Parkurový CPI Summer Cup zahájí ve Velké Chuchli již tento týden

Druhé parkurové závody letošní sezony se na chuchelském závodišti uskuteční již tento víkend. Sportovní program zahájí ve čtvrtek 13. června v ranních hodinách a bude pokračovat až do neděle, kdy vyvrcholí Velkou cenou CPI Summer Cup 2019. V té si jezdci rozdělí unikátní finanční dotaci ve výši 100 tisíc korun. 

Na startu CPI Summer Cup se představí nejen řada zástupců české jezdecké špičky, ale také účastníci ze zahraničí, což je příslibem, že diváci uvidí opravdu kvalitní sportovní výkony. Autorem kurzů bude belgický stavitel Marc Debaere, který pravidelně působí na významných mezinárodních závodech a s ním bude spolupracovat nejzkušenější český stavitel Zdeněk Krpela.

Parkurové příznivce jistě potěší účast naší parkurové jedničky Aleše Opatrného, nejlépe umístěného českého jezdce ve světovém žebříčku Longines Ranking. Ten se také se dvěma koňmi zapojí i do bojů o příčky nejvyšší v nedělní Velké ceně. Aleš je mimo jiné také členem českého skokového reprezentačního týmu, který se poslední víkend v červnu účastní významného závodu v Budapešti, kde budou jezdci bojovat o splnění olympijské kvalifikace pro OH v Tokiu 2020.

„Jsme velmi potěšeni velkým zájmem ze strany jezdců o účast na našich závodech. Zázemí pro parkurové závody se zde v chuchelském areálu stále ještě buduje. V minulém týdnu jsme pokládali povrch a kolaudovali krytou jezdeckou halu, kde je nyní připraveno ustájení pro celkem 80 koní. Tu jsme ještě při prvních závodech využít nemohli. Nově jsou zpevněné plochy u kolbiště, kde nyní montujeme tribuny pro diváky a postupně dokončujeme travnaté plochy okolo obou jezdeckých ploch,“ říká Martin Pecka, ředitel chuchelského závodiště. „Snažíme se zde vybudovat moderní areál s maximálně komfortním zázemím pro závodníky i návštěvníky a každou sportovní akci doplňujeme také pestrým doprovodným programem, abychom uspokojili všechny, kdo k nám do Velké Chuchle zavítají a chtějí se pobavit či si jen odpočinout,“ doplňuje Pecka.

Parkury patří mezi divácky nejpopulárnější jezdecké disciplíny a návštěvníky chuchelského areálu tak čeká atraktivní podívaná. V sobotu a v neděli bude navíc pro všechny zájemce připraven pestrý doprovodný program pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií. V areálu u příležitosti CPI Summer Cup vyroste rozsáhlá „family zóna“ s několika stanovišti pro děti. Hravou formou se na nich dozvědí spoustu faktů a zajímavostí o koních, parkurech i chuchelském závodišti. Pro nejmenší bude připraven zábavný program ve speciálním šapitó. Program bude v sobotu i v neděli zakončen hudebním vystoupením. Kvalitní a rozmanité občerstvení nabídne nejen restaurace v tribuně závodiště, ale také populární food trucky.

Vstupné na celou akci je zdarma, program čtyřdenních závodů zahájí vždy ráno okolo osmé hodiny a potrvá až do pozdního odpoledne.

 

Publikováno: 11.6.2019 16:30:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020