Skvělá zpráva pro jezdecký sport: Česko uspořádá v roce 2021 ME/Ch, J, Y ve skocích - ME nakonec v Olivě

Dne 12. března rozeslala Česká jezdecká federace zprávu, že "dnes obdržela z Lausanne potvrzující zprávu, že Mezinárodní jezdecká federace (FEI) přidělila České republice pořadatelství mistrovství Evropy dětí, juniorů a mladých jezdců v parkurovém skákání pro rok 2021." Na konci dubna jsme se tedy dotazovali tiskového oddělení Mezinárodní jezdecké federace, proč šampionát stále není v kalendáři FEI, a dostali jsme následující odpověď. / Byro FEI nakonec přidělilo konání ME juniorů, mladých jezdců a dětí areálu ve španělské Olivě.

Aktualizace 24. 6.: Ve dnech 19. - 21. června zasedalo v Lausanne byro FEI, které rozhodlo o přidělení pořadatelství ME mladých jezdců, juniorů a dětí v roce 2021 španělskému areálu v Olivě. Celou zprávu FEI najdete zde.

 

Aktualizace 26. 4.

Shannon Gibbons z oddělení komunikace nám 26. 4. 2019 napsala:

"Místo konání FEI Jumping European Championship for Young Riders, Juniors & Children 2021 bude potvrzeno na zasedání byra FEI, které se koná v červnu 2019. Pro další informace prosím sledujte tyto stránky https://inside.fei.org/fei/events/bidding-process-information."

Když se na tyto stránky a na pdf soubor se zájemci o pořádání (rok 2021) podíváte, uvidíte, že druhým areálem, kdo o ME žádá, jsou zkušení pořadatelé ze španělské Olivy, jejich stránky najdete zde. 

Zaslali jsme 27. 4. dotaz i na ČJF s tím, na jakém základě byla informace rozeslána, odpověď jsme zatím nedostali.

 

Původní tisková zpráva ČJF rozeslaná 12. 3. 2019:

„Jsme velmi potěšeni, že v České republice budeme hostit takto prestižní podnik a že u nás budeme moci přivítat skutečnou evropskou elitu a největší naděje v jezdeckém skokovém sportu,“ uvedla prezidentka České jezdecké federace Olga Plachá. „Věřím, že i pro naše mladé závodníky bude kontinentální šampionát na domácí půdě jistě velkou motivací,“ dodala.

Dějištěm evropského šampionátu se stanou středočeské Zduchovice. Organizační tým v tomto moderním jezdeckém areálu má již s pořádáním závodů na té nejvyšší úrovni, jako je mistrovství republiky, ale i s mezinárodními závody, bohaté zkušenosti. Například v loňském roce se ve Zduchovicích uskutečnily úspěšně závody CSIO pro děti, juniory a mladé jezdce, které proběhnou i letos v dubnu.

Mistrovství Evropy dětí, juniorů a mladých jezdců hostila Česká republika naposledy v roce 2008, kdy se soutěžilo v Praze na Císařském ostrově. Letošní šampionát pořádá v červenci nizozemské Zuidwolde.

Je velmi pozitivní, že Česká jezdecká federace získala důvěru ze strany oficiálních představitelů FEI k pořádání tohoto oficiálního šampionátu, a že se v posledních letech opět daří přivádět do Česka kvalitní mezinárodní závody. Mimo jiné se na tuzemských kolbištích konal v loňském roce již 4. ročník velmi kvalitních skokových závodů CSI 3*W J&T BANKA CSI3*-W v Olomouci, mezinárodní závody v paradrezuře CPEDI- 3* v Královicích, CAI3* v Nebanicích u Chebu a Rudolfův pohár v Kladrubech, kde soutěžila spřežení, Světový pohár v drezuře v Brně a s mezinárodní konkurencí se na domácí půdě utkali i reprezentanti ve voltiži při CVI3* ve Frenštátě pod Radhoštěm. Skvělé sportovní výkony a nadšené reakce publika přinesla na závěr sezony 2018 historická premiéra Global Champions Prague PlayOffs v parkurovém skákání, kterou hostila pražská O2 arena, pod taktovkou Czech Equestrian Team.

Publikováno: 24.6.2019 10:00:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Aktuální číslo
Obsah čísla 4/2020