Global Champions Tour 2019 - Cannes: Prague Lions čtvrtí, Bruynseels vítězem GP

Sedmé kolo Global Champions se koná ve dnech 6. až 8. června v Cannes na jihu Francie. S dalšími patnácti dvoučlennými týmy tam změří síly i Pražští lvi. Tentokrát jsou ve hře belgičtí reprezentanti Niels Bruynseels a Wilm Vermeir, které doplní Nizozemec Gerco Schröder.

Oficiální webové stránky | Seznam jezdců | Startky a výsledky | Přímý přenos

 

Sobota

Velkou radost udělali fanouškům členové parkurového týmu Prague Lions. V sedmém kole Global Champions League ve francouzském Cannes skončili na skvělém 4. místě. Niels Bruynseels navíc vybojoval své první vítězství v Grand Prix Longines Global Champions Tour, čímž získal možnost zúčastnit se Super Grand Prix v Praze. Z úspěchů kolegů se radovala i Anna Kellnerová, která kolegy přijela podpořit osobně.  

Prague Lions začali v Cannes velmi dobře už ve čtvrtek, kdy se jela první část sedmého kola Global Champions League. Se čtyřmi trestnými body za jediné shození Gerca Schrödera v sedle šestnáctiletého valacha Glock´s Cognac Champblanc se umístili průběžně pátí. Nizozemce Schrödera v sobotu nahradil další člen družstva Belgičan Wilm Vermeir s jedenáctiletým valachem Iq van het Steentje. Ten se bohužel nevyhnul dvěma chybám – nejprve na úvodním oxeru dvojkombinace a poté hned na dalším kolmém skoku postaveném v distanci na čtyři cvalové skoky. K osmi bodům si přičetl ještě jeden za překročení stanoveného času. U celkových 13 trestných bodů již zůstalo, neboť další belgický člen celku Pražských lvů Niels Bruynseels s třináctiletou klisnou Gancia de Muze potvrdil skvělou formu a stejně jako ve čtvrtek nezaznamenal žádný trestný bod. Díky velmi rychlému času navíc jeho zásluhou dokončili Prague Lions před St Tropez Pirates, kteří měli stejné bodové skóre, ale součet časů přesně o půl sekundy delší.

Po osmi bodech zapisovala družstva Miami Celtics a Shanghai Swans. Dva týmy si do sobotního vyvrcholení GCL v Cannes nenesly žádnou penalizaci. Otec a syn Eric a Maikel van der Vleutenovi z Nizozemí startovali v barvách Madrid In Motion, což je vítězný tým historicky prvního Super Cupu GCL v pražské O2 areně. Jak pětapadesátiletý Eric, tak jeho jednatřicetiletý syn Maikel se svými svěřenci ani jednou nezaváhali a již jen čekali na to, jak na to odpoví jejich soupeři z New York Empire. Zpočátku to vypadalo, že jim nic nedají zadarmo, ale pak si Ir Denis Lynch s šestnáctiletou klisnou van de Vivaldi musel po nevydařeném nájezdu zopakovat nájezd na jednu z překážek, později přišla chyba a pak zastavení klasifikované již jako druhá neposlušnost. Ta znamenala vyloučení celého týmu. Madrid in Motions zvítězili a na stupně vítězů je doprovodili Miami Celtics a Shanghai Swans. Ti se 145 body dál vedou průběžné bodování. Za ně poskočili zmínění Miami Celtics se 137 body a o jeden bod za sebou nechali St Tropez Pirates. Prague Lions jsou nyní díky 19 bodům za čtvrté místo z Cannes jedenáctí a postupně dotahují skupinu, jež má aktuálně necelou stovku bodů.

Pražské jezdce přijela podpořit i Anna Kellnerová, která se zotavuje ze zranění, které utrpěla při závodech GCL v Madridu. „Moc jsem si to v Cannes užila, i když velmi krátce. Přijela jsem až na sobotní den, abych podpořila kluky a manažerku týmu Jessicu Kürten. Nikdo to nečekal, že přijedu, tak to bylo hezké překvapení pro všechny,“ prozradila Anna Kellnerová. „Mám radost, jak se Pražským lvům dařilo, je to druhý nejlepší výsledek v letošní sezoně. I v roli diváka jsem si to užila, přestože jsou to větší nervy, jelikož to člověk nemůže ovlivnit. Ale i při jiných závodech Global Champions League jsem také někdy za tým nestartovala, takže pocitově to bylo podobné. Jsem každopádně moc ráda, že jsem je mohla podpořit,“ uvedla Kellnerová.

Všechny fanoušky české jezdkyně samozřejmě zajímá, jak probíhá její rekonvalescence a častým dotazům se nevyhnula ani ze strany všech jezdců, s nimiž se v Cannes potkala. „Rekonvalescence probíhá velmi dobře, chodím několikrát denně na fyzioterapii, abych se mohla brzy vrátit do sedla.  Zároveň však tomu musím dát čas a neuspěchat to. Byla jsem překvapená z ohlasů ostatních jezdců, protože opravdu každý, koho jsem potkala, mě zastavil a ptal se, jak na tom jsem. Je neuvěřitelné, jak tento kolektiv při sobě drží. Jsem moc ráda, že jsme tak skvělá komunita a mohu s takovými lidmi závodit,“ dodala Anna Kellnerová.

Kromě týmového úspěchu se radovala také z triumfu Nielse Bruynseelse v závodě jednotlivců. Belgičan v barvách Prague Lions totiž vybojoval své první vítězství v Grand Prix Longines Global Champions Tour, čímž zároveň získal možnost zúčastnit se Super Grand Prix v Praze!

Grand Prix LGCT ve francouzském Cannes měla přitom velmi napínavý průběh. Hned deset dvojic překonalo základní parkur bez penalizace a postoupilo tak do rozeskakování.  Nechybělo mnoho a mohl se v krátké době podruhé z nejvyšší příčky radovat Němec Daniel Deusser. S dvanáctiletým valachem Calisto Blue i napodruhé překonal všechny překážky bez shození a čas 35,97 sekundy byl v daný okamžik nejrychlejší. Zbývaly už jen dvě dvojice.

Belgičan Niels Bruynseels nasadil na třináctileté klisně Gancia de Muze hned od začátku strhující tempo a dosavadního lídra soutěže i žebříčku LGCT dokázal předjet o více jak sekundu a čtvrt. Na startu zbýval už jen Scott Brash s desetiletým valachem Hello Mr President. Také on byl bezchybný a velmi rychlý, ale od nejvyšší příčky ho v cíli dělila bez tří setin jedna vteřina.

Niels Bruynseels se tak může těšit nejen z prvenství v Cannes, ale také z možnosti startovat v Super Grand Prix Longines Global Champions Tour v Praze. Ví, že bude mít oproti ostatním jednu velkou výhodu. Jako členovi Pražských lvů mu bude v sobotu 23. listopadu večer držet pěsti téměř celá O2 arena.

V průběžném bodování seriálu vede se 190 body stále Daniel Deusser. Druhý je Pieter Devos, na jehož kontě je 178 bodů a na třetí příčku se vyhoupl Niels Bruynseels. Ten má nyní 134 bodů. Kompletní výsledky i aktuální pořadí jezdců najdete na adrese www.gcglobalchampions.com

Další kolo Global Champions se koná ve Stockholmu od 14. do 16. června. Celkem se v letošní sezoně uskuteční dvacet mítinků a poslední z nich opět proběhne v Praze. Galashow světového parkuru Global Champions Prague PlayOffs se uskuteční v libeňské O2 areně od 21. do 24. listopadu. Informace o předprodeji vstupenek najdete na adrese www.pragueplayoffs.com. Další podrobnosti o sérii Global Champions jsou na webu www.gcglobalchampions.com.

 

Výsledky

Global Champions League – Cannes: 1. Madrid in Motion, 2. Miami Celtics, 3. Shanghai Swans, 4. Prague Lions, 5. St Tropez Pirates, 6. London Knights, 7. Monaco Aces, 8. Hamburg Giants, 9. Scandinavian Vikings, 10. Paris Panthers, 11. Chantilly Pegasus, 12. Cannes Stars, 13. Berlin Eagles, 14. Valkenswaard United, 15. Doha Falcons, 16. New York Empire.

 

Průběžné pořadí po 7. závodě GCL: 1. Shanghai Swans 145, 2. Miami Celtics 137, St Tropez Pirates 146, 4. Madrid in Motion 124, 5. Monaco Aces 112, 6. London Knights 112, 7. Berlin Eagles 106, 8. Hamburg Giants 98, 9. Paris Panthers 96, 10. Scandinavian Vikings 95, 11. Prague Lions 91, 12. New York Empire 79, 13. Valkenswaard United 77, 14. Cannes Stars 74, 15. Chantilly Pegasus 69, 16. Doha Falcons 61.

 

 

 

Čtvrtek

Úvodní parkur Global Champions League ve francouzském Cannes překonaly bez penalizace pouze dva celky – New York Empire a Madrid in Motion. Druhý zmiňovaný tým měl o více jak čtyři sekundy delší součet časů, a do sobotního vyvrcholení nastoupí z předposlední startovní pozice.

Jako první z Pražských lvů se představil Belgičan Niels Bruynseels s třináctiletou klisnou Gancia de Muze. Celým kurzem prošel bez jediné chyby, což se nepodařilo jeho kolegovi Gercovi Schröderovi z Nizozemí. V sedle šestnáctiletého valacha Glock´s Cognac Champblanc se neubránil jednomu shození a čtyři trestné body v kombinaci s časem 149,60 sekundy Prague Lions zařadily na pátý řádek průběžné výsledkové listiny.

Tři celky mají stejné bodové skóre, přičemž dva disponují lepšími časy – London Knights a Hamburg Giants. Výrazně rychlejší byli oba zástupci London Knights. Zatímco Olivier Philippaerts s H&M Cue Channa 42 jednou chyboval, Ben Maher s valachem Explosion W dokázal projet cílem bez penalizace v čase 68,90, což byl třetí nejlepší individuální čas. Lepší už byli jen Hans-Dieter Dreher s Prinzem a Emanuele Gaudiano na koni Kingston van het Eikenhof, jenž v čase 67,57 ovládl individuální hodnocení.

V pátek jsou na programu dvě rámcové soutěže kategorie CSI5*. V sobotu od 18.00 hodin proběhne druhé kolo Global Champions League, z něhož vzejdou také účastníci následující Grand Prix Cannes. Jeho začátek je naplánován na 21.30 hodin. Vítěz této soutěže zařazené do Longines Global Champions Tour jednotlivců se stane již sedmým účastníkem Super Grand Prix při listopadové galashow světového parkuru GC Prague PlayOffs v libeňské O2 areně.

Účast v Super Grand Prix již mají jistou Francouz Julien Epaillard, který vyhrál s ryzákem Usual Suspect d´Auge při úvodním letošním mítinku v katarském Dauhá. V Mexico City nenašel přemožitele belgický reprezentant Jérome Guery s hřebcem Quel Homme de Hus a o týden později v Miami si postup do Prahy zajistil jeho krajan Pieter Devos, jenž si dojel pro první místo v sedle hřebce Claire Z. V jediném asijském kole v Šanghaji se radovala izraelská dvojice Danielle Goldsteinová a Lizziemary. Madridskou Grand Prix ovládl švýcarský zástupce Martin Fuchs s Chaplinem a prozatím posledním účastníkem je Němec Daniel Deusser, jenž se s koněm Jasmien vd Bisschop stal vítězem Grand Prix Hamburku.

 

 

Pozvánka

Světová parkurová elita se už posedmé letos potká na jednom místě. Účastníci seriálu Global Champios pojedou o další bodový příděl v jihofrancouzském Cannes, městě, které ještě před několika dny žilo světoznámým filmovým festivalem. 

Sedmé kolo Global Champions se koná ve dnech 6. až 8. června v Cannes na jihu Francie. S dalšími patnácti dvoučlennými týmy tam změří síly i Pražští lvi. Tentokrát jsou ve hře belgičtí reprezentanti Niels Bruynseels a Wilm Vermeir, které doplní Nizozemec Gerco Schröder.

V první části soutěže družstev Global Champions League budou účastníci ve čtvrtek 6. června překonávat parkur s překážkami do 155 centimetrů z dílny francouzského stavitele Gregoryho Boda. Začátek je stanoven na 20.45 hodin. O tři hodiny dříve se mohou jezdci „rozehřát“ na zahajovacím parkuru do 145 centimetrů.

Páteční program nabídne dvě rámcové soutěže, stopětačtyřicítka začíná v 18.30 hodin. Od 21.00 hodin se bude skákat až do 150 centimetrů.

Hned dvou vrcholů třídenního mítinku se diváci a fanoušci špičkového jezdectví dočkají v sobotu. V druhém kole Global Champions League, které bude postaveno na nejvyšší možné obtížnosti, se po 18. hodině rozhodne, který celek si tentokrát připíše maximální počet třiceti bodů. V čele žebříčku jsou aktuálně členové Shanghai Swans se 124 body, druzí St. Tropez Pirates na ně ztrácí pět bodů a o sedm bodů méně mají Miami Celtics na pozici číslo tři.

Od 21.30 hodin odstartuje Grand Prix Cannes. Do ní se jezdci musí kvalifikovat prostřednictvím sobotního ligového klání. Velká cena se pojede na čas s rozeskakováním a překážky budou dosahovat výšky do 160 centimetrů.

Vítěz si triumfem zajistí vstupenku do speciální Super Grand Prix, která se uskuteční během galashow světového parkuru Global Champions PlayOffs v listopadu v pražské O2 areně. Účast již mají jistou Francouz Julien Epaillard, který vyhrál s ryzákem Usual Suspect d´Auge při úvodním letošním mítinku v katarském Dauhá. V Mexico City nenašel přemožitele belgický reprezentant Jérome Guery s hřebcem Quel Homme de Hus a o týden později v Miami si postup do Prahy zajistil jeho krajan Pieter Devos, jenž si dojel pro první místo v sedle hřebce Claire Z. V jediném asijském kole v Šanghaji se radovala izraelská dvojice Danielle Goldstein a Lizziemary. Madridskou Grand Prix ovládl švýcarský zástupce Martin Fuchs s Chaplinem a prozatím posledním účastníkem je Němec Daniel Deusser, jenž se s koněm Jasmien vd Bisschop stal vítězem Grand Prix Hamburku.

Kompletní informace včetně startovní a výsledkových listin můžete sledovat na webu www.gcglobalchampions.com. Najdete tam také odkaz na živé vysílání. Více o GC Prague PlayOffs se dozvíte na stránkách s adresou www.pragueplayoffs.com. 

 

Vstupenky na Prague Playoffs jsou v prodeji

Vrcholem sezony Global Champions League bude Global Champions Prague PlayOffs, které se uskuteční od 21. do 24. listopadu v pražské O2 areně. Vstupenky na prestižní galashow světového parkuru jsou v prodeji v síti Ticketportal.cz. Ceny denních vstupenek v 1. kategorii, tedy do 1. patra O2 areny, se pohybují od 1290 Kč do 2190 Kč. Vstupenky do 4. patra lze zakoupit již od 290 Kč. Pro ty, kteří si chtějí užít všechny čtyři závodní dny jedinečné galashow světového pakuru, jsou připraveny permanentky od 1490 Kč.

 

Publikováno: 9.6.2019 12:20:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020