České juniorky bojují na Evropě

Na Mistrovství Evropy juniorů a mladých jezdců v drezuře 2012, které právě probíhá ve švýcarském Bernu, vyrazily také české reprezentantky, premiérově se navíc účastní soutěže družstev. První startující v úvodní soutěži bude dnes ve 13:18 Barbora Dvorníková (Why Not), v zítřejší druhé polovině startovního pole se představí Barbora Marešová (Lindgren) a Kamila Kotyzová (Alice). O výsledcích vás budeme samozřejmě informovat a celému českému družstvu držíme palce.

Aktualizace 15. 7. 11:30 HOD: V sobotu zajela Kamila Kotyzová a Alice za 64,263 % (33. místo), Barbora Marešová a Lindgren za 63,289 % (42. místo) a Barbora Dvorníková a Why Not za 61,684 % (46. místo). Soutěže se zúčastnilo celkem 58 startovních dvojic.

Aktualizace 13. 7. 19 HOD: Páteční výsledky českých juniorek jsou následující: Kamila Kotyzová s Alicí získala 64,263 %, Barbora Marešová s Lindgrenem jela za 63,289 % a Barbora Dvorníková s Why Not mají na kontě 61,684 %.

Aktualizace 13. 7. 9 HOD: Vložen příspěvek a fotografie Anny Tučkové.

Středa a čtvrtek patřily soutěži družstev. Naše tři děvčata obsadila v silné konkurenci 12. místo (viz oficiální výsledky). Ve středu v podvečer připravili organizátoři doprovodný program – plavbu lodí po jezeře Thunersee, které se účastnili téměř všichni jezdci i jejich rodiny a doprovody. Během dvouhodinové plavby jsme mohli obdivovat nejen přírodní krásy malebné švýcarské krajiny, bylo přichystáno i bohaté občerstvení a na lodi dokonce hrála živá hudba. Zpěvačka a klavírista byli Slováci, takže na hladině jezera k našemu překvapení a radosti zazněly i dvě české písničky.

V pátek 13. 7. pokračuje program mistrovství soutežemi jednotlivců a startovat budou naše všechna tři děvčata. Tak ať jim ta třináctka přinese štěstí!

Aktualizace 12. 7. 12:40 HOD: Barbora Marešová získala 62,541 % a Kamila Kotyzová 64,784 %. České družstvo obsadilo 12. místo (z celkových 13ti).

Aktualizace 12. 7. 10 HOD: Barbora Dvorníková a Why Not zajely za 59,514 %.

Aktualizace 11. 7. 12 HOD: Vložen příspěvek a fotografie Anny Tučkové.

Mistrovství juniorů se účastní 61 závodníků z 21 zemí, mladých jezdců je 52 ze 17 zemí.

Úterý 10. 7.

Dopoledne absolvovali všichni koně veterinární přejímku, která probíhala na opracovišti. Před obědem měl český tým možnost opracovat koně 35 min. na obdelníku, kde se bude závodit. Společně s nimi trénovali i Maďaři. V 18 hodin bylo slavnostní zahájení všech účastníků v reprezentačním oblečení a s vlajkami. Vypuštěním balónků bylo ME zahájeno.

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.