Česká voltiž v Ermelu ve finále

Čeští voltižéři bojovali o víkendu v holandském Ermelu o medaile na ME a na MS. Junioři finišovali v sobotu a v neděli vrcholily mistrovské soutěže seniorů.

Nejlépe se vedlo juniorské skupině z TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm na koni Aladin s Ondřejem Svobodou. Ti zajeli velmi pěknou finálovou volnou sestavu a celkově obsadili krásné 5. místo. Velký úspěch slavila členka tohoto týmu Tereza Czyžová, která startovala také v kategorii juniorských žen. Ne jen, že se z 50 žen probojovala do finále, ale nakonec obsadila výborné 9. místo.

Senioři uzavírali mistrovství Evropy v neděli. V jednotlivcích postoupil do finále pouze Jan Hablovič z TJ Voltiž Tlumačov na koni Tymián s Libuší Hablovičovou. Zajel svou volnou sestavu mnohem lépe než v prvním kole, ale ztráta se už nedala dohnat a nakonec se Honza umístil na 15. místě.

Celé závodní klání uzavírala finálová soutěž skupin, do které nastupovali zástupci z JK Voltiž Albertovec na koni Patriot s Andreou Videnkovou z 8. místa. Jedna členka týmu se zranila a tak za ní nastoupil do skupiny na poslední chvíli výše zmiňovaný Honza Hablovič. Skupina zajela nádhernou finálovou volnou sestavu, která byla velmi kladně hodnocena i ze strany moderátorů na FEI TV a i ostatních soupeřů. Výkon byl i náležitě oceněn ze strany rozhodčích a skupina získala známku přes 8 bodů. To jí pomohlo ještě porazit závodníky z Holandska a tak si celkově odnesla v silné konkurenci krásné 7. místo z celkem 12 týmů.

Publikováno: 31.7.2019 12:00:00
Kategorie: sport
Rubrika: voltiž
Zdroj: cjf.cz
Foto: Petr Videnka
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020