Global Champions Tour 2019 - New York: Prague Lions třetí. Maher šampionem LGCT

Poprvé v historii parkurové série Global Champions zamíří její účastníci do New Yorku. Město zvané „Big Apple“ se stane dějištěm posledního kola před pražským GC PlayOffs. Rozhodne se tam o šampionovi soutěže jednotlivců pro sezonu 2019.

Oficiální webové stránky | Seznam jezdců | Startky a výsledky | Přímý přenos

 

GCT: Ben Maher opět šampionem LGCT. Praha zná všech 18 účastníku Super GP

Parkurová série Longines Global Champions Tour zná šampiona pro rok 2019. Podruhé v řadě vyhrál celoroční žebříček Ban Maher. V New Yorku si s fenomenálním valachem Explosionem W dojel pro třetí letošní vítězství. Do Prahy postoupil Marcus Ehning.

Boj o titul šampiona Longines Global Champions Tour letos trval až do poslední chvíle. Ještě před osmnáctou zastávkou parkurové série v New Yorku vedl Pieter Devos. S klisnou Claire Z sice postoupil do rozeskakování sedmi bezchybných dvojic v poslední letošní Grand Prix LGCT, ale v něm dvakrát chyboval a skončil až poslední z této elitní sestavy.

Naopak jeho největší soupeř Ben Maher s desetiletým valachem Explosionem W opět prokázal své zcela mimořádné schopnosti a čistou jízdou v čase 34,08 sekundy zvítězil. Zisk čtyřiceti bodů do tabulky znamenal po vyškrtnutí méně vydařených výsledků překročení třistabodové hranice a také celkové prvenství. Pieter Devos skončil druhý s 283 body, třetí je Daniel Deusser s 267 body a devět bodů na něj ztrácí čtvrtý Marcus Ehning. Ten v New Yorku skončil druhý, ale radoval se podobně jako trojnásobný vítěz Ben Maher. Právě pro něj totiž zůstala poslední zlatá jízdenka do Super Grand Prix, která se pojede v sobotu 23. listopadu při galashow světového parkuru Global Champions Prague PlayOffs v libeňské O2 areně.

Jako první se do Super Grand Prix kvalifikoval v katarském Dauhá Francouz Jullien Epaillard, v Mexiku si účast zajistil belgický reprezentant Jérome Guery a v třetím kole v Miami se radoval další Belgičan Pieter Devos. Velkou cenu v Šanghaji ovládla izraelská jezdkyně Dani G. Waldman a v Madridu získal postup do Super Grand Prix Švýcar Martin Fuchs. Z hamburské Grand Prix postoupil Němec Daniel Deusser a v sedmého závodě v Cannes dominoval Niels Bruynseels. Ve Stockholmu vyhrál Peder Fredricson ze Švédska a v Grand Prix v Cascais získal kvalifikaci britský zástupce Ben Maher. Ten dojel na druhém místě, vítěz Martin Fuchs však už má díky úspěchu v Madridu účast jistou.

Velkou cenu Monaka vyhrál nizozemský zástupce Maikel van der Vleuten. V Paříži vybojoval vítězství německý reprezentant Christian Ahlmann a v Chantilly si vstupenky do Prahy zajistil Ir Darragh Kenny. Třináctým účastníkem je Ludger Beerbaum, který dojel ve Velké ceně Berlína na druhém místě, ale svůj post mu přenechala Dani G. Waldman, jež už má kvalifikaci ze Šanghaje. V Londýně vyhrál Ben Maher. Ten už postup získal v Cascais, takže se z jízdenky do Prahy radoval Shane Sweetham z Irska, jenž byl druhý. Belgičan Olivier Philippaerts obsadil druhé místo v Grand Prix Valkenswaardu, ovšem její vítěz Maikel van der Vleuten už postoupil z monackého kola, a tak umožnil start v Super Grand Prix právě Philippaertsovi. Šestnáctým postupujícím je Brazilec Marlon Módolo Zanotelli, jenž skončil druhý v Římě. Pozici mu přenechal kvalifikovaný Ben Maher. V St. Tropez triumfovala Jessica Springsteen z USA.

Smutná musela být trojice jezdců Alberto Zorzi, Marc Houtzager a Malin Baryard-Johnsson. Všichni totiž dokončili rozeskakování Grand Prix v New Yorku čistě a k triumfu jim tak scházelo být zhruba jen o sekundu a půl rychlejší. Další šanci letos mít již nebudou.

Základní část série Global Champions 2019 totiž skončila a veškerá pozornost již bude směřovat výhradně na Prague PlayOffs. Ta se koná od 21. do 24. listopadu. Podrobnosti o přípravách této největší parkurové události a informace o předprodeji vstupenek jsou na adrese www.pragueplayoffs.com. Další informace o Global Champions najdete na webu www.gcglobalchampions.com.

 

2. kolo GCL: Prague Lions vybojovali v New Yorku třetí místo. V GCL 2019 jsou sedmí

Skvělé výkony předváděli členové parkurového týmu Prague Lions při posledním závodu Global Champions League před vrcholným mítinkem této série GC Prague Playoffs. V New Yorku skončili na třetí příčce a celkově se umístili jako sedmí.

Marc Houtzager v sedle jedenáctileté Sterrehof´s Dante i Niels Bruynseels na třináctileté klisně Gancia de Muze v sobotní části Global Champions League v New Yorku nechybovali a pro tým Prague Lions vybojovali krásnou třetí příčku. 
Po pátečním úvodu přitom byli až sedmí, když Marco Kutscher s hřebcem Boeckmanns Lord Pezi Junior i Marc Houtzager na Sterrehof´s Dante shodili jednu z překážek. Jenže v sobotu se vše obrátilo, a naopak častějším chybám se neubránili jejich soupeři. Nechybělo mnoho a Pražští lvi mohli dokonce vystoupat o stupínek výš. Také celek Paris Panthers nasbíral dohromady osm trestných bodů, jenže sobotní součet časů měl o necelou polovinu vteřiny kratší, a tak skončil druhý.
Jediní, kdo si udrželi nulu na bodovém kontě od začátku až do konce, byli London Knights zastoupení Martinem Fuchsem na valachovi Glooney 51 a Benem Maherem s fenomenálním Explosionem W. Díky zisku 30 bodů do tabulky Global Champions League tak dokonce předstihli St. Tropez Pirates a mohli se radovat z celkového prvenství. 
Přímý postup do semifinále Super Cupu při Global Champions Prague Playoffs v O2 areně si vyskákali za celou sezonu kromě London Knights ještě St. Tropez Pirates, dále pak loňští vítězové pražského Playoffs Madrid in Motion a čtvrtí Shanghai Swans – a to i přes skutečnost, že v New Yorku nezískali ani jeden bod. Šanci je přeskočit měli Miami Celtics, jenže těm se také příliš na Governors Islandu nedařilo a zůstali pátí. To pro ně znamená, že stejně jako následující týmy musí v Praze projít sítem čtvrtfinále, které ve čtvrtek 21. listopadu odstartuje tuto čtyřdenní galashow světového parkuru. 
V konečné tabulce týmů jsou šestí Berlin Eagles s náskokem dvanácti bodů na Prague Lions. O další dva body méně mají Scandinavian Vikings a s rozdílem pouhého jednoho bodu jsou devátí Paris Panthers. První desítku uzavírají Monaco Aces a následují Valkenswaard United, New York Empire, Hamburg Giants, Cannes Stars, Chantilly Pegasus a Doha Falcons. 
Kompletní výsledky najdete na webu www.gcglobalchampions.com.
Podrobnosti o přípravách Prague Playoffs a předprodeji vstupenek jsou na adrese www.pragueplayoffs.com.

 

Výsledky 

Global Champions League New York: 1. London Knights, 2. Paris Panthers, 3. Prague Lions, 4. St Tropez Pirates, 5. Chantilly Pegasus, 6. Valkenswaard United, 7. Berlin Eagles, 8.  Scandinavian Vikings, 9. Madrid
in Motion, 10. Miami Celtics, 11. New York Empire, 12. Hamburg Giants, 13. Doha Falcons, 14.  Monaco Aces,
15. Cannes Stars, 16. Shanghai Swans.

Pořadí po 18. závodě GCL: 1. London Knights 326, 2. St Tropez Pirates 323, 3. Madrid in Motion 303,
4.  Shanghai Swans 302, 5. Miami Celtics 293, 6. Berlin Eagles 281, 7. Prague Lions 269, 8. Scandinavian Vikings 267, 9. Paris Panthers 266, 10. Monaco Aces 263, 11. Valkenswaard United 259, 12. New York Empire 248,
13. Hamburg Giants 222, 14. Cannes Stars 178, 15. Chantilly Pegasus 175, 16. Doha Falcons 164.

 

 

1. kolo GCL: Jezdecký tým Prague Lions je po úvodu GCL v New Yorku sedmý

Poslední zastávkou série Global Champions před pražským Playoffs je New York. Tým Prague Lions absolvoval první kolo soutěže Global Champions League jako sedmý v pořadí. Shanghai Swans byli vyloučeni a musí se obávat o pozici v TOP4. 

V pátek 27. září proběhlo na newyorském Governors Island první kolo týmové soutěže Global Champions League v rámci osmnáctého mítinku této světové parkurové série, která vyvrcholí v druhé polovině listopadu v pražské O2 areně. Družstvo Prague Lions reprezentovali Marco Kutscher s desetiletým hřebcem Boeckmanns Lord Pezi Juniorem a Marc Houtzager v sedle jedenáctileté klisny Sterrehof´s Dante. Oba dva dokončili téměř s totožným výsledkem – zapsali si čtyři trestné body za jednu chybu a překážkách a čas měli lehce přes sedmdesát a půl vteřiny. Do sobotního druhého kola tak budou nastupovat ze sedmé pozice.

Hodně zamotanou hlavu mají zástupci Shanghai Swans, kteří přijeli do New Yorku upevnit svoji pozici mezi TOP4. Čtyři nejlepší celky budou mít v Praze při Playoffs zajištěn přímý postup do semifinále Super Cupu GCL. Zatímco Daniel Deusser s dvanáctiletým valachem Calisto Blue dokončil bez chyby, jeho kolega Peder Fredricson na čtrnáctiletém Zacramentovi byl vyloučen pro pád, a to znamená vyloučení celého družstva, resp. nulový zisk bodů do tabulky týmů. Za určitých okolností by je tak mohli z této elitní skupiny odsunout Mimami Celtics. Ztrácí na ně však jednadvacet bodů, a to není málo. Navíc ani tomuto týmu se v pátek příliš nedařilo a jsou s 12 trestnými body třináctí. Na rozdíl od Shanghai Swans ovšem mají v sobotu šanci si umístění vylepšit. Aktuálně jsou v TOP4 St. Tropez Pirates, Shanghai Swans, London Knights a Madrid in Motion. 

První den nechybovala v New Yorku dvě družstva – Valkenswaard United a London Knights, kteří měli o deset sekund lepší čas a ujali se tak vedení. Díky tomu budou startovat v sobotu jako poslední s vědomím, jak jeli jejich soupeři. Čtyři celky mají po jedné chybě čtyři trestné body a jsou před Pražskými lvy. Jsou jimi Chantilly Pegasus, New York Empire, St. Tropez Pirates a Scandinavian Vikings. 

Sobotní druhé kolo začíná v 18.30 hodin středoevropského letního času. Kompletní informace včetně on-line výsledků a živého vysílání najdete na webu www.gcglobalchampions.com. Podrobnosti o přípravách Prague Playoffs jsou na adrese www.pragueplayoffs.com.

 

 

Pozvánka

Newyorský ostrov Governors Island, jenž leží nedaleko světoznámého památníku se sochou Svobody, se stane dějištěm osmnáctého kola seriálu Global Champions. Diváci, kteří se přijedou podívat na nejlepší koně a jezdce světa, se tak musí vybavit lodním jízdním řádem, aby se do areálu, kam je vstup zdarma, dopravili.

První parkur čeká sportovce v pátek 27. září v 12:30 hodin. Půjde o zahajovací dvoufázovou stopětačtyřicítku, kterou, stejně jako další kurzy, připraví Uliano Vezzani. V odpoledních hodinách se rozjede týmová soutěž Global Champions League. První kolo bude dosahovat výšky do 155 centimetrů a manažerka Pražských lvů Jessica Kürten bude vybírat dvě jména z trojice Niels Bruynseels, Marco Kutscher a Marc Houtzager.

Druhé dějství soutěže družstev je na programu v sobotu od 12:30 hodin. Tím budou naposledy před GC PlayOffs, jež hostí Praha od 21. do 24. listopadu, rozděleny body do tabulky týmové túry. Během pražské galashow světového parkuru se představí všech šestnáct družstev, přičemž celky postavené do čtvrtého místa budou mít při vyřazovací soutěži výhodu přímého postupu do semifinále. V čele se drží St. Tropez Pirates před Shanghai Swans, London Knights a Madrid in Motion. Pražští lvi jsou na devátém místě.

Dalším vrcholem mítinku v New Yorku bude Longines Grand Prix. Ta se pojede v sobotu 28. září od 16:00 hodin a rozhodne o konečném pořadí bodování jednotlivců. V sobotu v podvečer tak bude svět znát šampiona Longines Global Champions Tour roku 2019. Vítěz Grand Prix navíc uzavře kompletní sestavu osmnácti účastníků takzvané Super Grand Prix, která se pojede v rámci GC PlayOffs.

Jako první se v katarském Dauhá kvalifikoval Francouz Jullien Epaillard, v Mexiku si účast zajistil belgický reprezentant Jérome Guery a v třetím kole v Miami se radoval další Belgičan Pieter Devos. Velkou cenu v Šanghaji ovládla izraelská jezdkyně Dani G. Waldman a v Madridu získal postup do Super Grand Prix Švýcar Martin Fuchs. Z hamburské Grand Prix postoupil Němec Daniel Deusser a v sedmého závodě v Cannes dominoval Niels Bruynseels. Ve Stockholmu vyhrál Peder Fredricson ze Švédska a v Grand Prix v Cascais získal kvalifikaci britský zástupce Ben Maher. Ten dojel na druhém místě, vítěz Martin Fuchs však už má díky úspěchu v Madridu účast jistou.

Velkou cenu Monaka vyhrál nizozemský zástupce Maikel van der Vleuten. V Paříži vybojoval vítězství německý reprezentant Christian Ahlmann a v Chantilly si vstupenky do Prahy zajistil Ir Darragh Kenny. Třináctým účastníkem je Ludger Beerbaum, který dojel ve Velké ceně Berlína na druhém místě, ale svůj post mu přenechala Dani G. Waldman, jež už má kvalifikaci ze Šanghaje. V Londýně vyhrál Ben Maher. Ten už postup získal v Cascais, takže se z jízdenky do Prahy radoval Shane Sweetham z Irska, jenž byl druhý. Belgičan Olivier Philippaerts obsadil druhé místo v Grand Prix Valkenswaardu, ovšem její vítěz Maikel van der Vleuten už postoupil z monackého kola, a tak umožnil start v Super Grand Prix právě Philippaertsovi. Šestnáctým postupujícím je Brazilec Marlon Módolo Zanotelli, jenž skončil druhý v Římě. Pozici mu přenechal kvalifikovaný Ben Maher. V St. Tropez triumfovala Jessica Springsteen z USA.

Publikováno: 29.9.2019 9:00:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020