Voltižní pohár 2012 třikrát pro Albertovec

V sobotu 16. února 2013 proběhlo v kulturním domě v Bolaticích slavnostní vyhlášení Voltižního poháru, jezdce a koně roku 2012 i dalších cen pro úspěšné sportovce v této disciplíně pod hlavičkou České jezdecké federace. Jezdcem roku se stal dle očekávání Lukáš Klouda, který však dlouhodobě žije v Kolíně nad Rýnem, a tak si cenu nemohl převzít osobně. Koněm roku 2012 je Laudatio z TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm a voltižní komise ocenila i smolaře roku, kterým byla zvolena Martina Vajdová.

Vyhlášení voltižního Koně roku 2012 - Laudatia

Voltižní pohár je rozdělen do několika kategorií. Nejlepší skupinou „D“ byli vyhlášeni zástupci JK Voltiž Albertovec a členové JK Voltiž Albertovec Aquaris vyhráli i žebříček skupin juniorů. Do stejného klubu putovalo také dětské ocenění pro Kristýnu Kupcovou. Mezi juniorkami nenašla ve voltižním poháru přemožitelku Eliška Kociánová reprezentující TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm a prvenství v kategorii žen patřilo Janě Bartoňkové z TJJ Lucky Drásov. Zástupci oddílu z Drásova si převzali prestižní trofeje i za první dvě příčky v „Pas-de-Deux“. Juniorským vítězem se stal Denis Balaštík z JK Azavero, v seniorech pak Josef Zelinka z TJ Orion Praha, který byl vedle Lukáše Kloudy druhým účastníkem loňského mistrovství světa i Světového poháru.

V neposlední řadě si pořadatelé připravili „utajované“ ceny pro Andreu Videnkovou a Adélu Svobodovou nejen za úspěšnou přípravu svých svěřenců v roce 2012. Obě také již dlouhou dobu vedou Sportovní centrum mládeže, z něhož vychází nejvíce voltižních reprezentantů.

Za Výkonný výbor České jezdecké federace se udílení zúčastnil Ing. Milan Theimer, mezi hosty např. nechyběli ani starostové obcí Bolatice a Štěpánkovice Mgr. Herbert Pavera a Bernard Halfar.

VOLTIŽNÍ POHÁR 2012

Jednotlivci děti:

1. Kupcová Kristýna Albertovec

2. Nováková Lenka Chomutov

3. Czyžová Tereza Frenštát

Skupiny „D“:

1. JK Voltiž Albertovec

2. TJ Slovan Frenštát p.R.

3. TJ Orion Praha

Ženy juniorky:

1. Kociánová Eliška Frenštát

2. Grygarová Kateřina Albertovec

3. Nováková Denisa Frenštát

Ženy seniorky:

1. Bartoňková Jana Drásov

2. Mikysková Nikol Albertovec

3. Urbanová Margita Tlumačov

Muži junioři:

1. Balaštík Denis JK Azavero

2. Hablovič Marek Tlumačov

3. Hablovič Jan Tlumačov

Muži senioři:

1. Zelinka Josef Praha

Pas-de-Deux:

1. Dědková Eliška + Obluková Drásov,

2. Dědková Tereza + Viktorinová Drásov

3. Mazurová Aneta + Vojtylková Natálie Chotěbuz

Skupiny „junioři“:

1. JK Voltiž Albertovec Aquaris

2. TJ Slovan Frenštát p. R. + JK Voltiž Albertovec Unikát

3. TJ Voltiž Tlumačov

Publikováno: 19.2.2013 13:30:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: plesy a galavečery
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020