Závodiště Zlaté podkovy v Humpolci čeká modernizace

Jak píše na svých webových stránkách Český rozhlas, Kraj Vysočina, coby zřizovatel Školního statku v Humpolci, začne v letošním roce s modernizací kolbiště Dusilov. Jde o areál u výpadovky na Světlou nad Sázavou, kde se desítky let jezdí finále Zlaté podkovy – tradičních závodů ve všestrannosti koní. V plánu je mimo jiné řešení závlah a stavba dalších prostor pro ustájení.

Humpolec je desítky let místem konání Zlaté podkovy, tradičního seriálu závodů ve všestrannosti koní. Srpnové finále navštěvují tisíce lidí. 

Kraj Vysočina chce v následujících dvou letech zmodernizovat areál tak, aby se pořadatel závodů mohl v roce 2019 ucházet o Mistrovství České republiky ve všestrannosti. 

„Pod dozorem expertů na stavění tratí mistrovského formátu budou nejen upravovány překážky, ale také postavena nová trať. S tím souvisí technické vyřešení závlahy, modernizace doprovodné infrastruktury areálu pro návštěvníky nebo vybudování vyšších kapacit pro ustájení koní,“ řekl náměstek hejtmana Josef Pavlík (ANO).  

Nové překážky  

Pracovníci Školního statku v Humpolci opraví, navrhnou a nechají vyrobit nové překážky nejenom pro terénní zkoušky. „Jen v letošním roce je připraveno patnáct nových terénních překážek. Ostatních více než sto pro zajištění závodů všech disciplín všestrannosti se musí pravidelně kontrolovat, obnovovat a natírat,“ dodal ředitel statku Jan Mácha.  

Další hala pro ustájení koní 

Pořádání velkých závodů je vždy spojeno s vysokými nároky na kapacitu ustájení. Proto chce kraj v Humpolci postavit další kryté prostory. „Pro zajištění této služby by měl Školní statek využívat haly, kterou vybuduje v rámci projektu budování centra zemědělského vzdělávání v areálu statku. Pro halu se tak rozšíří uplatnění,“ řekl dále náměstek Pavlík. 

Oprav se dočká i hostinec přímo na závodišti Dusilov.  

 

Celý článek na rozhlas.cz

 

Publikováno: 13.7.2017 17:55:00
Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
Zdroj: rozhlas.cz
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 4/2018