3. ročník dětské výtvarné soutěže „Namaluj si koně“ začíná

Dostihový spolek a.s. Pardubice vyhlašuje třetí ročník dětské výtvarné soutěže „Namaluj si koně“. Stejně jako v minulých dvou letech je určena pro žáky základních škol z Pardubic. Letos nově ve spolupráci s hlavním partnerem soutěže, kterým se stala společnost Elektrárny Opatovice, a.s., se mohou zúčastnit i děti z dětských domovů v Pardubicích a v Chrudimi.

Výtvarná soutěž „Namaluj si koně“ má za sebou dva ročníky. Mezi pardubickými školami se setkala s velkým zájmem. V každém roce se do ní zapojilo vždy 13 základních škol. „Velmi nás to potěšilo. A příjemný pohled byl i na obrázky. Mnoho z nich bylo opravdu povedených. Proto jsme také vloni připravili pro šest oceněných dětí jedno malé překvapení. Svezli se kočárem v rámci slavnostního nástupu všech účastníků výstavy Koně v akci. Určitě něco připravíme i letos, řekl Jiří Kunát, ředitel Dostihového spolku a.s.

Letošní soutěž bude probíhat v květnu a červnu. Stejně jako v loňském roce byly jako téma zvoleny dostihy. Aby byl obrázek zařazen do soutěže, musí se na něm objevit dostihový motiv a kůň. Žáci mohou zvolit libovolnou výtvarnou techniku a mohou je malovat také v rámci školní exkurze na pardubickém závodišti. Nebo při nich mohou alespoň načerpat inspiraci. „Vstup na tyto prohlídky pro třídy, které se zúčastní výtvarné soutěže, bude zdarma,“ poznamenal Jiří Kunát.

Uzávěrka soutěže bude 30. června. Zaslané práce bude vyhodnocovat tříčlenná porota složená ze zástupců Dostihového spolku Pardubice, Magistrátu města Pardubice a Kulturního centra Dubina.

Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční na závodišti v pátek 2. září v zahajovací den mezinárodní výstavy Koně v akci. Vyhodnoceni budou autoři tří nejlepších prací v obou kategoriích, kteří získají diplomy a věcné ceny. Zvláštní ocenění budou připravena i pro autory nejkrásnějších obrázků z řad dětí z dětských domovů. Nejlepší díla budou vystavena v rámci této třídenní akce na tribuně D na pardubickém závodišti a poté ještě v průběhu září v obchodním centru AFI Palace v Pardubicích.

Propozice soutěže
najdete ZDE.

logo soutěže

Publikováno: 6.5.2011 13:40:28
Kategorie: volný čas
Rubrika: soutěže a ankety
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 9/2019