Češi v Maďarsku: Middle European Cup 2009

V půlce září se konal již 5. ročník Středoevropského poháru – soutěže družstev ve westernových disciplínách. Jezdci ze Slovenska, Polska, Rakouska, České republiky a Maďarska závodí v šesti třídách mládeže a deseti třídách dospělých, v disciplínách drezurních, rychlostních i dobytkářských.

Body za umístění jednotlivých závodníků se sčítají a země s nejvyšším počtem vítězí. Každý ročník se koná v jiné zemi a po loňské polské Karpaczi převzalo pořadatelství Maďarsko, konkrétně ranč El Bronco Istvána Kurcicze. Výkony jezdců letos posuzovali rozhodčí z USA – Clark Parker a Leo Fourre.
Českou republiku se rozhodlo reprezentovat devět jezdců (jen pro zajímavost: Slovensko stejně jako Maďarsko měli kolem třiceti jezdců ve svých národních družstvech). Naši jezdci ovšem svými výkony nezklamali a ve všech disciplínách, ve kterých startovali, obsadili medailová místa.

 

MEC

Týmové košile

MEC

Vendula Černochová a Marcela Kamírová

 

Jak jsme sbírali body...
V pátek nám ve třídě mládeže ve western horsemanshipu vyhrála první místo Tereza Kamírová s TT Borovandou. Sobotní dopoledne začínalo trailem mládeže, kde jsme si připsali další body za první místo díky Vendě Černochové na klisně Avalanche. Pokračovalo se trailem open - opět první místo pro českou ekipu, a to díky Ivaně Pohlové s NA Golden Queen. Odpoledne ve western ridingu, disciplíně plné přeskoků, obsadil Pavel Málek třetí místo s valachem Crazy Spoted. Ani cuttingoví jezdci nezklamali – Jiří Jíša z ranče Patriot ve velké konkurenci zvítězil, druhé místo obsadil Karel Spáčil.
Na sobotní večer přichystali organizátoři adrenalinový program v podobě amerického rodea. Při pohledu na býka o váze kolem 800 kg a kovboje, který se snažil udržet na jeho hřbetě, nám mnohdy zatrnulo.
Nedělní dopoledne odstartovalo pleasure mládeže, kde Tereza Kamírová s TT Borovandou obsadila druhé místo, a hned následovala třída open, v níž si pohár za první místo odvezla Ivana Pohlová s NA Golden Queen. Po polední pauze se Vendula Černochová s Avalanche výjimečně zúčastnila, jen aby pro tým získala nějaký bodík, disciplíny barrel racing mládež... Obsadila sice až 5. místo, ale bod byl doma. V disciplíně superhorse jsme cenné body získali za druhé místo Pavla Málka. Sečteno, podtrženo: jako družstvo skončila česká ekipa na 3. místě, avšak jen se ztrátou třech bodů na vítězné družstvo Slovenska a druhého Maďarska. Podrobné výsledky najdete na www.wrc.cz.
A kdo byl v české ekipě? Na úspěchu se podíleli Jiří Jíša, Karel Spáčil, Pavel Máliš, Pavel Málek, Ivana Pohlová, Marcela a Tereza Kamírovi, Vendula Černochová a Jiří Novotný. Vedoucí ekipy Broněk Krzystek se snažil se svými dcerami zmírnit maďarský organizační chaos. Velký dík patří také našemu maďarskému kamarádovi Šaňovi, který nám velmi pomáhal v česko-maďarském překladu.

 

MEC

Marcela Kamírová

MEC

Pavel Málek

MEC

Ivana Pohlová

MEC

Ivana Pohlová

MEC

Tereza Kamírová

MEC

Vendula Černochová

 

Autor: redakce Jezdectví, Ivana Pohlová
Publikováno: 27.11.2009 5:10:28
Kategorie: western
Rubrika: western
Foto: Jiří Pohl
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020