Mistrovství Evropy v drezuře Ch/J/YR 2019 - San Giovanni: Junioři na 14. místě

Pětice českých drezurních jezdkyň se v italském San Giovanni zúčastní ve dnech 24. – 28. července mistrovství Evropy dětí, juniorů a mladých jezdců. Horse Riviera Resort nedaleko italského letoviska Rimini očekává příjezd celkem 220 jezdců z 26 zemí.

Oficiální webové stránky | Výsledky

Seznam jezdců: děti, junioři, mladí jezdci, U25

Poprvé bude na evropském šampionátu hájit národní barvy novopečená mistryně ČR v kategorii dětí – Marie Lumbachová s klisnou Colinda Valk. Se zkušeností z evropského šampionátu pony, ale poprvé mezi velkými koňmi se do Itálie vypraví také Julie Sekaninová s hřebcem FuriosoXXV-8/Red Fernet, s nímž letos obhájila stříbro na MČR mladších juniorů. Druhým členem juniorského družstva bude vítězka kategorie mladších juniorů, Eliška Skřivanová s Farewellem. Zapomenout nesmíme na Evu Vavříkovou, mistryni mezi staršími juniory, která na evropském šampionátu poprvé odstartuje se Siracusou. Jedinou zástupkyní české výpravy mezi mladými jezdci bude Aneta Havlíčková s Fieneke, které spolu při MČR vybojovaly stříbrnou příčku v kategorii U25.

Koně dorazí do dějiště závodů v pondělí 22. července. V úterý je na programu veterinární přejímka a trénink na závodním obdélníku. Závodit se začne ve středu a od pátku probíhají druhá kola soutěží. Finálové jízdy pro 18 nejlepších jezdců v každé kategorii jsou naplánované na neděli. Naše juniorky budou hodnoceny jak v týmové soutěži, tak jako jednotlivci. Ostatní pouze jako jednotlivci.

 

Výsledky

Junior team Competition - 17. E. Vavříková a Siracusa 71,364%, 60. J. Sekaninová a Red Fernet 66,242%, 61. E. Skřivanová a Farewell 66,152%. Český tým získal celkově 14. místo.

Young Rider Team Competition - 46. A. Havlíčková a Fieneke 64,177%

Children Preliminary Competition B - 21. M. Lumbachová a Colinda Valk 68,077%

Publikováno: 25.7.2019 21:30:00
Kategorie: sport
Rubrika: drezura
Zdroj: cjf.cz
Foto: Zdenka Šimková
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020