Český skokový pohár 2017: Ptýrov - VC pro Jana Štětinu

Ve dnech 16. - 19. 8. 2017 proběhne v jezdeckém areálu Farma Ptýrov nedaleko Mladé Boleslavi další ze závodu seriálu Český skokový pohár. Hlavní soutěž Velká cena eLed je plánována na sobotní večer jako parkur o výšce 145 cm, a pojede se za umělého osvětlení. Tato divácky oblíbená soutěž s nezapomenutelnou atmosférou je pořádána v tradičním srpnovém termínu již počtvrté. Sdělení pořadatele: V sobotu se začíná v 9 hodin, Noční VC začne ve 21 hodin!

Rozpis | Startky a výsledky

 

Výsledky

sobota: 125 cm - J. Štětina a Douglas-S, 115 cm AT - H. Dastychová a Fatima 15, 120/125 cm - V. Kuková a Vidara, 135 cm U25 - S. Tomaidesová a Princess 4, 125 cm štafeta - M. Klus, J. Štětina.

V noční Velké ceně Ptýrova zvítězil Jan Štětina v sedle hřebce Verdi-S. Druhé místo obsadil Jiří Skřivan s Flying Star 1, třetí pak Aleš Opatrný s valachem Apolo. Tisková zpráva

pátek: 110 cm - Alžběta Vyštajnová a Elzar, 115 cm Amateur Tour - Jaroslav Vábek a Dekameron, 115 cm - Olga Postránecká a Four Roses, Czech Junior Cup - V. Kuková a Vidara, 130 cm - Martina Benešová a Bacardi

Noční páteční 135 cm na čas vyhrál Marek Klus a Carison před dlouho vedoucím Ladislavem Arientem s Apollem a třetím Janem Štětinou a Benitem S.

čtvrtek: 110 cm AT - P. Civišová a Sunshine 3, 110 cm - A. Vyštajnová a Elzar; Czech Junior Cup styl - odd. A Petr Dajbych a Merry Chrismas, odd. B Linda Portychová a Pontevino, odd. C - Alžběta Vyštajnová a Sitting Bill; 120 cm - V. Kuková a Shadow; 130 cm - M. Šoupal a Taktika

středa: 100 cm děti, junioři, mladí koně - J. Chýle a Condatis, 100 cm otevřená - V. Vacková a Safira-P, 110 cm AT - L. Bejrová a Fergie 1, 110 cm - V. Kuková a Chicago-RA, 115 cm - D. Vegrichtová a Garfield 4, 125 cm - Ž. Pokorná a Zuliantha Fortuna

 

Celý závod začíná již ve středu, a do programu soutěží je zařazena i pohárová seriálová  Amateur tour a Czech Junior Cup, a téměř novinka v rámci ČSP – soutěž U25. Ta byla v loňském roce zařazena na páteční večer jako soutěž za umělého osvětlení před generálkou na Velkou cenu, tentokrát dle úpravy pravidel seriálu proběhne v rámci sobotního denního programu.

Závod je oblíben i mezi soutěžícími, pro které je připraven netradičně koncipovaný prostor pro ustájení. Koridor pro koně, který je díky tomu vedle kolbiště vytvořen, je jedním z prvků, který přispívá k jedinečné atmosféře závodu.

Pořadatel připravil i několik dalších novinek, které příjemně překvapí návštěvníky a soutěžící. Je to především zdokonalení nočního osvětlení, které bylo doplněno o další dva stožáry. Dále jsou připraveny novinky v nabídce občerstvení, a na sobotní den divácká soutěž a doprovodný program.

Již nyní se soutěžící hlásí do jednotlivých soutěží, pro objednávky ustájení je pak připraven osvědčený systém pořadatele. Je očekávána zajímavá účast ve všech soutěžích závodu, i mimo hlavní sobotní program je plánováno mnoho atraktivních soutěží. Kdo má zájem zažít atmosféru skákání za umělého osvětlení, může navštívit areál již v páteční večer, kdy proběhne soutěž s výškou překážek 135 cm.

Sobotní program je samozřejmě hlavním lákadlem a také je jediným dnem, kdy se bude vybírat vstupné. V rámci denního programu proběhnou finálové soutěže amatérů, juniorů a soutěž U25, a před večerní Velkou cenou připraví atmosféru divácky oblíbená soutěž štafet. A po vyhodnocení hlavní noční soutěže nemusí vše rovnou končit – pořadatel tak jako v předchozích letech připravil oblíbenou diskotéku.

Další informace naleznete na webu a FB pořadatele www.farmaptyrov.cz a seriálu www.ceskyskokovypohar.cz

 

Tisková zpráva ČSP

Tradiční, ale zároveň v České republice stále ještě ojedinělá noční parkurová Velká cena se i letos uskuteční na Farmě Ptýrov u Mnichova Hradiště. Jezdci si mohou vyzkoušet skákání za umělého osvětlení v pátek, hlavní soutěž se odehraje v sobotu…

V rámci jediné Velké ceny, která se při Českém skokovém poháru jede za umělého osvětlení, budou jezdci skákat v sobotu 19. srpna od 21.00 hodin opět na parkuru stupně T*. Výška překážek tedy bude dosahovat 145 centimetrů. V loňském roce si pro první místo dojel Marek Klus v sedle Carisona a tento jezdec se pokusí udělat vše proto, aby mohl vítězství obhájit. Loni byl na Ptýrově jediný, kdo dokončil základní kolo i finále Velké ceny eLED.cz bez trestných bodů. Letos si na Ptýrov bere stejného koně a rád by si připsal plný bodový příděl i proto, aby si vylepšil umístění v průběžném bodování žebříčku. Zatím totiž nemá účast ve velkém zářijovém finále seriálu zdaleka jistou, jelikož se v současné době dělí s dalšími dvěma jezdci o průběžné páté místo.

Pravidelně úspěšný byl na Ptýrově v posledních třech ročnících Jiří Papoušek. Ten se vždy umístil do pátého místa. Nejlépe skončil druhý loni s Jenifer 4, tentokrát by se měl představit v sedle dvou koní, a to Dukato  VTH a Datasys Denise. Pozornost se však bude ubírat nejen k loňským úspěšným jezdcům z Ptýrova, ale především k aktuálnímu souboji o přední příčky v žebříčku Českého skokového poháru 2017. Již zmíněný Marek Klus ztrácí na čtvrtou příčku osm bodů. Stejná pozice patří i Alešovi Opatrnému a Janu Chýlemu, který se na Ptýrově představí se svým hřebcem Cool Paradise.

Z elitní čtveřice se ukáže na startu Jiří Skřivan s Flying Star, jemuž se v sezoně 2017 poměrně daří a body zapisoval už čtyřikrát. Dobře nakročeno má v 16. ročníku domácí parkurové extraligy v současnosti třetí Jan Štětina, jenž je na Ptýrov nahlášen s koňmi Benito-S a Verdi-S. Naopak lídr žebříčku, Zdeněk Žíla (39 bodů) i druhá Barbora Tomanová (38 bodů) na Ptýrov přihlášeni nejsou.

Z elitní desítky jezdců se nadcházející sobotu při ČSP představí ještě Tereza Mücková. Té se před rokem v noční Velké ceně s Control Me Karsit dařilo a po jedné z nejlepších jízd ve finálové části soutěže obsadila 4. pozici. Letos je jedním z těch jezdců, kteří stále mohou pomýšlet na účast ve finále celého seriálu, neboť má aktuálně 24 bodů a je osmá s jednobodovou ztrátou na trio soupeřů okupující pátý až sedmý řádek pohárové tabulky.

Součástí 7. kola Českého skokového poháru na Ptýrově budou stejně jako při ostatních mítincích seriálové soutěže Amateur Tour, Czech Junior Cupu a U25. Ve vedení U25 je Kateřina Málková, která se předešlý týden účastnila mistrovství Evropy mladých jezdců v Šamoríně. V Czech Junior Cupu se na první pozici po posledním zduchovickém kole dostala Anna Lani Novak (v kategorii 12 – 15 let) a Sára Finsterle (v kategorii 16 – 18 let). V Amateur Tour si vítězstvím ve Zduchovicích zajistila první příčku se solidním náskokem Hana Dastychová, která se na Ptýrov chystá dokonce se dvěma koňmi. Všechny tři zmíněné rámcové seriály mají svá dílčí finále naplánovaná na sobotní den.

Závodit se na Ptýrově začne však již ve středu 16. srpna. Během čtyř dnů se uskuteční celkem 19 soutěží. Pro aktuální informace klikněte webové stránky Asociace ČSP, na které se dostanete prostřednictvím adresy www.ceskyskokovypohar.cz.

Publikováno: 20.8.2017 10:40:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2018