Žokej Janáček dvojnásobným šampiónem!

Rovinový žokej Václav Janáček (25) si už během léta, s velkým předstihem, zajistil pátý domácí titul šampióna a v posledních týdnech se soustředil na získání šampiónského primátu také na Slovensku. Exkluzivní double se českému jezdci podařilo završit poslední říjnovou neděli, kdy v Bratislavě končila tamní sezóna…

Chuchle

 

Janáček titul potvrdil dalšími dvěma vyhranými dostihy a se ziskem 17 vítězství definitivně dosedl na trůn: stal se tak prvním jezdcem v historii, který dokázal během jedné sezóny získat šampiónské tituly v obou zemích bývalé federace.

Na Slovensku se letos konalo 23 dostihových dní a Janáček startoval pouze v pěti z nich. Celkem tam absolvoval 44 dostihů, ale jeho mimořádná úspěšnost téměř 40 procent jej vynesla na nejvyšší příčku (v ČR má letos Janáček úspěšnost přes 27 procent, přitom už patnáctiprocentní hranice je obecně považována za vynikající...).

Česká dostihová sezóna skončí v AUTO HASE PARKU Velká Chuchle tuto neděli, 7. listopadu a novopečený dvojnásobný šampión (a otce roční dcery Viktorie) samozřejmě nebude na chybět. Program začne ve 12 hodin a nabídne celkem osm dostihů. Na konci dne proběhne tradiční slavnostní přípitek šampiónů, tedy Václava Janáčka a Josefa Váni mladšího, který letos získal titul na překážkách.

Publikováno: 2.11.2010 7:42:55
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 10/2019