Global Champions Tour 2017: Madrid - GP pro Farringtona

Čtvrté kolo světové parkurové série Global Champions Tour pokračuje tento týden od 19. do 21. května v Madridu. Mezi startujícími je devět jezdců z první světové desítky. Nebude tak chybět aktuální vedoucí jezdec Lorenzo de Luca ani obhájce loňského vítězství v Grand Prix Marcus Ehning. Českou republiku bude reprezentovat Aleš Opatrný. Kompletní seznam startujících uvnitř.

Oficiální webové stránky | Seznam startujících | Startky a výsledky | Přímý přenos

Přímý přenos odvysílá televizní stanice Eurosport. Program zde.

Sobota

Týmovou soutěž nakonec vyhrál tým Cannes Stars ve složení Marco Kutscher a Ludger Beerbaum, když jako jediní absolvovali obě kola bezchybně. Druhé místo získal tým Hamburg Diamonds (Harrie Smolders, Eric Lamaze, Audrey Coulter) po jedné chybě v druhém kole. Třetí příčku obsadil tým Cascais Charms (Philip Houston, David Will) se dvěma chybami v prvním kole. Berlin Lions s Alešem Opatrnám a Gerco Schröderem obsadili konečné 12. místo s 20 trestnými body.

V soutěži Grand Prix zvítězila světová jednička Kent Farrington, který se svou klisnou Gazelle porazil hvězdné startovní pole. Farrington zvítězil o pouhých pět desetin sekundy před Marcusem Ehningem s Pret A Tout. Třetí dokončil Maikel van der Vleuten s VDL Groep Verdi TN N.O.P.

Pátek

První pětihvězdovou soutěží závodů v Madridu byla páteční soutěž do 145 cm na čas. Účastnilo se jí celkem 55 jezdců. Stavitel parkuru Santiago Varela Ullastres využil maximální rozměry travnaté arény a postavil kurz s dlouhým cváláním. Nejrychlejším jezdcem se stal Bassem Mohammed s Argelith Squid před Julien Epaillardem s Quatrin de la Roque LM a Danielem Blumanem s Bacara d'Archonfosse. Český jezdec Aleš Opatrný byl po dvou odmítnutí poslušnosti na trojskoku vyloučen.

Hlavní soutěží bylo první kolo soutěže týmů Global Champions League na výšce překážek 150/155 cm. Hned čtyři týmy absolvovaly první kolo bezchybně. Nejrychlejším týmem se stal a první místo si před sobotním finálem zajistil tým Mexico Amigos (Henrik von Eckermann, Evelina Tovek) před St Tropez Pirates (Simon Delestre, Jérome Guery) a třetím Hamburg Diamonds (Harrie Smolders, Audrey Coulter). Týmu Berlin Lions ve složení Aleš Opatrný a Gerco Schröder patří 12. místo s osmi trestnými body.

Publikováno: 21.5.2017 17:00:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky