Hřebec na dnešní den: San Giovanni

PR text / San Giovanni je nádherný mladý skokový hřebec s jasným zaměřením na sport. Vynikající exteriér a osvalení mu umožňují nad skokem předvádět ukázkový skokový luk: Kohoutek je vždy nejvyšším bodem, akce nohou bleskurychlá a skokové nadání se zdá být téměř neomezené.

To se také projevilo v protokolu z körungu ve Vechtě v roce 2016, kde obdržel nejvyšší známky za styl a schopnosti při skocích ve volnosti. V roce 2017 skvěle absolvoval 14denní test v silné konkurenci a za skok ve volnosti získal vynikající zámku 9,5. S celkovou známkou za skok 8,93 dokončil test jako jeden z nejlepších svého ročníku. Jeho otec Stakkato Gold byl mezinárodně úspěšným parkurovým koněm, zplodil doposud 18 körovaných hřebců stejně jako řadu v mezinárodním parkurovém sportu úspěšných koní. Po mnoho let dominuje odhadům plemenných hodnot FN pro skokové hřebce. V roce 2015 byl vyhlášen „Hannoverským hřebcem roku“. Matka H-Cathleen byla stejně jako celá řada jejích potomků rovněž úspěšná v parkurovém sportu. Mateřský otec Calato patří k jedněm z nejlepších synů významného holštýnského plemeníka Capitola I. Ten společně s Herbertem Blöckerem úspěšně absolvoval Bundeschampionaty a následně startoval v těžkých parkurech. S juniorskou jezdkyní Jennifer Fogh Pedersen zvítězil mimo jiné na severském a dánském mistrovství i v soutěžích poháru národů. Mezi jeho nejznámější potomky v parkurovém sportu patří Clausen (Holger Wulschner), Graziana 22 (Toni Hassmann), Cöster (Christian Ahlmann) a Callistro (Janne-Friederike Meyer). Bába Uganda IV startovala pod jménem Livia 36 s Paulem Estermannem (Švýcarsko) na mezinárodních parkurových závodech a dala deset potomků rovněž úspěšných ve sportu. Z těch v těžkých mezinárodních parkurech úspěšných zmiňme např. Candy Bay 2 (po Carte d‘Or) s Walterem Lutterem a Korianu 3 (po Coriano) s Philippem Müllerem resp. Michelle Wilkemeyer. Díky plemeníku století Landgrafovi I, který výraznou měrou ovlivnil chov skokových koní v osmdesátých letech a s Dr. Michaelem Rüpingem a Hans-Günterem Winklerem v mezinárodním sportu úspěšnému ryzákovi Constant je orientace na sportovní výkon zajištěna i v dalších generacích.

 

Rozhodli jste se připustit svou klisnu? Je potřeba vybrat si správného plemenného hřebce? Výběr vhodného hřebce je velmi důležitý, a v tom vám i letos může pomoci časopis Jezdectví. Jako každoročně pro vás připravujeme do únorového a následujících čísel speciál o připouštěcí sezoně, inseminaci, jednotlivých plemenných hřebcích, přehlídkách hřebců v chovatelských stanicích.

Publikováno: 4.2.2019 7:00:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 3/2020