On-line rozhovor s manažerkou vytrvalosti Lucií Kalovou

Je tu nový rok a s ním i pokračování našich on-line rozhovorů. V nejbližších týdnech však ještě tématicky zůstaneme částečně u roku 2009, jelikož postupně oslovíme jednotlivé manažery jezdeckých disciplín pod ČJF a poprosíme je o shrnutí uplynulé sezony z jejich pohledu. Samozřejmě se dostaneme i k plánům na letošní rok.

Ilustrační foto

Ilustrační foto Antonín Terber

 

Tím jsme tak trochu prozradili svůj plán rozhovorů na dva měsíce dopředu a tak si již můžete v duchu připravovat dotazy pro toho „svého“ manažera. Jako první jsme si pozvali manažerku komise vytrvalosti ČJF – MVDr. Lucií Kalovou. Dotazy pro ní můžete vkládat formou příspěvků pod článek již nyní. Odpovídat vám na ně bude v úterý 5. ledna od 20.00 hodin.

 

Publikováno: 5.1.2010 16:04:01
Komentářů: 23
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: on-line rozhovory
Foto: Antonín Terber
diskuze k článku
Děkuji za zajímavý rozhovor...
Autor: Pavlína Paroulková Vloženo: 5.1.2010 21:47:30
Jelikož nám čas utekl jako voda, nezbývá mi než vám poděkovat za váš drahocenný čas a popřát vám mnoho zdaru do dalších let. Hodně štěstí v roce 2010 a dobrou noc.
re:Děkuji za zajímavý rozhovor...
Autor: Lucie Kalová Vloženo: 5.1.2010 21:49:18
Děkuji. Krásný rok 2010 a dnes dobrou noc :-)
7)
Autor: Pavlína Paroulková Vloženo: 5.1.2010 21:41:34
Několikrát jste zde zmiňovala web www.vytrvalost.cz. Na závěr ještě tedy jedna doplňující otázka - kde se mohou lidé krom tohoto webu pravidelně informovat o novinkách ve vytrvalostním sportu a jak probíhá medializace této disciplíny?
re:7)
Autor: Pavlína Paroulková Vloženo: 5.1.2010 21:42:06
Oprava: mám na mysli samozřejmě www.vytrvalost.com
re:7)
Autor: Lucie Kalová Vloženo: 5.1.2010 21:43:29
Aktuální informace jsou k dispozici na webu www.vytrvalost.com (webmasteři manželé Litovovi). Jako součást tohoto webu je veřejnosti přístupná sekce Kategorizace, kde je databáze jezdců a koní, kteří se účastní vytrvalostních soutěží. U jezdců je zde sledován postup v rámci kategorizace (postupy v soutěžích) a historie odjetých soutěží. U koní se sleduje taktéž postup v soutěžích, dále je tam prostor pro detailnější informace o jednotlivých koních vč. fotografie či původu. V databázi jsou též výsledky jednotlivých soutěží a to jak národních, tak mezinárodních, kterých se zúčastnili čeští jezdci. V loňském roce byl spuštěn ještě web www.czechenduranceteam.com , který je věnován české reprezentaci ve vytrvalosti. Informace se teprve doplňují, ale návštěvníci tam naleznou profily našich jezdkyň na MS v Bábolně a detailní informace ke konaným MS Bábolna či ME v Assisi. Z dalších mediálních aktivit jsou to určitě pravidelné články v Jezdectví (Zuzka Vojtíšková), ve Fauně (ing. Drásal), Jezdec. Spolupracujeme s redaktorkou Českého Rozhlasu, již výše zmíněnou Zuzkou Vojtíškovou. Nesmím zapomenout na Horse TV (www.horsetv.cz), která vytvořila i dokument o MS v Bábolně, který byl opakovaně vysílán na ČT4. Spolupráci s tímto médiem inicioval Milan Kyselý.
6)
Autor: Tefnut Vloženo: 5.1.2010 21:33:54
Dobrý den, ve zprávě z nějakého jednání ČJF jsem nalezla informaci, že by se snad úroveň MČR měla snižovat z ST na S. Chtěla bych se zeptat, jestli už je to schválené nebo je to v jednání nebo jestli jsem to špatně pochopila. Na žádném servru jsem o tom nenašla informaci, tak bych se Vás na to chtěla zepta.
re:6)
Autor: Lucie Kalová Vloženo: 5.1.2010 21:37:45
Tuto informaci najdete na www.vytrvalost.com - zprávy z komise - 16.11. 2009
5)
Autor: Pavlína Paroulková Vloženo: 5.1.2010 21:14:48
Která místa v ČR jsou podle vás pro pořádání vytrvalostních závodů nejvhodnější? Kam se soutěžící a pořadatelé rádi vracejí?
re:5)
Autor: Lucie Kalová Vloženo: 5.1.2010 21:19:53
Tam kde se podaří vytvořit příjemný sportovní zážitek (kvalitní a zajímavá trať) a zároveň jsou splněna kritéria pro takto náročný sport, počínaje ustájením pro koně, kvalitním zázemím pro jezdce a dobrou organizací.
re:re:5)
Autor: Pavlína Paroulková Vloženo: 5.1.2010 21:21:31
Mohla byste některé z těchto míst konkrétně jmenovat?
re:re:re:5)
Autor: Lucie Kalová Vloženo: 5.1.2010 21:35:45
Sloup v Čechách, Třebušín, Vrchovany, Paseky, mezinárodní závody v Pardubicích a Mostě. Naděje vkládámě do nových pořadatelů jako je např.: Kunice u Velkých Popovic, Břidličná. Určitě jsou také všichni zvědaví na premiéru mezinárodních závodů v Mikulově Mohu bohužel mluvit jen o těch závodech na kterých jsem byla (a to jsem jich musela v loňském roce několik vynechat, díky svému úrazu) nebo jsem slyšela chválu od jiných zúčastněných.
4)
Autor: Pavlína Paroulková Vloženo: 5.1.2010 21:05:32
V sobotu 12. prosince proběhlo v Senohrabech u Prahy vyhlášení Koně a Jezdce roku 2009 ve vytrvalostní disciplíně. Mohla byste nás seznámit s jeho průběhem?
re:4)
Autor: Lucie Kalová Vloženo: 5.1.2010 21:12:38
Můžu Vám jen říct jeho obsah, který byl plánovaný a který jsem zhlédla na videu. Bohužel jsem musela na poslední chvíli pracovně odjet do zahraničí, takže jsem se slavnostního vyhlášení nemohla zůčastnit. Byly vyhlášeny kategorie nejlepší jezdec a kůň. Výsledky pohárových soutěží do kterých jezdci sbírají body pocelou sezónu. Byly předány odměny jezdcům za reprezentaci a na konec zazněla přednáška paní Ewy Szarské (POL) Metody hodnocení kondice vytrvalostních koní a Sportovní trénink vytrvalostních koní. Všechny podrobnosti, včetně žebříčků a celé přednášky najdete na www.vytrvalost.com
3)
Autor: Pavlína Paroulková Vloženo: 5.1.2010 20:29:44
Tato sezona pro vás nebyla jen tak ledajaká – jste přesně rok ve funkci manažerky disciplíny vytrvalost. Co si myslíte, že se vám za dobu svého působení podařilo, co byste zlepšila a co pro vás tato funkce znamená?
re:3)
Autor: Lucie Kalová Vloženo: 5.1.2010 20:39:07
Co pro mne tato funkce znamená? Velký objem práce navíc, ve volném čase a zadarmo. Naštěstí mám kolem sebe takových bláznů více, kteří ve svém volném čase a často za své peníze, dělají práci pro jiné lidi... Využiji tady toho prostoru a poděkuji celé komisi, webmasterům, kteří nám neziště dělají web a neustále vymýšlejí jeho inovace a výborně s nimi spolupracuje. Naši stálou přispěvatelku za vytrvalost do Vašeho časopisu, která svou práci dělá také bez nároku na honorář. A myslím, že by se našla ještě další řádka lidí. Co se daří? Snažíme se zlepšit informovanost lidí jak vytrvalostí se zabývajících tak lidí zvenčí - prostě zvednout povědomí o vytrvalosti jako takové. A co se nedaří? Mám pocit, že je neobyčejně obtížné přimět lidi, aby pochopili, že pokud budou jen hledat chyby a nepřiloží konstruktivně ruce k dílu, těžko se pohneme z místa.
re:re:3)
Autor: Pavlína Paroulková Vloženo: 5.1.2010 20:44:21
Máte pravdu. Lidé, kteří s vámi spolupracují, si určitě zaslouží velké díky. Stejně tak si myslím, že společně s nimi půjde jistě vše jako po másle. Jak už jsem řekla - před rokem jste byla zvolena do funkce manažerky. Proč tenkrát došlo ke změně?
re:re:re:3)
Autor: Lucie Kalová Vloženo: 5.1.2010 21:03:08
Možná dozrála situace pro změnu, možná to byl důsledek zručné manipulace. Na mě se obrátili někteří zástupci vytrvalosti, abych šla do vyhlášeného konkursu na post manažera, protože jsem v té době byla z jejich pohledu člověkem, který by mohl stávající situaci sklidnit. KOnkurz vyhlásila ČJF, která shledala situaci ve vytrvalosti již neudržitelnou.
2)
Autor: Pavlína Paroulková Vloženo: 5.1.2010 20:21:56
Co se naopak příliš nepovedlo? Z jakých situací je třeba si vzít ponaučení?
re:2)
Autor: Lucie Kalová Vloženo: 5.1.2010 20:28:17
Nemáme dostatečně silnou základnu v seniorské oblasti - jak v reprezentaci, tak na domácí scéně. Což se projevilo i při MČR seniorů v Mostě, kde startovali pouze 4 jezdci, bohužel. Ale dvě z našich úspěšných juniorek budou v příštím roce v kategorii seniorů, tak doufáme v její posílení :-) a také našim seniorským jezdcům bude snad více přát štěstí, protože nevýrazné výsledky a nízká účast na MČR byla díky nemocem a zraněním koní. Málokdo si může dovolit trénink více koní na reprezentační úrovni.
1)
Autor: Pavlína Paroulková Vloženo: 5.1.2010 19:59:58
Dobrý večer, vítám vás všechny u našeho tradičního online rozhovoru. Zdravím mezi námi samozřejmě i vás, paní doktorko a zároveň vám přeji jen to nejlepší do nového roku. Naváži tedy hned z kraje otázkou typickou pro přelom roku. Mohla byste shrnout právě uplynulou sezonu?
re:1)
Autor: Lucie Kalová Vloženo: 5.1.2010 20:13:18
Dobrý večer, přeji všem úspěšný rok 2010 a to nejen ve sportu :-) Shrnout celou sezónu do několika vět není jednoduché, ale pokusím se. Musím zdůraznit výborné umístění našeho juniorského týmu na MS v Bábolně (8. místo v družstvech), v jednotlivcích vynikající 18. místo a 36. Pochválit rovněž musím všechny reprezentanty, kteří pravidelně vyjíždějí na zahraniční závody a velmi úspěšně reprezentují ČR. Za zmínku by určitě stály loňské závody v Bad Blumau, kde naši jezdci vysbírali všechna první místa v jedno- a dvou-hvězdových závodech. Celkem se naši jezdci v zahraničí zúčastnili 19 závodů v 7 zemích: Německo, Rakousko, Itálie, Francie, Polsko, Maďarsko, Slovensko. Na domácí scéně jsme uspořádali 10 národních a 2 mezinárodní závody (Pardubice CEI1,2,3* ; Most CEI1,2,3*).
re:re:1)
Autor: Pavlína Paroulková Vloženo: 5.1.2010 20:16:22
Takže během loňské sezony jste se rozhodně nenudili. Jaký byl tedy podle vás největší úspěch roku 2009?
re:re:re:1)
Autor: Lucie Kalová Vloženo: 5.1.2010 20:20:34
Budu se opakovat - jednoznačně skvělá reprezentace juniorského týmu na MS Bábolna (ve složení: Tereza Kucharská, Katka Kyselá, Sylvie Lorencová, Kateřina Hemzalová, Markéta Terberová).
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020