koně a šestice vyrovnaných handicapů, a tato nabídka slibuje zajímavé sázkařské odpoledne. Na startovních listinách je 84 koní a 23 jezdců, úvodní dostih startuje ve 13 hodin, areál Conseq Parku bude otevřen od 11 hodin.

Kvarteto atakuje hattrick

Hlavním bodem programu je Cena společnosti Znovín Znojmo, a. s. (hdcp II. k., 2200 m) s osmi účastníky a hned čtyři z nich budou usilovat o letošní třetí vítězný zápis. Tříletá Nicole Megan (ž. Murzabajev, tr. Blažková, stáj Joly) dokonce o čistý hattrick, prosadila se v červencových Kolesech mezi nezvítězivšími a hodnotný druhý plný zásah přidala před dvěma týdny v delším trojkovém handicapu na pražské dráze.

Také pětiletý Seep (ž. Verner, tr. Petrlík, stáj DAR) svůj předchozí start vyhrál, když si také během prvního zářijového víkendu poradil s nejvyšší zátěží na mimoňském závodišti, a zvítězil i ve svém vstupu do sezóny v dubnových Karlových Varech. Tam si v Jarní ceně premiérové prvenství zapsal i tříletý Alpheus (ž. Rája, tr. J. Váňa, stáj Joly), poté vítězný také v mosteckém Memoriálu dr. Frankenbergera, avšak v dalších (jedničkových) startech neumístěný.

Čtvrtým letošním dvojnásobným vítězem v poli je tříletý Fabryan (j. Hlubučková, tr. T. Váňa, stáj Michaela-Hruboš), který také triumfoval před dvěma měsíci v Kolesech a následně v Karlových Varech. V Mimoni sice podlehl Seepovi a dalším dvěma soupeřkám, nyní však ponese výrazně nižší zátěž, stejně jako tehdy za ním pátý Best Box (j. Hrouda, tr. Hurt, stáj Autocentrum BUPI), který si po dvou výhrách připsal vloni i předloni, letos ale zatím na premiérový triumf čeká.

Spolehlivou výkonnost vykazuje tříletý Secretive Lord (ž. Mach, tr. Juránek, stáj Rabbit Trhový Štěpánov), čtvrtý z Velké červnové ceny a následně neumístěný v Českém derby obsadil v dalších třech vystoupeních pod vyššími hmotnostmi, včetně nedávného startu v rakouském Ebreichsdorfu, druhá místa. Stříbrná doběhla v minulém startu také pětiletá Čáryrejka (ž. Havelková, tr. Vrba, stáj Vrba Rokytnice Slavičín), na Nicole Megan jí chybělo jen půl délky, ale zde nastupuje nevyvážená (podle propozice by měla nést nižší než minimální hmotnost), a to její teoretické šance zmenšuje.

Podobně je na tom devítiletý valach Malq (ž. Janáčková, tr. Sůrová, stáj Estrella), matador sestavy, který svého času dokázal získat mj. dvě druhá místa ve Velké ceně Prahy, avšak letos se vrátil na dráhu po pětileté pauze a k někdejší výkonnosti se zatím nepřiblížil.

 

Startovní listiny, sázkové kurzy

Další dostihový program:

13.00 – Cena EBF (III. k., 1600 m): mezi devíti nezvítězivšími dvouletými mají nejvyšší ambice při debutu třetí Good Sign a před dvěma týdny čtvrtý Mujahid Brave.

13.30 – Cena SUSPRO, s. r. o. (hdcp III. k., 1600 m): v prvním ze šesti handicapů by prvního tuzemského vítězství mohl dosáhnout minule těsně druhý College Succes.

14.00 – Cena portálu Fitmin & TURF Magazín (III. k., 1400 m): další díl seriálu pro nejmladší nezvítězivší české odchovance má na startu i trojici Trinis, Golden Sarah a Hordubal, umístěnou na druhé až čtvrté příčce v minulé kapitole.

14.30 – Cena Lionela (hdcp V. k., 1200 m): na sprinterské distanci se nejprve představí tucet uchazečů, už dvanáctý letošní start se zde bude snažit v premiérový plný zásah proměnit zkušená Our Lass.

15.00 – Cena ADELI Medical Center (hdcp IV. k., 1200 m): následně se představí jedenáct sprinterů, mezi kterými se pokusí na jistý triumf z konce srpna navázat čtyřletý Sorahho.

15.30 – Cena 110 let závodiště ve Velké Chuchli (hdcp IV. k., 1800 m): na střední trati změří síly dalších dvanáct kandidátů, obsazení úřadujícím šampiónem Bauyržanem Murzabajevem zvyšuje šance šestiletého Montepuciniho.

16.30 – Cena Vision (hdcp V. k., 2400 m): stejně tak v závěrečné vytrvalecké položce nejúspěšnější žokej posledních sezón posiluje vyhlídky svého koně, jímž tu bude nedávná vítězka z Mimoně, čtyřletá Annie.

Publikováno: 19.9.2016 7:00:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020