XX. den metropolitní sezóny: Cena Schaumann ČR

Hlavním dostihem jubilejního dvacátého pokračování letošní sezóny v AUTO HASE PARKU Velká Chuchle bude 24. října finále devátého ročníku seriálu pro dvouleté koně českého chovu, Cena Schaumann ČR, spol. s r. o. (II. kat., 1500 m, 100.000 Kč). Sejde se v něm třináct aktérů, což je druhý nejvyšší počet účastníků - o jednoho více startovalo pouze v roce 2007. Kromě této série vyvrcholí také další pražský seriál, Pohár Elektrizace železnic Praha, a. s., dostihů přes proutěné překážky. Celkem je na startovních listinách 84 koní a 29 jezdců, první dostih startuje již ve 13 hodin.

Wladan o čistý hattrick
Nejúspěšnějším startujícím z aktérů hlavního dostihu je ryzák stáje Görgl's Farm Wladan (ž. Chaloupka), jenž vyhrál oba dosavadní starty – letní debut v Kolesech u Kladrub, i zářijovou kapitolu seriálu Schaumann v Praze-Velké Chuchli. (Stáj Görgl’s Farm je jedním ze dvou letos zúčastněných majitelských subjektů, který už tento dostih v minulosti vyhrál – Heretic 2003, druhou zde již zvítězivší stájí pak je Wrbna Racing – Ignacio 2006.) Po jednom triumfu mají na kontě další čtyři kandidáti: Polární Bouře (BH Kútnik, Verner) zvítězila hned v otevíracím květnovém dostihu seriálu a od té doby nestartovala, Char (Stáj Hradec, ž. Andrés) si připsal srpnový díl série, dcera vítězky Velké červnové ceny a druhé z Oaks 2005 Peinture Naive Pikardie (DS Pegas, ž. Hlavatý) opanovala říjnové pokračování a dcera stříbrné z Jarní ceny klisen 2002 Pomady Petruška (Václav Kozel, Koplíková) vyhrála srpnový karlovarský debut, po němž jako jediná účastnice nedělního hlavního dostihu otestovala výkonnost v nejvyšší kategorii, když obsadila pátou příčku v Gerschově memoriálu Fondů Conseq Invest. Dotovaná umístění pak má na kontě většina ostatních, mezi nimiž jsou např. pouze o necelou délku druhý za Petruškou Pudřík (syn bronzové z Jarní ceny klisen v ČR i SR a Oaks 1994 Půlnoci, PP Zámrsk, ž. Pavlíček), jen o půl délky druhý za Pikardií Fencer (syn bronzové ze slovenského St. Leger 2002 Fenerive, Equus Caroli, ž. Zatloukal) či dcera čtyřnásobné klasické vítězky z roku 2004 - Jarní cena klisen a Oaks v ČR a Oaks a St. Leger na Slovensku - Arganty Anjou (Wrbna Racing, žk. Piruch).

Další program
13:00 – Cena EBF (III. k., 1800 m)
Mezi osmi kandidáty na premiérový triumf má nejlepší vyhlídky třikrát umístěný Lorain.

13:30 – Cena Derby Klubu (hdcp IV. k., 1800 m)

Po favoritovi předchozího dostihu sedlá žokej Šafář další dobrou šanci, Nero krvavého básníka, a může se přiblížit na tři zásahy jubilejní stovce vítězství.

14:00 – Cena sázek ve Fortuně (hdcp II. k., 1800 m)

Mezi devíti aktéry hlavními adepty jarní trojnásobný vítěz Desperado a po odmlce startující efektivní Vespehar.

14:30 – Cena AgroEfekt, spol. s r. o. (III. k., 1500 m)

V souboji tří vítězných juniorů pražská debutantka Free Star, srpnový vítěz lukrativního bonusu Racing Postu Sorbon a suverén mezi zářijovými debutanty Ange Guardien.

15:00 – Cena Elektrizace železnic Praha, a. s. (III. k., 3300 m)

V závěrečné kapitole podzimní překážkové série absolvuje skokanskou premiéru druhý z loňského FORTUNA Českého derby Arcibaldo.

16:00 – Memoriál Zdeňka Bezstarosty (hdcp III. k., 1200 m)
Počátkem října v cíli kilometrového handicapu Dabl těsně zdolal Werzi, nyní má klisna šanci k odvetě.

16:30 – Cena www.betino.cz (hdcp III. k., 2600 m)
Tříletá Irenka koncem léta našla parketu na vytrvaleckých tratích, její jezdkyně Korečková stále čeká na padesátý triumf, jenž by jí dodal žokejský titul.

Publikováno: 21.10.2010 9:11:38
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 10/2019