Global Champions Tour 2019 - Hamburk: Šestým účastníkem Prague PlayOffs Daniel Deusser

Od 29. května do 1. června pokračovala světová parkurová série Global Champions dalším svým kolem tentokrát v německém Hamburku. Podrobnosti uvnitř.

Oficiální webové stránky | Seznam jezdců | Startky a výsledky | Přímý přenos

Záznam nabídne televizní stanice Eurosport. Kompletní program najdete v samostatném článku.

 

 

 

Grand Prix

Vyvrcholení letošní sezony v parkurovém skákání Global Champions Prague Playoffs 2019 zná šestého účastníka. V pražské O2 areně nebude od 21. do 24. listopadu chybět Němec Daniel Deusser, který vybojoval účast na prestižní Longines Global Champions Super Grand Prix po vítězství v šestém kole GCL v Hamburku.

Domácí závodník na šedé klisně Jasmien v Bisschop nejlépe zvládnul rozeskakování a o zlomek sekundy a uhájil těsné vítězství před druhým Egypťanem Nayelem Nassarem na koni Lucifer V. Třetí skončil Peder Fredricson na H&M All In.

Tento den byl pro Deussera speciální hned v několika aspektech. „Zaprvé jsem závodil před domácím publikem a zadruhé jsem opravdu věřil, že můj kůň udělá parádní výsledek a že na něj budu pyšný. Věděl jsem, že budu muset zariskovat a zrychlit, ale to se podařilo a jsem za to vděčný,“ okomentoval vítězství Deusser.

Daniel Deusser pochází z rodiny, která miluje koně. Jeho rodiče měli a dodnes mají velký vliv na jeho kariéru – v dětství se Daniel věnoval více sportům, ale nakonec se rozhodl pro jezdectví. Profesionálně jezdí od 19 let, na svém prvním evropském juniorském šampionátu skončil čtvrtý. Od té doby šla jeho kariéra vzhůru, v roce 2015 získal týmové stříbro na mistrovství Evropy a o rok později slavil bronzovou medaili na olympiádě v Riu.

Daniel Deusser se přidal k pětici Martin Fuchs, Danielle Goldsteinová, Pieter Devos, Jérôme Guery a Julien Epaillard, kteří si zajistili účast v Prague Playoffs 2019 díky vítězství v předchozích kolech seriálu Global Champions.

Série Global Champions pokračuje v Cannes od 6. do 8. června.

 

 

2. kolo GCL

Šestým kolem pokračovala v Hamburku prestižní parkurová série Global Champions League. Jezdci týmu Prague Lions v něm skončili na 10. místě. Za Pražské lvy startovali v Hamburku Nizozemec Marc Houtzager na dvanáctiletém valachovi Sterrehof´s Calimero a Němec Marco Kutscher s jedenáctiletým hřebcem Chades Of Blue. Zatímco ve čtvrteční části soutěže Global Champions League oba jednou chybovali, v sobotu zapisoval 4 trestné body za jedno poboření překážky Kutscher. Celkových 12 bodů v kombinaci s časem 165,55 sekundy znamenalo 10. místo. Nejvíce se dařilo reprezentantům St Tropez Pirates.

Za Pražské lvy startovali v Hamburku Nizozemec Marc Houtzager na dvanáctiletém valachovi Sterrehof´s Calimero a Němec Marco Kutscher s jedenáctiletým hřebcem Chades Of Blue. Zatímco ve čtvrteční části soutěže Global Champions League oba jednou chybovali, v sobotu zapisoval 4 trestné body za jedno poboření překážky Kutscher. Celkových 12 bodů v kombinaci s časem 165,55 sekundy znamenalo 10. místo. Stejné bodové skóre, avšak lepší čas měly ještě tři celky. Čistý štít neudrželo žádné družstvo. Nejblíže k tomu byli Miami Celtics. Irský jezdec Shane Breen s valachem Ipswich van de Wolfsakker sice nezaváhal ani jednou, ale jeho britský kolega William Whitaker na hřebci RMF Cadeau de Muze již takové štěstí neměl a jednou chyboval. Pořád to ovšem mohlo stačit na vítězství, pokud by měli součet časů pod hodnotou 161,08. Právě tolik totiž ukazovala výsledková tabule u St Tropez Pirates. Belgičan Pieter Devos v sedle hřebce Claire Z předváděl ve čtvrtek i v sobotu precizní jízdy. Týmový kolega Olivier Robert z Francie na koni Vivaldi Des Meneau si bohužel nesl zatížení čtyřmi trestnými body z úvodního parkuru. Napodruhé zajel stejně jako Devos výborně a o bezmála pět sekund piráti ze Saint Tropez zvítězili.

Na stupních vítězů nechyběli ještě Paris Panthers, kteří zapsali 8 trestných bodů. Tolik jich měli i čtvrtí Berlin Eagles a pátí London Knights. Šestí byli s 9 body Madrid in Motion a sedmí Shanghai Swans. Ti předvedli vůbec nejrychlejší jízdy. Tři chyby ovšem na lepší umístění nestačily. Přesto jim příděl 15 bodů do žebříčku GCL pomohl k udržení průběžného vedení. St Tropez Pirates jich získali jednou tolik a se 119 body jsou druzí. Na Šanghajské labutě jich jim chybí už jen pět. Prague Lions jsou po šesti kolech ligové soutěže dvanáctí.

Další kolo proběhne ve francouzském Cannes již v následujícím týdnu. Celkem se uskuteční v letošní sezoně před závěrečným Super Cupem devatenáct mítinků. Tím dvacátým bude galashow světového parkuru Prague PlayOffs v pražské O2 areně. Konat se bude od 21. do 24. listopadu. Podrobnosti najdete na webu www.gcglobalchampions.com nebo na stránkách www.pragueplayoffs.com.

 

1. kolo GCL

Šestá část Global Champions League odstartovala ve čtvrtek v Hamburku. Šestnáct týmů, které se soutěže účastní, mají za sebou první kolo. Ve vedení jsou bezchybní jezdci týmu New York Empire. Za Prague Lions tentokrát nastoupili Marc Houtzager z Nizozemí s valachem Sterrehof's Calimero a Němec Marco Kutscher v sedle hřebce Chades Of Blue. Oba inkasovali po čtyřech trestných bodech za jedno shození a do dalšího kola půjdou z třinácté příčky. 

V prvním kole soutěže družstev si nejlepší pozici vybudovali členové New York Empire. Brit Scott Brash na desetiletém valachovi Hello Senator ani jeho německý kolega Hans-Dieter Dreher s již osmnáctiletým hřebcem Embassy II nechybovali a dostali se do čela průběžného vedení.

Bez trestných bodů pokračují do sobotního druhého kola také Miami Celtics, které reprezentovali Ir Shane Breen s jedenáctiletým Ipswichem vd Wolfsakker a britský jezdec William Whitaker v sedle hřebce RMF Cadeau de Muze. Oproti New York Empire měli ovšem o dvanáct sekund delší součet časů. Bodový stav dalších družstev je velmi vyrovnaný - týmů s jednou chybou je celkem šest. Po prvních jízdách se seřadily následovně: Madrid in Motion, Berlin Eagles, Monaco Aces, St Tropez Pirates, Paris Panthers a Hamburg Giants. Pět trestných bodů dovezl Valkenswaard United.

Za Prague Lions tentokrát nastoupili Marc Houtzager z Nizozemí s valachem Sterrehof's Calimero a Němec Marco Kutscher v sedle hřebce Chades Of Blue. Oba inkasovali po čtyřech trestných bodech za jedno shození a do dalšího kola půjdou z třinácté příčky.

Šestá kapitola Global Champions League vyvrcholí v Hamburku v sobotu 1. června od 12.00 hodin, na tuto soutěž pak od 15.15 hodin naváže Grand Prix Longines Global Champions Tour, do níž se kvalifikuje tradičně nejlepších 35 jednotlivců.

Podrobnosti nejen o závodech Global Champions v Hamburku najdete na adrese www.gcglobalchampions.com. Na této stránce je také možné sledovat živý on-line přenos. Více o programu a přípravách galashow světového parkuru Prague PlayOffs v pražské O2 areně se dozvíte na webu www.pragueplayoffs.com.

 

Publikováno: 4.6.2019 14:55:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020