Global Champions Tour 2019 - Cascais: Prague Lions šestí. GP pro Fuchse

Špičkoví parkuroví jezdci, kteří se účastní seriálu Global Champions, se nezastaví. Jen týden po 8. kole, které hostil Stockholm, se přesunuli do portugalského Cascais. Za tým Prague Lions nastoupí Niels Bruynseels, Wilm Vermeir a Marco Kutscher.

Oficiální webové stránky | Seznam jezdců | Startky a výsledky | Přímý přenos

 

GCT

Vyvrcholení letošní sezony v parkurovém skákání Global Champions Prague Playoffs 2019 zná devátého účastníka. V pražské O2 areně nebude od 21. do 24. listopadu chybět Brit Ben Maher, který vybojoval účast na prestižní Longines Global Champions Super Grand Prix díky druhému místu v devátém kole LGCT v Cascais. Zvítězil Martin Fuchs.  

V dech beroucím rozeskakování v portugalském letovisku Cascais zvítězil švýcarský jezdec Martin Fuchs, kterému se letos podařilo získat Velkou cenu již podruhé, čímž umožnil postup do Prague Playoffs svému kolegovi Benu Maherovi z týmu London Knights. Právě spolu v tandemu vyhráli Londýnští rytíři v týž den i dvoukolovou soutěž Global Champions League.  

Byla to skvělá týmová spolupráce, a tak jsem opravdu šťastný, že máme vstupenku do Prahy s Benem oba,“ řekl na tiskové konferenci Fuchs. Ben Maher dokončil v sedle fenomenálního ryzáka Explosiona W rozeskakování jen o čtyři desetiny pomaleji. „Explosion měl po loňské sezoně delší pauzu a chvíli trvalo, než se dostal zpět do formy. Nyní je na tom dobře, proto doufám, že bude silný až do konce roku. Musím ještě více zrychlit, dnes jsem nechal Martinovi hodně prostoru – jeho kůň Chaplin je v současnosti jeden z nejlepších na světě,“ uznal Maher.

Šestatřicetiletý Ben Maher patří k nejzkušenějším jezdcům v rámci Global Champions. Na olympijských hrách v Londýně 2012 získal zlatou medaili z týmové soutěže, za níž obdržel od britské královny Alžběty Řád britského impéria. S týmem Velké Británie je mistrem Evropy z roku 2013 v soutěži družstev, na stejném šampionátu získal také individuální stříbro. V loňské sezoně se stal celkovým vítězem Longines Global Champions Tour.

Do vedení žebříčku jednotlivců se po devátém kole dostal Belgičan Pieter Devos, který má náskok šestnácti bodů před druhým Danielem Deusserem z Německa. „Jsem moc rád, že jsem na špičce. Je pár jezdců, kteří by mohli celý šampionát vyhrát, ale já jsem opravdu hodně motivovaný zůstat na vedoucí pozici,“ komentoval svůj úspěch Devos. Třetí příčku bodování túry drží Ben Maher a čtvrtý je Niels Bruynseels.

Ben Maher se přidal k sestavě jezdců ve složení Peder Fredricson, Niels Bruynseels, Daniel Deusser, Martin Fuchs, Danielle Goldsteinová, Pieter Devos, Jérôme Guery a Julien Epaillard, kteří si zajistili účast v Prague Playoffs 2019 díky vítězství v předchozích kolech seriálu Global Champions.

Série Global Champions pokračuje v Monaku od 27. do 29. června.

 

2. kolo GCL

V sobotu se v portugalském Cascais konala rozhodující část devátého kola týmové soutěže Global Champions League. Po napínavém boji se z vítězství radovali jezdci London Knights. Pražští lvi skončili s pěti trestnými body šestí.

Druhé kolo týmové soutěže Global Champions League v portugalském letovisku Cascais zamíchalo pořadím, jež si celky rozdaly v úvodu soutěže o dva dny dříve. Prague Lions ve složení Niels Bruynseels a Wilm Vermeir dovezli v součtu pět trestných bodů, což nakonec stačilo na šestou příčku. Niels Bruynseels v sedle Utamara D Ecaussines jednou chyboval. Jeho kolega Vermeir na Iq van het Steentje nezaváhal, ale tým si z čtvrtečního prvního kola přinášel jeden trestný bod.

O vítězství se strhl velký boj. Čtyři družstva postoupila s čistým kontem, ale pouze dvojici v barvách London Knights se bezchybné výkony podařilo zopakovat. Švýcarský jezdec Martin Fuchs byl suverénní s klisnou Chicou B Z, Brit Ben Maher zapsal nulu v sedle ryzáka Explosiona W.

Na druhém místě skončili členové Valkenswaard United. Ti sahali po nejlepším výsledku, Ira Bertrama Allena s bělkou Molly Malone V ovšem potkala v rychlé jízdě smolná chyba. Němec Marcus Ehning s Comme Il Faut dovezl nulu ve výborném čase. Třetí příčku obsadili Paris Panthers. Belgický reprezentant Gregory Wathelet na MJT Nevados S zopakoval čistý výkon z prvního kola. Ir Darragh Kenny s ryzákem Classic Dream dovezl čtyři trestné body.

Výsledky z Cascais najdete na webu www.gcglobalchampions.com. Příští kolo se pojede v Monaku od 27. do 29. června. V letošní sezoně se uskuteční dohromady dvacet mítinků Global Champions a poslední z nich opět proběhne v Praze. Galashow světového parkuru Prague PlayOffs se uskuteční v libeňské O2 areně od 21. do 24. listopadu. Informace o předprodeji vstupenek najdete na adrese www.pragueplayoffs.com.

 

Výsledky

Global Champions League – Cascais: 1. London Knights, 2. Valkenswaard United, 3. Paris Panthers, 4. Monaco Aces, 5. Madrid in Motion, 6. Prague Lions, 7. St Tropez Pirates, 8. Cannes Stars, 9. Miami Celtics, 10. Berlin Eagles, 11. Scandinavian Vikings, 12. Shanghai Swans, 13. Chantilly Pegasus, 14. New York Empire, 15. Hamburg Giants, 16. Doha Falcons.

Průběžné pořadí po 9. závodě GCL: 1. London Knights 172, 2. Shanghai Swans 170, 3. Madrid in Motion 162, 4. Miami Celtics 161, 5. St Tropez Pirates 157, 6. Monaco Aces 150, 7. Berlin Eagles 143, 8. Paris Panthers 127, 9. Prague Lions 120, 10. Valkenswaard United 119, 11. Scandinavian Vikings 118, 12. Hamburg Giants 112, 13. New York Empire 103, 14. Cannes Stars 102, 15. Chantilly Pegasus 87, 16. Doha Falcons 69.

 

1. kolo GCL

Za družstvo Prague Lions nastoupili ve čtvrtek 20. června k prvnímu kolu Global Champions League v Cascais belgičtí jezdci Niels Bruynseels a Wilm Vermeir. Bruynseels potvrdil svou aktuální formu. V sedle hřebce Utamara D Ecaussines předvedl další ze skvělých výkonů posledních týdnů, když dojel do cíle s nulou. Jeho krajan Vermeir s valachem Iq van het Steentje rovněž nechyboval, inkasoval však jeden trestný bod za překročení stanoveného času. Výsledek v součtu stačí na průběžnou pátou příčku.

Čtyři týmy překonaly úvodní parkur s překážkami do 155 centimetrů bez penalizace. Nejlepší součet časů měli zástupci Monaco Aces. Francouz Julien Epaillard sedlal ryzáka Virtuose Champeix. Zkušená americká reprezentantka Laura Kraut zajela čisté kolo s koněm Curious George.

Pouze o půl sekundy pomalejší byli jezdci Valkenswaard United Marcus Ehning a Bertram Allen a drží druhou příčku. Nulu dovezli také Darragh Kenny a Gregory Wathelet v barvách Paris Panthers. Ti jsou průběžně třetí. Na čtvrtém místě jsou bezchybní London Knights, které reprezentovali Martin Fuchs a Ben Maher.

Rozhodující jízdy v rámci Global Champions League jsou na programu v sobotu 22. června. Druhé kolo začne v 19.00 hodin středoevropského času. Další z vrcholů Grand Prix Cascais odstartuje rovněž v sobotu večer od 22.30 hodin. Podrobnosti najdete na webu www.gcglobalchampions.com.

 

Pozvánka

Tentokrát se nejlepší jezdci a koně světa představí na tradičním místě, kde se závody této série konají už řadu let, a to v portugalském přímořském letovisku Cascais. Zahajovací parkur okusí účastníci ve čtvrtek 20. června, kdy pojedou od 18.00 hodin stopětačtyřicítku na čas.

První těžká prověrka je čeká tentýž den. V 21.00 startuje úvodní část týmové soutěže Global Champions League. Pátek bude patřit rámcovým soutěžím až do 150 centimetrů a vrcholem pak bude sobotní program. Od 18.00 hodin nastoupí dvojice k druhému kolu ligy. To slouží zároveň jako kvalifikace do Grand Prix, jež se rozběhne o tři a půl hodiny později. Překážky obou sobotních soutěží budou dosahovat výšky 160 centimetrů a autorem kurzů bude německý stavitel Frank Rothenberger.

Týmovému hodnocení aktuálně kralují jezdci Shanghai Swans, kteří mají v tabulce 160 bodů. Druzí jsou s odstupem dvanácti bodů Miami Celtics a na třetí místo se po švédském mítinku posunuli Madrid in Motion, kteří mají 145 bodů. Pražští lvi jsou jedenáctí.

Sezonu Global Champions League uzavře pražská galashow světového parkuru Global Champions PlayOffs, která se koná 21. – 24. listopadu v O2 areně. Všech šestnáct celků, které jsou ve hře, při ní změří síly ve speciální vyřazovací soutěži. Výjimečná bude také Super Grand Prix, jež je otevřená pouze vítězům jednotlivých Velkých cen v roce 2019. Fanoušci uvidí s jistotou i minimálně jednoho z členů Prague Lions - Niels Bruynseels si zajistil postup díky vítězství s Ganciou de Muze Grand Prix v Cannes.

Účast mají jistou také francouzský jezdec Julien Epaillard, který vyhrál v sedle Usual Suspect d´Auge úvodní letošní Grand Prix v katarském Dauhá. V Mexico City zvítězil belgický reprezentant Jérome Guery s hřebcem Quel Homme de Hus a v Miami si postup do Prahy zajistil další Belgičan Pieter Devos, jenž si dojel pro první místo v sedle hnědáka Claire Z. V asijském kole v Šanghaji triumfovala izraelská dvojice Danielle Goldsteinová a Lizziemary. Madridskou Grand Prix ovládl Švýcar Martin Fuchs s Chaplinem a dalším účastníkem je Němec Daniel Deusser, jenž se s koněm Jasmien vd Bisschop stal vítězem Grand Prix Hamburku. Prozatím poslední vstupenku do Prahy získal Švéd Peder Fredricson, jenž vyhrál s koněm H&M All In ve Stockholmu.

Publikováno: 24.6.2019 18:40:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020