Český skokový pohár 2017: Frenštát pod Radhoštěm - VC pro Zdeňka Žílu

V termínu od 8. do 10. září proběhně předposlední kolo Českého skokového poháru 2017 - Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm. Kvůli generální úpravě travnatého kolbiště se však letos uskuteční výjimečně na závodišti ESC Olomouc. Více uvnitř.

Rozpis | Startky a výsledky

 

Výsledky

neděle: 120/130 cm - M. Klus a Carebis, 120/125 cm CJC - S. Vingrálková a Oscar des Fontaines, 140 cm U25 - B. Tomanová a Scarface.

Ve Velké ceně Frenštátu pod Radhoštěm zvítězil Zdeněk Žíla a Dominka B., který se umístil se svým dalším koněm Trend Delsendam Z i na druhém místě. Třetí místo obsadil slovenský zástupce Igor Šulek s Wavo Aramis.

sobota: 110 cm - S. Staňková a Holčina 2, 110 cm AT - M. Najmanová a Dorien, 115/120 cm CJC - N. Kovářová a Quinara, S. Vingrálková a Oscar Des Fontaines, 125 cm - J. Pavlíček a Lolita Šargoun, 135 cm - B. Tomanová a Scarface, 110 cm finále AT - D. Pinkavová a La Cora 1

pátek: 100 cm - S. Staňková a Holčina 2, 110 cm - S. Staňková a Holčina 2, 110 cm AT - S. Petkovič a Jacqueline, 120 cm - L. Vachutková a Kornet 1, 115/120 cm CJC - T. Svobodová a Maryland, 130 cm - J. Hruška a Orida-M

 

Tisková zpráva

Jednou z posledních šancí získat body do žebříčků v rámci série Českého skokového poháru 2017 je Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm. Účastníci se však letos nesjedou do podhůří Beskyd, ale do Olomouce, kde tento mítink, jež se koná ve dnech 8. – 10. září, hostuje.

TJ Frenštát pod Radhoštěm, která je organizátorem devátého kola Českého skokového poháru 2017, přistoupila během letošní sezony k rekonstrukci kolbiště. Dějištěm tradiční frenštátské Velké ceny se tak stane areál Equine Sport Centra v Olomouci, jenž byl k tomuto účelu pořadateli propůjčen.

Jedná se o jednu z posledních možností bodovat do jednotlivých seriálových žebříčků. Tomu také odpovídá velký zájem ze strany jezdců. Ovlivnit složení nejlepší čtveřice pro velké finále hlavní pohárové série se pokusí řada špičkových parkurových dvojic. Do Eurobit Velké ceny Frenštátu pod Radhoštěm s překážkami do 145 cm je přihlášen její loňský vítěz Marek Klus. Ten do Olomouce přiveze Al Cambera a Crada von Wichenstein. Konkurovat mu budou Zdeněk Žíla a Dominkou B, dvojice, jež ovládla letošní kolo v Brně a ve Zduchovicích. Oba jmenovaní jezdci jsou prozatím těsně pod finálovými příčkami. Svou pozici v TOP4 se budou snažit upevnit letošní dvojnásobný vítěz Jan Chýle a také Barbora Tomanová. Ti jsou po osmém kole na děleném třetím místě. Nechybí trio jezdců, které sdílí osmé místo aktuálního žebříčku: Tereza Mücková, Rudolf Doležal a Lucie Strnadlová, jež si jedno vítězství v tomto ročníku již připsala, když vyhrála s Carinou Velkou cenu Ostravy.

Dvě kola před finálovým kláním se v čele bodování drží Jiří Skřivan následovaný Janem Štětinou na druhém místě, na pozici číslo tři jsou Jan Chýle s Barborou Tomanovou. Deváté zastavení série to však může změnit.

Také v soutěži pro jezdce do 25 let takzvané U25 se sešla silná konkurence. Na parkuru s překážkami do 140 cm se představí aktuální jednička i dvojka žebříčku Kateřina Málková a Kateřina Kubrická. Chybět nebude Sára Vingrálková, která je na olomouckém kolbišti „domácí“ a sezona 2017 jí zastihla ve skvělé formě. Celkem je přihlášeno bezmála třicet dvojic.

Český skokový pohár myslí i na juniory, pro něž je vypsán Czech Junior Cup. Juniorské soutěže jsou hodnocené ve dvou věkových skupinách (12 až 15 let a 16 až 18 let) a v Olomouci se objeví nejvýše postavení jezdci resp. jezdkyně z obou kategorií Anna Lani Novak, Anna Helebrantová, Sára Finsterle, Linda Portychová a Lucie Kumarová. V početném startovním poli se představí mnoho dalších mladých nadějí českého parkurového sportu.

Celkem je během třídenního programu připraveno 14 soutěží. Vrcholy v podobě dílčího finále Czech Junior Cupu, U25 a zejména pak Eurobit Velké ceny Frenštátu pod Radhoštěm přinese neděle 10. září. Podrobnosti najdete na internetové adrese www.ceskyskokovypohar.cz, kde bude možné po celou dobu konání závodů sledovat on-line výsledky, v neděli pak také živý televizní on-line přenos.

 

Sdělení pořadatele

Vážení jezdci, vedoucí a majitelé stájí nebo jezdeckých oddílů a příznivci jezdeckého sportu, vzhledem k tomu, že v současné době probíhá náročná a dosti nákladná generální úprava travnatého kolbiště u naší TJ Slovan Frenštát p.R.,z.s., kdy specializovaná firma provádí sloupnutí asi 15 centimetrové vrstvy travnatého povrchu kolbiště, následné vyrovnání celého závodiště do ideální roviny, navezení nové ornice, zaválcování této ornice a položení travnatého koberce na celou plochu.

Všechny tyto operace, i když budou před termínem naší VC Frenštátu p.R. již ukončeny, přesto nikdo nezaručí, že za tak krátkou dobu do zahájení naší VC dojde k zakořenění a prorůstání travnatého koberce do podložní vrstvy a při VC by mohlo dojít k celkové devastaci takto finančně nákladné úpravy povrchu.

Z těchto výše uvedených důvodů jsme se rozhodli tento travnatý povrch a skutečně vysoce kvalitní povrch nechat dozrát do termínu VC 2018 a VC Frenštátu p.R. 2017 uspořádat zcela výjimečně v letošním roce na závodišti ESC Olomouc v nezměněném termínu 8-10. září 2017.

Děkuji za pochopení důvodů provedení této změny místa konání letošní VC Frenštátu p.R..

Vedení TJ Slovan Frenštát p.R.

Publikováno: 10.9.2017 18:20:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2018