Zimní království starokladrubských koní - otevřeno i v lednu

Národní hřebčín Kladruby nad Labem bude veřejnosti otevřen i mezi vánočními svátky! V sobotu 26. 12 a v neděli 27. 12. 2015 si mohou návštěvníci odpočinout od vánočního shonu v krásném prostředí areálu hřebčína Kladruby nad Labem, kde jsou pro ně připraveny prohlídky stájí, unikáty se sbírky kočárů a doprovodný program pro děti. Aktualizace 30. 12. 13:40 HOD: Pro velký zájem zůstává hřebčín otevřen veřejnosti i o tomto víkendu (2. a 3. ledna 2016). Podrobnosti uvnitř.

Aktualizace 30. 12. 13:40 HOD: Pro velký zájem veřejnosti akce Zimní království kladrubských koní pokračuje a hřebčín zůstává otevřen veřejnosti i o tomto víkendu (2. a 3. ledna 2016). Prohlídky stájí, historické postrojovny a kočárovny probíhají od 11:00 do 15:00 hod. Vedle ustájení koní, stáje plemenných hřebců, kryté jízdárny mohou návštěvníci vidět stále vystavený kočár z pohádky Tři oříšky pro Popelku, kočár císaře Ferdinanda I. Dobrotivého či dva kočáry, s kterými jezdil první československý prezident T. G. Masaryk. V sobotu proběhne také novoroční koncert v kostele.

 

Původní zpráva

Národní hřebčín Kladruby nad Labem myslí na své příznivce i o vánočních svátcích. O víkendu 26. - 27. 12. připravil program pro veřejnost, který nabízí možnost odpočinout si od vánočního shonu a potěšit se prohlídkou stájí či procházkou kulturní krajinou, která byla nedávno vyhlášena krajinnou památkovou zónou a je na kandidátní listině UNESCO.

Víkendový program bude probíhat mezi 11:00 a 15:00 hod. Kromě prohlídek stájí, kde budou návštěvníci mimo jiné moci poprvé spatřit chovné klisny, které se po rekonstrukci jako poslední vrátily do hlavního kladrubského areálu, je v nabídce i prohlídka nové postrojovny a kočárovny s desítkou výjimečných kočárů a sání. Zcela mimořádně budou k vidění pohádkové sáně ze slavného filmu Tři oříšky pro Popelku.

Ing. Jiří Machek, ředitel Národního hřebčína, k tomu dodává: „Po dlouhém období, kdy byl hřebčín z důvodu rekonstrukce uzavřen, se snažíme veřejnosti co nejvíce otevřít a ukázat, co je u nás nového. Vánoční atmosféra kouzlo hřebčína se starokladrubskými koňmi jen podtrhuje a bude pro všechny jistě balzámem na duši. Naopak pro novou sezónu 2016 jsme připraveni s plným nasazením.“

Pro děti bude během víkendu připravena vánoční tvořivá dílna, kde si budou moci vyrobit vlastní dekorace a ozdobičky. Každý dětský návštěvník, který přinese koním vánoční dárek v podobě nějakého pamlsku (tvrdý chleba, jablko či mrkev), má vstup na prohlídkový okruh zdarma.

Prohlídky stájí jsou naplánovány na 11:15, 12:30 a 14:00, prohlídky postrojovny a kočárovny budou probíhat průběžně.

Cena prohlídek:

Stáje: Dospělí - 90 Kč, Děti, senioři, ZTP – 60 Kč

Postrojovna a kočárovna: Dospělí - 70 Kč, Děti, senioři, ZTP – 40 Kč

 

Publikováno: 30.12.2015 13:40:00
Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020