Spřežení: Vozatajské poháry 2010 jsou u konce

Jak Český pohár spřežení, tak i Světový pohár čtyřspřeží jsou u svého konce. Situace v ČPS je následující… Ve dvojspřeží pony se na 1. místě umístil Tomáš Palán, vítězem v jedničkách se stal Pavel Drbohlav, ve dvojkách se radoval z prvenství Tomáš Barták ml. Bohužel v letošním roce nebude hodnocena kategorie čtyřspřeží, protože nebyla splněna podmínka účasti min. 3 jezdců na 3 soutěžích. Máme pro vás také výsledky kvalifikace pro halový Světový pohár čtyřspřeží a dvě pozvánky na Hobby závody. První je na již tradiční Den koně do Nové Telibi, který se uskuteční v sobotu 2. října. Druhá pozvánka směřuje do Květnova u Havlíčkova Brodu.

Český pohár spřežení

Dvojspřeží pony

Ve dvojspřeží pony se na 1. místě umístil Tomáš Palán, který vyhrál tři ze čtyř závodů vypsaných pro pony páry. Na 2. místě skončil Jan Hladík před třetí Mgr. Monikou Pospíšilovou, pro níž to znamená posun směrem dolů, jelikož v loňském roce této soutěži kralovala.

Jednospřeží
U jedniček vzrostl počet startujících z loňských 29 na 35. Vzhledem k MS, které se v letošním roce konalo se na předních místech umístili jezdci, kteří na šampionátu nestartovali a mohli sbírat body do domácího poháru. Vítězem se stal Pavel Drbohlav, ten objel 10 závodů z celkových 11, před Janem Minarčíkem (pozn. autora: loňský vítěz poháru) a Ing. Kateřinou Neumanovou. Čtvrté místo vybojoval Ladislav Jirgala a pátou příčku obsadil Roman Vyskočil.

Dvojspřeží
V párech byla situace napjatá až do samého konce, došlo i k poklesu startujících z 28 na 21. Největším smolařem v této kategorii je úřadující Mistr ČR Martin Gössl, který přišel o vítězství v poháru na posledních závodech v Bolehošti – Lipinách, kde v maratonové překážce zvané „Pískovna“ vypadl z kočáru a jeho dvojspřeží uteklo. Naštěstí se celá událost odehrála bez vážnějších problémů a ujmy na zdraví, ale ztráta bodů znamenala celkové 2. místo v poháru. Vítězem se tak stal Tomáš Barták ml. Třetí příčku vybojoval Jiří Nesvačil ml. před čtvrtým Alexandrem Soukupem a pátým Radkem Nesvačilem.

Čtyřspřeží
Loni se Českého poháru v kategorii čtyřspřeží zúčastňovalo 10 čtyřek a letos to bylo jen 5, což mělo vliv i na počet pořádaných soutěží. Uskutečnily se jen dvě kompletní (MČR a Zlatá podkova v Humpolci) a dvou soutěží (Pardubice, Bolehošť – Lipiny) se účastnili pouze dva jezdci. Bohužel tak v letošním roce nebude kategorie čtyřspřeží hodnocena, protože nebyla splněna podmínka účasti min. 3 jezdců na 3 soutěžích.
Pokud by bylo pořadí hodnoceno, opět by dominoval Jiří Nesvačil st., který v Českém poháru čtyřspřeží kraluje nepřetržitě od roku 2007. Druhé a třetí místo by obsadili zástupci Národního hřebčína Kladruby nad Labem Petr Vozáb a Jiří Nesvačil ml.

Celkové výsledky všech kategorií si můžete prohlédnout v PDF souboru pod článkem.


Světový pohár čtyřspřeží
Pořadí světového poháru čtyřspřeží určilo rovněž i 10 nejlepších jezdců, kteří se budou účastnit halového Světového poháru pro rok 2010/2011:
1)    Lazar Zoltan (HUN)
2)     Chardon IJsbrand (NED)
3)     Urlich Werner (SUI)
4)     Ronde de Koos (NED)
5)     Dobrovitz Josef (HUN)
6)     Eriksson Tomas (SWE)
7)     Timmerman Theo (NED)
8)     Exell Boyd (AUS)
9)     Persson Fredrik (SWE)
10)     Würgler Daniel (SUI)

Náš reprezentant a zástupce Hřebčína Favory Jiří Nesvačil st. se v konečném pořadí umístil na 20. místě se ziskem 31 bodů. V sezoně 2010/2011 tak bohužel nebudou v halovém Světovém poháru k vidění české barvy.

Celkové výsledky tohoto poháru si můžete prohlednout taktéž v PDF souboru pod článkem.


Poslední dvě pozvánky na Hobby závody spřežení

První pozvánka je na již tradiční Den koně do Nové Telibi, který se uskuteční v sobotu 2. října. Druhá pozvánka směřuje do Květnova u Havlíčkova Brodu.

spřežení

V sobotu 9. října od 10 hodin bude Stáj Rony za pomoci „SDH Květnov“ a sponzorů pořádat Vozatajský parkur na Květnově u Havlíčkova Brodu. Na programu budou soutěže jednospřeží a dvojspřeží, jak pro známé, tak i méně známé vozatajce. Všichni příznivci spřežení jsou srdečně zváni. Občerstvení bude na místě zajištěno, večer je naplánovaná i malá zábava. Bližší informace získáte u pana Horna, mobil: 739 970 591. Sám jsem se loni této akce účastnil a mohu všem příznivcům spřežení celou akci jen doporučit.

Text a foto: Vladimír (Mikeš) Štursa

Autor: redakce Jezdectví, Vladimír Štursa
Publikováno: 1.10.2010 11:23:55
Kategorie: sport
Rubrika: spřežení
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 5/2020