Dvouměsíční zákaz pro Bena Talbota: Ben Talbot zpět v sedle

Mezinárodní jezdecká federace FEI zareagovala na incident, který se stal minulý víkend na závodech CSI4* v Gross Viegeln, kde byl anglický jezdec Ben Talbot vyloučen ze závodů kvůli nadměrnému použití bičíku a ostruh poté, co jeho kůň Everglade několikrát odmítl překonat vodní příkop. Aktualizace 28.3.2019: Ben Talbot zpět v sedle po dlouhé nemoci.

 

Aktualizace 28.3.2019: Ben Talbot je zpět na závodních kolbištích. Jak píše na svém instagramovém profilu: "Zdravím všechny, vím, že jsem se dlouho neozval, tak mi proto dovolte napsat, co je nového v mém světě. Jak mnozí víte, kvůli incidentu v Gross Vieglen jsem nemohl dva měsíce závodit. Poté jsem se v září vrátil a v Peelbergenu jsem dokončil mezi nejlepšími třemi, z čehož jsem byl velice šťastný, a také z toho, jak se moje koně předvedli. Poté jsem onemocněl, nechci moc zabíhat do detailů, ale kvůli této nemoci jsem nemohl až do minulého víkendu závodit. Nyní mám fantastický tým a navíc nyní jezdím svoji milovanou klisnu z Hatleton Farm "Hertogin". Momentálně dávám dohromady tým koní a doufám, že se v nejbližší době vrátím na mezinárodní závody do nejvyšších soutěží. Minulou sobotu jsem po dlouhé době závodil a musím říct, že jsem se cítil skvěle! Hertogin skákala skvěle a na Indoor Derby v Šamoríně jsme se umístili na devátém místě."

 

 

Původní článek

Jezdec obdržel tzv. žlutou kartu a jelikož již v dubnu za stejné chování při závodech CSI4* v Arezzu jednu žlutou kartu obdržel, byl mu podle pravidel FEI udělen dvouměsíční zákaz startování na závodech.

„FEI ve středu informovala anglického jezdce Bena Talbota o udělení dvouměsíčního zákazu činnosti kvůli týrání koní a nesportovnímu chování," říká mluvčí FEI.

Pro server Horse&Hound Ben Talbot řekl: „Bylo to opravdu ode mě hloupé. Je to neomluvitelné, kůň má s vodními příkopy problémy několik měsíců, ale tím se nechci hájit. Cítil jsem velký tlak od spolumajitelů koně. Cítil jsem, že když zastaví vodu znovu, tak mi koně vezmou. Což se nakonec stalo a kůň má již nového jezdce a není v mé stáji.“

Připomeňme, že v roce 2014 dokonce během závodů CSI3-W v Olomouci náhle uhynul 16letý valach Azur de Lucieano jezdce Bena Talbota. Příčina úhynu koně byla prasklá aorta. Vzhledem k umístění opracoviště neproběhla tato nešťastná nehoda před zraky veřejnosti a vše bylo rychle a diskrétně zajištěno.

Publikováno: 28.3.2019 20:05:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 5/2019