Helena Gritzbachová mistryní roku 2013 v reiningu

Ranch Happy Hour v Krakovanech hostil ve dnech 14. a 15. září mistrovství České republiky v reiningu pod hlavičkou České jezdecké federace. Veleúspěšná v něm byla Helena Gritzbachová. Ta totiž získala mistrovský titul hned ve dvou kategoriích.

V sedle valacha AP Colonel San Chico zvítězila jak v hlavní kategorii seniorů, tak v kategorii Amateur. Mezi seniory obdržela od rozhodčích po dvou kolech celkem 424,5 bodu. Na prvenství tak dosáhla s výrazným náskokem oproti ostatním soupeřům. Druhý skončil Ondřej Slamják s hřebcem Smart Little Joker po zisku 416,5 bodu. Jen o bod méně inkasovala bronzová Jana Vanžurová s Toosmart for Jac. Ještě menší odstup ovšem měla Monika Brunová s Hahn es Sweetie. K zisku medaile jí scházelo půl bodu.
Také v amatérské soutěži Helena Gritzbachová opět nenechala nikoho na pochybách, že právě ona si zaslouží nejvyšší příčku. K jejím 422 bodům s AP Colonel San Chico se nikdo jiný ani nepřiblížil. Zato další úspěšné dvojice měly k sobě blíže, než by kdokoliv očekával. Po prvním kole získaly shodně 209 bodů Barbora Konopásková s klisnou Sweet Orima Watani a Helena Gritzbachová s jejím druhým svěřencem SL Einstein Dun It. Jenže právě s ním se budoucí mistryni moc nedařilo a propadla se v konečných součtech až na čtvrtý řádek výsledkové listiny. Naopak velké zlepšení zaznamenala Kristýna Kleiblová s Whizadrem Black Jac. K 208 bodům ze soboty přidala v neděli 209,5 bodu, a to jí vyhouplo až na druhou pozici, o níž se s ní ex aequo dělila již zmíněná Barbora Konopásková. Obě dvě totiž na své konto nasbíraly po dvou dnech 417,5 bodu.
Jednoznačnou vítězku měla i kategorie Junior. V té nenašla přemožitele ani v jednom z kol Blanka Košíková s valachem jménem Cookie Little Lena. Skvěle si vedla především první den, kdy získala 210 bodů. V neděli to bylo sice již o dva méně, přesto jí to stačilo k vítězství se šesti a půl bodovým náskokem před Klárou Šalkovou s Max Roosterem. Stejná jezdkyně si odvedla i bronzovou medaili, a to díky výkonu s SK Gunshinerem.
O mistrovské tituly bojovali reiningoví jezdci ještě v kategoriích Mládež a Futurity. Mezi mladými nadějemi se nejlépe předvedla Kristýna Kleiblová s Whizardem Black Jac. Na dalších dvou medailových pozicích za ní skončily Jitka Rejnartová s koněm Uno King Cody a Karolína Karásková se Smarty Chic Roosterem. Ale kdo ví, jak to tato soutěž skončila, nebýt nevydařené úvodní části Terezy Hrdinové s Hahn es Sweetie ohodnocené 199 body. Napodruhé totiž obdržela 209 bodů, a to bylo nejlepší hodnocení v tomto kole. Průměrná známka 408 bohužel na lepší než čtvrté místo nestačila.
Ve Futurity se diváci dočkali jediného mistrovského výkonu v podání muže. Vítězem se totiž stal Marián Štihel s hřebcem SK Wizchic. Nutno podotknout, že mezi startujícími v této kategorii ani žádná žena nebyla. Na dalších pozicích se seřadili: Antonín Solanský s GS Topsail Wind, Lukáš Sedlák s Jessie Jane Whizard, Miroslav Doležal s Roostaleanou a Karel Barotek s Genuine El Chex. Více podrobností najdete na www.ranchhappyhour.com.

Publikováno: 16.9.2013 10:00:00
Kategorie: western
Rubrika: ostatní
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020