Rozlučková všestrannost Pardubice 2018: Celkové výsledky

Už tento týden uzavře pardubické závodiště i sportovní sezonu. Na druhý listopadový víkend totiž připadá Rozlučková všestrannost, jejíž součástí bude i mistrovství oblasti Praha. O soutěž je opět zájem, přihlášeno je 169 soutěžních dvojic. Rozlučková všestrannost se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana.

Výsledky

celkové výsledky: CNC1* - 1. J. Maxera a Gianina, L - B. Kamírová a Coco Chanel 1, ZL - A. Aigner a Kalderon Qahira, Z - T. Látalová a Pedro 9, Z hobby - P. Myška a Koheilan XV-Cz, ZK - R. Jezlová a Mon Reve, ZK hobby - A. Regnardová a Claudie 7, pony ZL - N. Havelková a Pírko

výsledky po drezuře a parkuru: CNC1* - 1. J. Maxera a Gianina, L - B. Poláková a Rebel 10, ZL - J. Skopalíková a Mat 1, Z - T. Látalová a Pedro 9, Z hobby - P. Myška a Koheilan XV-Cz, ZK - R. Jezlová a Mon Reve, ZK hobby - L. Příhodová a Goldenbay Magic Moon, pony ZL - N. Havelková a Pírko

 

 


 

 

Aktualizace 8. 11. Sdělení pořadatele:

Žádáme účastníky Rozlučkové všestrannosti o prezentaci koní v pátek 9. listopadu 2018 nejpozději do 17:00 hodin. Prezenci je možné provést i prostřednictvím telefonních čísel 777 750 922, 770 158 723.

Pokud se účastníci včas neodprezentují, budou vyškrtnuti ze startovní listiny.

V případě, že budou chtít startovat, uhradí dvojnásobné startovné.

Děkujeme za pochopení.

 

 


 

Vypsáno je hned osm soutěží, které ve třech jezdeckých disciplínách prověří ovladatelnost, rychlost, obratnost i vytrvalost koní. Nejnáročnější soutěží je ta s označením CNC*, při které koně překonávají při parkuru skoky ve výšce 115 cm. Vypsány jsou kategorie i pro pony a jezdce ve věku 10 – 16 let a soutěže pro hobby kategorie. Závodníci se na pardubické závodiště začnou sjíždět už v pátek 9. listopadu, do kolbišť a tratí se ale vydají až o víkendu. V sobotu 10. listopadu jsou na programu drezury a parkury, v neděli 11. listopadu pak terénní zkoušky (krosy) a dekorování vítězů.

Všestrannost, někdy také nazývaná jako military, je olympijským sportem. Její počátky jsou v minulém století v armádě, kdy bylo nutné testovat všestranné nadání koní. V Pardubicích se závody všestranností konají třikrát až čtyřikrát do roka, několik let po sobě hostilo dostihové závodiště i Mistrovství ČR v tomto sportu. „Stále se nevzdáváme myšlenky vrátit do Pardubic i mezinárodní soutěže. K tomu potřebujeme odpovídající kolbiště, jehož projekt je stále na stole a naši snahu prosadit jej v plánech města nevzdáváme,“ prozradil místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

 

Publikováno: 12.11.2018 9:20:00
Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020