Koně v akci 2018 i s českým teplokrevníkem

O týden dříve 25. - 26. srpna, než byli její fanoušci zvyklí, se letos koná mezinárodní výstava KONĚ V AKCI. A bude to výstava s mnoha historickými milníky a také velkými oslavami. Sama výstava totiž slaví 20. jubileum. A protože rok 2018 je také rokem oslav 100. výročí vzniku samostatného Československa, ponese se i mezinárodní výstava v duchu PRVNÍ REPUBLIKY. A aby toho nebylo málo, své 25. narozeniny slaví také pořadatel výstavy Dostihový spolek a.s.

Výstava KONĚ V AKCI je největším setkáním koní a lidí v domově slavné Velké pardubické. Shledání koní a lidí v takové míře a rozsahu, jaké nabízí výstava Koně v akci, je v České republice ojedinělé a rekordní.

Jste zvědaví, jaký program jsme pro Vás letošní jubilejní ročník výstavy připravili? Již teď se můžete těšit na řadu nových i známých tváří.

A to zdaleka není vše! Program bude opět nabitý šampionáty, ukázkami jezdeckých, sportovních a pracovních dovednostní koní a také zábavou pro malé i velké návštěvníky výstavy!

Koně v akci s fantastickou novinkou, aneb večerní show s kapelou COP!

Poprvé ve dvacetileté historii mezinárodní výstavy Koně v akci čeká na její návštěvníky večerní program! V sobotu 25. srpna se závodiště změní v arénu, ve které kromě koňské ohňové show zazáří například slavná bluegrassová kapela COP. Večerní show s kapelou COP začíná v 19:00 hodin. Otevře jí písničkář Honza Vopařil, na něj naváže vtipná westernová pohádka na koních Mrazík. Od 20:00 hodin bude hodinu a půl podium patřit bluegrassové kapele COP, která letos slaví 40. výročí založení. Noční oblohu pak ozáří koňská ohňová show v podání Johana Spáčilová a Česká Barokní Společnost. A až do pozdních nočních hodin můžete tančit na country bálu s kapelou NABOSO. Více v tiskové zprávě.

 

Aktualizace 22.8.: Jubilejní 20. ročník výstavy Koně v akci se na pardubickém závodišti odehraje o nastávajícím víkendu, tradiční pozvánkou na něj budou KONĚ NA NÁMĚSTÍ. Průvod krajským městem a program na Pernštýnském náměstí je připraven už na pátek 24. srpna 2018. Podrobnosti v tiskové zprávě.

Aktualizace 21. 8.: Na výstavě zve také Svaz chovatelů českého teplokrevníka, neboť zde v sobotu odpoledne proběhnou celostátní přehlídka 3letých klisen ČT a přehlídka hříbat ČT ročníku 2018. Uvidíte tyto koně ČT:  

ČT: Corrine de Lune, Ornesca, Granada, Alegra, Filomena, Mia Wallace, Luna-D, Caretina, Valencia
hřebečci: Montreal, Patriot, Cassian, Iniestar, Gift (ZO-Gö)
klisničky: Camellia Rosetta Claire, Trefa, Adeline, For Guidams Rose, Calengina, La Luna SL, Inés, Little Witch VH, Amanda
hřebci: Babylon van Lange Weeren, Phill, Benaggio, Galandro ZH, Cody

Corrine de Lune, Ornesca, Granada, Alegra, Filomena, Mia Wallace, Luna-D, Caretina, Valencia

hřebečci: Montreal, Patriot, Cassian, Iniestar, Gift (ZO-Gö)

klisničky: Camellia Rosetta Claire, Trefa, Adeline, For Guidams Rose, Calengina, La Luna SL, Inés, Little Witch VH, Amanda

hřebci: Babylon van Lange Weeren, Phill, Benaggio, Galandro ZH, Cody

 

Co čeká návštěvníky při večerním programu? Přečtěte si zde.

Jaký je program výstavy upřesněný těsně před výstavou? Přečtěte si zde

 

 

Publikováno: 22.8.2018 11:40:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020