Sekce WRC Český ráj pořádala IV. Bousovský pohár

V sobotu 28. dubna 2012 byl v areálu statku Na Tvrzi v Horním Bousově uspořádán sekcí WRC Český ráj IV. Bousovský pohár, westernové závody složené ze soutěží typu „C“ a „D“. Ačkoliv letní počasí bylo na závody jako stvořené, oproti minulým ročníkům zavítalo na Horní Bousov méně početné pole startujících, kdy bylo během soutěžního dne zaznamenáno na 70 startů, avšak na kvalitě předvedených výkonů toto vliv nemělo.

Hned na začátku dne uspělo u zkoušek k získání jezdecké licence (písemné testy a praktická jízda) všech pět žadatelů. K průběhu závodů by se dalo říci, že pořadatelský tým sekce Český ráj již má nemalé zkušenost,i a proto s menším počtem startujících, než bývá obvyklé, se vypořádal výborně a závody plynule probíhaly bez zbytečných prodlev, a tak v úmorném horku mohly být ukončeny po odjetí všech disciplín okolo 17. hodiny, což bylo velmi příjemné zejména pro soutěžící a jejich koňské partnery.

Jak je již tradicí, soutěžící, jež se umístili na prvních šesti místech byli odekorováni stuhami, vítězové navíc obdrželi poháry a tři nejlepší z každé soutěže byli odměněni věcnými dary.

Kromě vyhlašování nejlepších startujících v jednotlivých soutěžích byla oceněna i nejlepší startovní dvojice celého dne, kdy titulem Bousovský champion se může pyšnit Kateřina Dědíková s Reina Mery. Navíc byla vypsána divácká hlasovací soutěž ke zvolení Miss Bousovského poháru, kterou se stala Gabriela Aujeská.

Za podařenou akci lze poděkovat všem zúčastněným, tedy pořadatelům ze sekce Český ráj, soutěžícím, divákům a rovněž sponzorům.

Vítězové jednotlivých soutěží:
Showmanship at halter „C“: Drahomíra Chmelová – Zora; sekce Český ráj
Western horsemanship „C“: Kateřina Dědíková – Reina Mery; samostatný člen WRC ČR
Western pleasure „C“: Kateřina Dědíková – Reina Mery; samostatný člen WRC ČR
Trail Open „C“ – Kateřina Mackovčinová – Buck N Lena; sekce KWJ Falada
Trail Open „D“ - Tereza Botlíková – Dark Brown Jack; sekce Český ráj
Reining „C“ - Kateřina Mackovčinová – Buck N Lena; sekce KWJ Falada
Pole bending „C“- Miroslav Fencl – Benny Boy; samostatný člen WRC ČR
Speed race „D“- Gabriela Aujeská – Dallas; sekce Pardubice
Barrel race „C“ - Gabriela Aujeská – Dallas; sekce Pardubice

Autor: redakce Jezdectví, Dušan Kratochvíl
Publikováno: 2.5.2012 16:00:00
Kategorie: western
Rubrika: western
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020