Céline Willms vedla soustředění v Losiné

Ve dnech 14. a 15. listopadu se v Losiné uskutečnilo drezurní soustředění se Céline Willms. Hostitelem byli manželé Ticovi, kteří v malé vesničce na okraji Plzně svými silami budují nový areál s rodinou atmosférou.

Céline Willms v českých kruzích asi netřeba dlouze představovat. Tato vždy usměvavá Belgičanka byla 14 let reprezentantkou své země a do Čech v posledních letech poměrně pravidelně dojíždí do stájí Romany Hájkové ve Spomyšli.

Soustředění bylo pro jezdce a koně na všech úrovních a jeho hlavním cílem bylo dosažení co možná nejlepší harmonie mezi koněm a jezdcem a odstranění zažitých zlozvyků potřebné pro další pokrok ve výcviku.

Zájem byl poměrně značný i vzhledem k tomu, že v regionu chybí kvalitní drezurní trenéři. Celkem se po oba dva dny před početným publikem představilo sedm dvojic, které statečně odolávaly mrazivým teplotám.

Všichni účastníci si pochvalovali přístup a zkušenosti paní Willms, která pro názornost na některé koně i sama sedla. Paní Willms byla nadšená kvalitami zúčastněných jezdců a koní a rozhodla se proto navázat s oddílem delší spolupráci a soustředění příští měsíc zopakovat.

Velké poděkování patří Romaně Hájkové za tlumočení. O přesném termínu dalšího soustředění Vás budeme informovat.

Autor: redakce Jezdectví, Zdeňka Šimková
Publikováno: 21.11.2011 22:00:00
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020