Konec Světových jezdeckých her?

Mezinárodní jezdecká federace FEI uzavřela sobotní den na Generálním shromáždění v Bahrajnu rozhodnutím o upuštění od požadavků na Světové jezdecké hry v roce 2022 a rozhodla o přijmu přihlášek na šampionáty jednotlivých disciplín.

 

Celkem dvakrát FEI otevřela příjem přihlášek na pořadatelství Světových jezdeckých her v roce 2022, avšak bez reálného výsledku. Proto se Byro rozhodlo otevřít přihlašovací proces pro šampionáty jednotlivých disciplín. Upřednostněny ale budou přihlášky šampionátů ve více disciplínách. Byro také odsouhlasilo, že drezura a paradrezura by měly být na jednom společném šampionátu.

Prezident FEI Ingmar De Vos v prohlášení říká, že toto nutně neznamená konec Světových jezdeckých her, přihlášky na jeden šampionát pro všech sedm disciplín na roky 2022 a 2026 mohou být stále poslány. Avšak pro zajištění olympijské kvalifikace na hry v Paříží v roce 2024 je potřeba pojistit pořádání šampionátů v olympijských disciplínách v roce 2022.

Případní pořadatelé šampionátů teď mají možnost přihlásit se do konce února 2019. Během léta budou přihlášky vyhodnoceny a na Generálním shromáždění v listopadu 2019 pak budou jednotlivé šampionáty přiděleny.

Publikováno: 18.11.2018 10:15:00
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
Zdroj: fei.org
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020