XV. den metropolitní sezóny: 75. RABBIT Cena zimního favorita s podporou ČSCHPMDK

Letošní předposlední položka termínové listiny CONSEQ PARKU Velká Chuchle nabídne tuto neděli program, jehož hlavní dostih tvoří zároveň vrchol celého roku pro dostihové juniory, tedy pro dvouleté koně. Na start bohatě dotované 75. RABBIT Ceny zimního favorita s podporou ČSCHPMDK (listed kat., 1600 m, 400 tis. Kč) míří tři klisny, pět hřebců a jeden valach, domácí chov bude reprezentovat trojice účastníků. Celkem je připraveno osm dostihů, jichž se zúčastní 91 koní a 34 jezdců, zahajuje se již ve 13 hodin.

Aktualizace 21. 10. 10:00 HOD: Přidána TZ XV. den metropolitní sezóny: 75. RABBIT Cena zimního favorita s podporou ČSCHPMDK

Vrcholem letošní předposlední dostihové neděle v CONSEQ PARKU Velká Chuchle byl sezónní vrchol dvouletých koní, 75. RABBIT Cena zimního favorita. O vysokou dotaci 400 tisíc korun se na mílovou trať vydalo bojovat devět účastníků.

Zimním favoritem se stal Jambul

Tempa první části dostihu se chopila z Polska čerstvě importovaná Cold As Ice, avšak v cíli se na stupních vítězů seřadili tři nejčastěji tipovaní aktéři. Avšak v opačném pořadí. Jistě zvítězil sázkový třetí favorit Jambul s žokejem Milanem Zatloukalem, o dvě a čtvrt délky před druhou šancí z devítičlenného pole a vítězkou bratislavské Karpatské ceny Francií (Zeas Staré Hradiště, ž. Rája). Ta v závěrečném duelu rozdílem krku předčila favorita dostihu, jímž byl po suverénním desetidélkovém triumfu z poloviny září Win Front (DAR, ž. Lukášek). O dvě a půl délky dále vydělal čtvrtý honorář, stejně jako v zářijovém Gerschově memoriálu, český rodák Love Me (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner), s odstupem šesti délek pětici uzavřel Vainakh (Ramzan Kadyrov, Murzabayev)

Pohledný hnědák Jambul, jenž si při třetím životním startu zapsal druhé vítězství, je v péči trenéra Artura Resulova, jemuž po výhře Saltanat v červencovém Oaks přinesl druhý plný zásah na nejvyšší scéně, a hájí barvy stáje kazašského filmového režiséra a producenta, velmi úspěšného dostihového majitele Ardaka Amirkulova.

Další dění:

Úvodní Cena Elektrizace železnic Praha, a. s. (prout. př. III. k., 3300 m) zároveň zakončila tradiční podzimní metropolitní seriál skokanských dostihů o Pohár EŽ Praha a k premiérovému překážkovému vítězství kariéry dovedl sedmiletého valacha Cheri Honey (TVD Slavičín, a. s.) žokej Josef Váňa mladší.

V následné Ceně DIMEX (III. k., 1200 m) pro dvouleté koně po boji dosáhl na první životní triumf potřetí startující hřebec Dixon (J+J Votava), jehož žokej Milan Zatloukal docílil jubilejní 150. kariérní výhry.

Čistý podzimní hattrick pak v Ceně projektu Klokánek (hdcp III. k., 1400 m) lehce završil zkušený sedmiletý valach Double Rubble (MUDr. Řežábová Dana) a úřadující žokej-šampión v jeho sedle Jaromír Šafář ze třetí pozice průběžného pořadí šampionátu CK Martin Tour Cup zahájil závěrečný útok na třetí titul v řadě.

Vítězem Ceny dostihových sázek ve Fortuně (hdcp IV. k., 1600 m) se jistě stal šestiletý valach Picca Bio (Dr. Leimgruber) a po roce a dvou týdnech si do kariéry přidal druhý plný zásah, k němuž jej dovedla někdejší trojnásobná amatérská šampiónka, jezdkyně Linda Fedorowiczová.

Roli favoritky Ceny EBF (III. k., 1800 m) pro nezvítězivší koně pak po tuhém boji splnila tříletá Novellette (SV Vondra Gain), jejíž žokejka Martina Havelková vyhrála letos pošesté, a výrazně se tak přiblížila stupňům vítězek celoročního šampionátu rovinových jezdkyň NIKON Ladies Cup.

Další favoritkou, která splnila úlohu, byla v Ceně První zemědělská Ratměřice, s r. o. s podporou ČSCHPMDK (IO. k., 2245 m) pro tříleté české odchovance Aurora (Kis-vodomery.cz), při jejím lehkém, třetím letošním i životním vítězství jí asistoval žokej Jaromír Šafář, který se posunul na druhou pozici šampionátu, o tři bodíky za vedoucího Bayurzhana Murzabayeva.

Závěrečná Cena Smíchova (IV. k., 2400 m) nabídla opět výtečný odhad tempa žokeje Jiřího Chaloupky a start-cíl vítězství jeho svěřenkyně, tříleté Mama Charlotte (CK Martin Tour), jež i druhé kariérní výhry dosáhla velmi lehkým stylem.

Výsledky

Původní text ze dne 17. 10. 14:00 HOD:

Připíše si Francie po slovenském i český juniorský vrchol?

Dcera vítěze longchampské Prix Daniel Wildenstein (Gr.2) Francie (Zeas Staré Hradiště, ž. Rája, foto: Lenka Lojová) ze všech devíti nedělních startujících dosud předvedla nejvyšší výkonnost. Kariéru zahájila už na konci května lehoučkým pražským triumfem mezi debutanty, pak pokračovala až v polovině srpna karlovarskou Cenou Masise, v níž finišovala třetí, a naposledy zamířila ve druhé polovině září do Bratislavy, odkud si přivezla snadnou výhru v Karpatské ceně, tedy slovenské analogii právě Ceny zimního favorita.

Týden po zmíněném podunajském vrcholu se v Praze uskutečni tradiční Gerschův memoriál a z jeho šesti aktérů se nyní představí duo, skončivší v těsném doběhu na třetím a čtvrtém místě. Bronz získal syn bravurního Rock of Gibraltara Vainakh (Ramzan Kadyrov, Murzabayev), o délku čtvrtý skončil člen druhého ročníku dvojnásobného vítěze Hansa-Preis (Gr.2), napajedelského plemeníka Egertona Love Me (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner). Stáj sponzora dostihu přitom bude mít zastoupení dvojnásobné, jelikož je na start delegována i dcera držitele Rheinland-Pokal a Premio Presidente (obojí Gr.1) Saddexe a první potomek výborné vytrvalkyně Vadeony Vadeta (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Andrés), účastnice Ceny zimní královny a předtím vítězka jednoho z dílů série pro české odchovance Fitmin Cup.

Druhá skupina kandidátů se zatím na nejvyšší úrovni nepředstavila, ale minimálně dva její členové, oba vítězové zářijových pražských testíků, by měli atakovat pozice velmi vysoko. Americký rodák, syn tamního vítěze Gd-2 War Fronta Win Front (DAR, ž. Lukášek) před měsícem vyhrál impozantně o deset a více délek na sprinterské vzdálenosti, přičemž míli si uspokojivě vyzkoušel při srpnovém debutu v Itálii, kde vybojoval bronz. Britský odchovanec, polobratr čtvrté z American Oaks Miss Cato Jambul (Ardak Amirkulov, ž. Zatloukal) sice musel o svůj triumf bojovat až do cíle, avšak na jeho štítě zůstal nejen šestidélkový suverén z předminulého týdne Nine ou Four, ale i již výše jmenovaný Vainakh. Naopak po dvou vystoupeních zůstávají mezi nezvítězivšími Prince Orpen (Joly, ž. Šafář) a Amant de Bond (Vocetka, ž. Chaloupka).

Novou tváří na zdejší scéně bude čerstvě importovaná Cold as Ice (Vesiba, ž. Foret), jednou vítězná ze čtyř varšavských představení.

Startovní listiny

Sázkové kurzy

Další dostihový program:

13:00 – Cena Elektrizace železnic Praha, a. s. (prout. př. III. k., 3300 m): do závěrečné kapitoly překážkového seriálu o Pohár EŽ Praha nastoupí tucet aktérů, mezi nimi i čtyři účastníci loňského Derby Pegas, Betpak Dala, My Afantou a Desson!

13:30 – Cena DIMEX (III. k., 1200 m): ve sprintu nezvítězivších dvouletých plný počet čtrnácti adeptů, všichni už absolvovali alespoň jeden dostih, nikdo z nich však nemá víc než dva starty.

14:00 – Cena projektu Klokánek (hdcp III. k., 1400 m): mezi jedenácti soupeři delšího sprinterského handicapu zkusí čistý podzimní hattrick završit zkušený Double Rubble.

14:30 – Cena dostihových sázek ve Fortuně (hdcp IV. k., 1600 m): v plně obsazeném mílovém handicapu ponese nejvyšší hmotnost tříletá Safija, která v posledních pěti startech vždy skončila na stupních vítězů.

15:30 – Cena EBF (III. k., 1800 m): ze šesti aspirantů mají největší šance na premiérový životní triumf tříleté klisny, medailistky obdobného zářijového dostihu Novellette a Nonhalema.

16:00 – Cena První zemědělská Ratměřice, s r. o. s podporou ČSCHPMDK (II. k., 2200 m): mezi devíti tuzemskými tříletými rodáky jsou favoritkami Aurora a Victory Bond, obě získaly umístění v nedávném Petrlíkově memoriálu.

16:30 – Cena Smíchova (IV. k., 2400 m): v početném poli závěrečného dostihu se po pětiměsíční odmlce vrací na dráhu loňský dvojkový vítěz Champagne Rose.

Doprovodný program:


Tradiční divácká anketa a slosování lístků o fotoaparát NIKON COOLPIX S3300. U vchodu do areálu nebo v infostánku uvnitř tribuny si každý návštěvník může vyzvednout anketní lístek a vyplněný jej pak vhodí do sběrné nádoby, umístěné u hlavního vchodu, a u Infostánku v přízemí tribuny.

Nikon Ladies Cup 2013


Celorepublikový šampionát rovinových jezdkyň vstoupil do svého třetího ročníku a firma NIKON, generální partner soutěže, věnuje třem nejlépe umístěným jezdkyním v konečném pořadí fotoaparáty Nikon 1 V1. Pořadí jezdkyň v Nikon Ladies Cupu určuje počet vítězství, případně druhých a dalších míst (pokud by ani tato kritéria nerozhodla, rozhoduje vyšší zisk, a dále vyšší úspěšnost (poměr vítězství k celkovému počtu startů). Vítězka obdrží finanční bonus 15 tisíc Kč, druhá v pořadí 10 tisíc Kč a třetí 5 tisíc Kč. Všechny tři dále získají od generálního partnera soutěže fotoaparát Nikon 1 V1. Partnerem Nikon Ladies Cupu je CONSEQ PARK Velká Chuchle.

Mladá fronta partnerem dostihů

Mladá fronta je jedním z největších vydavatelských domů v České republice. Své dobré jméno staví na mnohaleté zkušenosti, profesionalitě a dynamickém růstu. Tomu odpovídá i široké a pestré portfolio titulů, které vydává.

E15.cz je jeden z nejkvalitnějších českých zpravodajských portálů, který vyrostl na základech profesionálního týmu ekonomického deníku Mladá fronta E15. Kromě zpravodajství z oblasti ekonomiky, politiky a byznysu je doplněn lifestylovými rubrikami o cestování, kultuře, bydlení, sportu a dalších tématech.  

ForMen je časopis pro muže, který nejen logicky doplňuje portfolio Mladé fronty, ale hlavně zaplňuje velkou mezeru na trhu časopisů. Jak už název napovídá, jedná se o opravdu exkluzivní časopis pro muže.

Právo & Byznys je prvním časopisem na českém trhu, který přináší informace o dění v právnické obci, o ekonomické situaci v tomto odvětví a o lidech z tohoto oboru. Jeho obsah reaguje na aktuální dění v oboru obchodu a práva.

Týdeník Euro je dnes nejprodávanějším a inzertně nejvýkonnějším titulem soustředěným na byznys a byznysmeny v České republice. Investigativně zkoumá procesy uvnitř firem a záměry jejich vlastníků a manažerů. Je mediálním partnerem řady prestižních projektů z oblasti kultury, sportu, byznysu, samozřejmostí jsou i charitativní aktivity.

Bohatý program pro rodiny s dětmi

Nejmenším návštěvníkům je v Praze-Velké Chuchli věnována zvláštní pozornost. Děti do 15 let mají na všechny dostihové dny vstup zdarma, mládež do 18 let zaplatí pouze poloviční vstupné. Na dostizích se Vaše děti určitě nudit nebudou! Více informací ZDE.

CONSEQ PARK Vám nabízí i prostor pro firemní akce

Dostihové odpoledne ve Velké Chuchli nabízí ideální prostředí a podmínky k prezentaci Vaši firmy, setkání s obchodními partnery, klienty a zákazníky nebo třeba neformální párty pro zaměstnance. V saloncích Doncaster, Ascot, Epsom nebo ve VIP restauraci PANORAMA s kapacitou od 20 do 400 osob pro Vás připravíme program přímo na míru a ve spolupráci se společností MAXISERVICE i skvělé pohoštění. Všechny salonky mají přímý výstup na zastřešenou terasu s výhledem na cílovou rovinku!

Pro bližší informace využijte tyto kontakty:
Petr Drahoš, ředitel společnosti, 604 298 150, petr.drahos@velka-chuchle.cz
Tereza Trníková, obchodní oddělení, 604 298 155, tereza.trnikova@velka-chuchle.cz

Držitelům Sphere card je poskytována 10% sleva na pořádání firemních akcí.

Prožijte dostihy jinak, navštivte Derby klub

Derby klub nabízí: příjemné prostředí, ideální výhled na dostihovou dráhu, pohodlný přístup k paddocku, možnost uzavírání sázek přímo v prostorách klubu.

Denní klubové vstupné 600 Kč zahrnuje: vstup do areálu závodiště a Derby klubu, Dostihový program, servírované menu.


Vstupenky jsou k dostání v den konání dostihů na pokladně CONSEQ PARKU, nebo při objednávce míst pro pět a více osob kontaktujte předem (v pracovním týdnu před dostihovým dnem) obchodní oddělení: tereza.trnikova@velka-chuchle.cz, tel.: 242 447 031.

VSTUPNÉ NA DOSTIHY V SEZÓNĚ 2013:

Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod): zdarma
Držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem: zdarma
Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu: 120 Kč
Mládež do 18 let, studenti do 26 let, držitelé zákaznické karty Pražská plynárenská, držitelé karty www.rodinnepasy.cz,

držitelé In-karty ČD, držitelé Sphere card: 60 Kč

Publikováno: 21.10.2013 10:00:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2019