Hned dva jezdecké festivaly na Císařském ostrově

Pražský Císařský ostrov zažije v letošním roce hned dva jezdecké festivaly! Co tím myslíme? Zkrátka, příznivci jezdeckého sportu si budou moci na jednom místě vybrat ze dvou jezdeckých scén (rozuměno kolbišť), kde budou probíhat významné závody v parkuru a v drezuře. Zatímco o jedné z těchto „divácky příjemných termínových kolizí“ již víme delší dobu – jde o zářijové finále Českého drezurního poháru Chance, drezurních KMK, Českého skokového poháru a Českého šampionátu mladých koní (25. – 27. 9.) – o druhém „festivalu“ (7. – 9. 8.) se rozhodlo teprve před pár dny.

Praha

 

VC Všemil proběhne v Praze, kdy se koná v areálu TJ Žižka MČR v drezuře. Informoval nás o tom osobně Ing. Jaroslav Martinec, jehož společnosti jsou pořadateli kvalifikačního kola ČSP za JS Císařský ostrov i JK Všemily. Druhý z uvedených klubů pořádal své závody především kvůli sponzorským zájmům na kolbištích v Hradci Králové a v Mostě. Letos však ČSP generálního sponzora nemá, a tak se vytratil hlavní důvod, proč pořádat závody na pronajatém kolbišti. Pořadatele k tomuto kroku vedly však i další důvody...
„Chceme si tak trochu nanečisto vyzkoušet situaci, která nastane na Císařském ostrově na konci září, kdy budou ve dvou sousedících areálech vrcholit hned čtyři seriálové soutěže. Naše „všemilské“ kolo skokového poháru se koná přesně v termínu, kdy proběhne v areálu TJ Žižka Praha mistrovství České republiky v drezuře, a tak jsme využili možnosti přesunout své závody do vlastního areálu. Myslím, že to uvítají především diváci, kteří budou moci na jednom místě shlédnout hned dvě významné akce,“ uvedl Jaroslav Martinec.

Praha


Pro diváky se bude jednat o skutečně zajímavou podívanou. Zejména to uvítají ti „dříve narození“, kteří byli ještě zvyklí na společné republikové šampionáty ve skocích a v drezuře. Dnes se totiž málokterý „skokan“ stihne zajít podívat i na samostatné drezurní závody a naopak...
Oba pořadatelé však čeká jeden nelehký úkol – a to organizační zvládnutí příjezdu, parkování a odjezdu závodníků i diváků. Zejména větší množství přijíždějících diváků ve svých automobilech může způsobit značný chaos a to i díky tomu, že na Císařském ostrově bude ještě méně místa na zaparkování, než tomu bylo doposud. Louka naproti jezdecké hale In-expo Group se totiž po sedmi letech (od povodní v roce 2002) opět přeměňuje na kinologické cvičiště a právě na tomto místě byli zvyklí parkovat účastníci závodů v areálu JS Císařský ostrov (In-expo).

Praha


Další problém pravidelně vzniká po skončení závodů, jelikož propustnost křižovatky u sportovní haly na holešovickém výstavišti je velmi nízká. Od Císařského ostrova se v obdobných případech tvoří dlouhé kolony. Ve většině případů však v poslední době bývá alespoň pro účastníky s koňmi povolen průjezd přes čističku odpadních vod v Bubenči, a tak lze jen pevně věřit, že podobné povolení bude domluveno i na tyto dvoje velké závody a že se třeba podaří zajistit průjezd i pro ostatní divácké účastníky. Každopádně, kdo se na některý z uvedených „festivalů“ chystá, měl by raději nechat svůj automobil na některém ze záchytných parkovišť a pokračovat na Císařský ostrov městskou hromadnou dopravou (metro C – Nádraží Holešovice a dále linkou 112 do stanice Kovárna – zastávka před ZOO), příp. zaparkovat na druhé straně Vltavy u Zoologické zahrady. Tam se však za parkovné platí.


Zajímalo by nás, jak se na takovéto souběhy akcí díváte vy? Vidíte to jako pozitivní situaci, či naopak? Chystáte se podívat na některou z uvedených akcí? A co mimopražští návštěvníci – odrazují vás možné dopravní komplikace od osobní účasti na těchto závodech? Sdělte nám své názory v diskuzi pod článkem.

Publikováno: 13.7.2009 1:48:39
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
Foto: Josef Malinovský
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020