Seznamte se: Pénélope Leprevost

Francouzská jezdkyně Pénélope Leprevost začínala jezdit na koni již ve třech letech. Jejím vzorem je Michael Robert a snem vyhrát olympijskou medaili.

Pénélope pochází z města Rouen ve Francii. Začala jezdit ve třech letech, ačkoliv nepochází z žádné koňácké rodiny. "Byla jsem docela plaché dítě, ale když jsem seděla na poníkovi, změnila jsem se. Moji rodiče věří, že právě díky koním jsem si začala věřit," svěřila se Penelope.


V 18 letech Pénélope zvolila před studiem architektury práci s koňmi a zřídila si stáj s kamarádem jezdcem Guillaumem Blin-Lebretonem. O rok později dostala nabídku práce od majitele stáje Jean-Pierre Vilaulta a od roku 2000 se věnuje jezdectví profesionálně.Do svých 25 let závodila Penelope pouze do výšek 135 cm, potom ale přišlo několik koní, díky kterým začala skákat výš. V roce 2005 obsadila třetí místo v mistrovství Francie s koněm Jalisca Solier, poté následující rok stejné závody vyhrála s koněm Karatina, čímž se stala řádnou členkou národního týmu.V roce 2012 reprezentovala Francii na Olympijských hrách v Londýně. Mnoho let trénovala s francouzskou legendou Michaelem Robertem, který je rovněž jejím vzorem.


Vlastní obchod s jezdeckým vybavením, který pojmenovala Penelope Boutique. Mezi její záliby patří poslouchání hudby. Dále ráda tráví čas s kamarády a také se svojí dcerou. Řídí se mottem: Vždy mít potěšení ze sportování. Jejím snem je vyhrát olympijskou medaili.

Největší úspěchy:

2. místo Světové jezdecké hry 2010 s koněm Mylord Carthago
2. místo ME v roce 2011 s koněm Mylord Carthago
1. místo LGCT Vienna Grand Prix s koněm Mylord Carthago
účast na olympijských hrách v Londýně 2012
2. místo Světové jezdecké hry 2014 s koněm Flora de Mariposa
1. místo v Poháru Národů v Cáchách 2009

Publikováno: 21.7.2015 6:00:00
Kategorie: sport
Rubrika: profily jezdců a koní
Foto: Stefano Grasso
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020