Global Champions Tour 2019 - Madrid: Pátým účastníkem Prague Playoffs je Fuchs

Parkurová elita zavítala poprvé v letošním roce do Evropy. Ve dnech 17. až 19. května se dějištěm pátého kola seriálu Global Champions stal Madrid. Na startu nechyběli členové týmu Prague Lions: česká jezdkyně Anna Kellnerová, Marc Houtzager z Nizozemí a Wilm Vermeir z Belgie.

Oficiální webové stránky | Seznam jezdců | Startky a výsledky | Přímý přenos

 

Pátým účastníkem Prague Playoffs je Fuchs

Vyvrcholení letošní sezony v parkurovém skákání Global Champions Prague Playoffs 2019 zná pátého účastníka. V pražské O2 areně nebude od 21. do 24. listopadu chybět Švýcar Martin Fuchs, který vybojoval účast na prestižní Longines Global Champions Super Grand Prix po vítězství v pátém kole GCL v Madridu.    

Šestadvacetiletý Fuchs na dvanáctiletém hřebci Chaplin nechyběl mezi jedenácti jezdci, kteří se utkali v napínavém rozeskakování. I napodruhé projelo cílem pět soutěžících bez jediného trestného bodu. Nejrychlejší čas – 39.49 sekundy zaznamenal Fuchs. Jen osmadvacet setin za ním zaostal Nizozemec Maikel van der Vleuten na klisně Daně Blue.

Můj kůň Chaplin jel skvěle. Měl jsem štěstí, že jsem jel jako poslední a věděl, co mám dělat. Podpora španělských fanoušků byla ohromná,“ okomentoval Fuchs. „Cílem každého jezdce je kvalifikovat se do LGCT Super Grand Prix. Loni se mi to nepodařilo, proto jsem teď opravdu šťastný, že při ní tentokrát nebudu chybět,“ uzavřel Fuchs.

Mezi největší úspěchy švýcarského jezdce patří individuální stříbro ze Světových jezdeckých her v Tryonu z roku 2018 a dva týmové bronzy z evropských šampionátů (2015, 2017). Na olympiádě v Riu 2016 se Fuchs umístil na 9. příčce.  Jeho strýc Markus Fuchs získal stříbro v parkuru na olympiádě v Sydney 2000.

Martin Fuchs se přidal ke čtveřici Danielle Goldsteinová, Pieter Devos, Jérôme Guery a Julien Epaillard, kteří si zajistili účast v Prague Playoffs 2019 díky vítězství v předchozích kolech seriálu Global Champions.

Série Global Champions pokračuje v Hamburku od 30. května do 1. června.

 

Výsledky

Global Champions League – Madrid: 1. London Knights, 2. New York Empire, 3. Madrid in Motion, 4. Shanghai Swans, 5. Scandinavian Vikings, 6. Berlin Eagles, 7. Hamburg Giants, 8. Miami Celtics, 9. Monaco Aces, 10. Cannes Stars, 11. Doha Falcons, 12. St Tropez Pirates, 13. Valkenswaard United, 14. Chantilly Pegasus, 15. Paris Panthers, 16. Prague Lions. 

Průběžné pořadí po 5. závodě GCL: 1. Shanghai Swans 109, 2. St Tropez Pirates 89, 3. Monaco Aces 87, 4. Miami Celtics 87, 5. London Knights 79, 6. Madrid in Motion 78, 7. Berlin Eagles 78, 8. Hamburg Giants 77, 9. Scandinavian Vikings 68, 10. Paris Panthers 63, 11. New York Empire 60, 12. Prague Lions 60, 13. Valkenswaard United 58, 14. Cannes Stars 55, 15. Chantilly Pegasus 52, 16. Doha Falcons 46. 

Longines Global Champions Super Grand Prix v rámci Prague Playoffs 2019,
kvalifikovaní jezdci – Dauhá: Julien Epaillard (Francie), Mexico City: Jérôme Guery (Belgie), Miami Beach: Pieter Devos (Belgie), Šanghaj: Danielle Goldsteinová (Izrael), Madrid: Martin Fuchs (Švýcarsko).  

 

 

Sobotní 2. kolo GCL

Páté kolo série Global Champions League v Madridu absolvovaly bez penalizace tři týmy. S rozdílem necelé sekundy zvítězili London Knights před New York Empire. Třetí jsou Madrid in Motion. Prague Lions po pádu Anny Kellnerové soutěž nedokončili.

Hned šest celků nastupovalo do sobotní druhé části soutěže Global Champons League v Madridu s čistým kontem. Třem se podařilo nulu na bodovém kontě udržet, a tak o konečném pořadí rozhodly součty časů sobotních výsledků.

Celkem 135,74 sekundy zapisovali Londýnští rytíři – Martin Fuchs s Chaplinem a Ben Maher na valachovi Explosion W. Jen o devět desetin sekundy pomalejší byli New York Empire, které reprezentovali Spencer Smith na dvanáctiletém valachovi Theodore Manciais a Scott Brash s desetiletým Hello Jeffersonem. Deset sekund pak ztráceli Madrid in Motion zastoupení Ericem van der Vleutenem na třináctileté klisně Wunschkind a Maikel van der Vleuten na jedenáctileté Daně Blue.

Družstvo Prague Lions bohužel závod nedokončilo. Anna Kellnerová s klisnou Catch Me If You Can Old postihl na parkuru pád, který znamenal dle pravidel vyloučení. Jezdkyně byla hospitalizována s podezřením na zlomeninu stehenní kosti, klisna vyvázla z kolize bez zranění.

Týmový kolega Anny Kellnerové Marc Houtzager s dvanáctiletým valachem Sterrehof´s Calimero odstartoval do soutěže alespoň v rámci kvalifikace do Grand Prix, do níž díky čistému výkonu postoupil.

 

Páteční 1. kolo GCL

Prestižní parkurová série Global Champions se letos poprvé představuje v Evropě. Po Dauhá, Mexico City, Miami Beach a Šanghaji se nejlepší skokoví koně a jezdci světa sešli v Madridu. Tým Prague Lions je po páteční úvodní části soutěže GCL desátý.

Do prvního kola pátého pokračování týmové Global Champions League nastoupili v Madridu za družstvo Prague Lions Nizozemec Marc Houtzager s desetiletým valachem Sterrehof´s Edinusem a belgický jezdec Wilm Vermeir na taktéž desetiletém DM Jacqmotte.

Zatímco Houtzager neudělal na parkuru s překážkami vysokými až 155 centimetrů žádnou chybu a zatížen byl jen jedním bodem za překročení času, Vermeir zaznamenal dvě shození. Průběžné skóre Pražských lvů je 9 trestných bodů, které je zařadily na 10. místo výsledkové listiny.

O bod méně mají Paris Panthers, osmí jsou se Hamburg Giants se 4 body za jednu chybu a sedmý tým Shanghai Swans má pouze 1 trestný bod za čas. Dalších šest celků od sebe dělí pouze rozdíl časů. Ty ovšem v důsledku určují pouze startovní pořadí pro sobotní druhé kolo soutěže. Tentokrát byli nejrychlejší zástupci New York Empire, přesně o dvanáct sekund pomalejší byli Madrid in Motion a dále následují London Knights, Berlin Eagles, Scandinavian Vikings a Miami Celtics.

Česká reprezentantka Anna Kellnerová v páteční hlavní soutěži startovala jen mezi jednotlivci. S Balguerem dovezla do cíle 8 trestných bodů. Se stejným koněm absolvovala i předešlou soutěž do 145 centimetrů, v níž chybovala jednou.

Sobotní druhé kolo páté kapitoly Global Champions League začne v 15.20 hodin SELČ. I tentokrát bude za Prague Lions startovat Marc Houtzager s valachem Sterrehof´s Edinusem, spolu s ním zabojuje o co nejlepší týmový výsledek Anna Kellnerová s klisnou Catch me If You Can Old.

Od 18.45 hodin je naplánována Longines Global Champions Tour Grand Prix Madridu, do níž postoupí 35 nejúspěšnějších dvojic z předešlé soutěže. Vítěz Velké ceny získá vstupenku do listopadové Super Grand Prix v Praze, kde celá série Global Champions 2019 vyvrcholí.

 

 


Tisková zpráva

 

V barvách Prague Lions se na kolbišti v Club de Campo Villa de Madrid představí Anna Kellnerová, Marc Houtzager z Nizozemí a Wilm Vermeir z Belgie. Do prvního kola soutěže družstev Global Champions League s překážkami do 155 centimetrů nastoupí týmové dvojice v pátek 17. května od 18.15 hodin. Předcházet mu bude zahajovací rámcová soutěž do 145 centimetrů. Druhé kolo čeká účastníky o den později. V něm už budou v kurzu španělského stavitele Santiaga Varely Ullastrese překonávat překážky s výškou do 160 centimetrů.

V čele ligové tabulky jsou po čtvrtém kole v Šanghaji jezdci z týmu Shanghai Swans, kteří mají po čtyřech kolech na kontě 90 bodů. O jedenáct bodů méně mají St. Tropez Pirates na druhé příčce a třetí Monaco Aces na ně ztrácí dalších pět bodů. Pražští lvi drží deváté místo s 54 body.

Druhým vrcholem závodů Global Champions bude Longines Grand Prix Madridu, která odstartuje v sobotu 18. května v 18.45 hodin. Také v tomto případě využije stavitel maximální možnou obtížnost. Na soupiskách startujících nechybí individuální vítězové předešlých ročníků Ben Maher, Marcus Ehning, Luciana Diniz či Maikel van der Vleuten. Do hlavní soutěže se však jezdci musí nejprve v rámci madridského mítinku kvalifikovat prostřednictvím druhého kola ligové soutěže.

Vítěz Velké ceny získá kromě štědré dotace a bodů do žebříčku Longines Global Champions Tour také vstupenku do Super Grand Prix, jež se odehraje v listopadu během galashow světového parkuru Prague PlayOffs v pražské O2 areně. Tato soutěž je přístupná pouze nejúspěšnějším jednotlivcům, kteří v rámci sezony vyhráli některou dílčí Grand Prix. Účast v Praze už mají jistou Francouz Julien Epaillard, který ovládl úvodní kolo v Dauhá. Představí se také Belgičani Jérome Guery a Pieter Devos, kteří triumfovali v Mexico City, respektive v Miami. Prozatím poslední vstupenku do Prahy vybojovala v Šanghaji izraelská reprezentantka Danielle Goldsteinová.

Závěrečným soutěžním dnem španělského kola Global Champions bude neděle 19. května, její program přinese dvě odpolední rámcové soutěže. První bude stopětačtyřicítka na čas a celý mítink uzavře parkur do 150 centimetrů s rozeskakováním.

Publikováno: 20.5.2019 15:30:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020