Světové jezdecké hry Cáchy 2006 - úvod
Světové jezdecké hry se letos konají po páté. V tomto malém úvodu zrekapitulujeme o čem \"jezdecká olympiáda\" je a co pro vás FEI připravila.

Světové jezdecké hry se letos konají po páté. Inaugurační WEG hostil Stockholm (SWE) v roce 1990, v roce 1994 následoval Haag (NED), Řím v Itálii v roce 1998 a před čtyřmi lety španělský Jerez de la Frontera (2002). Součástí, ne-li tradicí Her se staly nejen organizační triumfy či nezdary, ale zejména nezapomenutelné sportovní úspěchy a pamatováníhodné ukázky horsemanshipu. Tyto všechny můžete sledovat pod odkazem Historie na FEI webové stránce. Probrat se můžete stručnými fakty o každých Světových jezdeckých hrách, statistikami uvádějícími počty závodníků a zemí rozdělených dle disciplín, a nechybí ani výsledky jednotlivců a týmů. Pro skutečné badatele byly vytvořeny \"Další historické odkazy\", kde se můžete plně pohroužit do úplných seznamů FEI Mistrovství každé disciplíny od samých jejích začátků, včetně jmen medailových vítězů.

Na oficiálním webu FEI budou každý den připraveny aktuality, abyste měli nejposlednější zprávy přímo z dění v Cáchách. Nezapomeňte na oficiální web WEG Aachen 2006, který je v anglické a samozřejmě německé verzi.

V neděli 27. srpna proběhla tisková konference s prezidentkou FEI, Její královskou výsostí Hayou Bint Al Hussain, princeznou Jordánska a Dubaje. Prezidentka přítomné seznámila se svými představami o budoucnosti FEI a jezdeckého sportu obecně. Pohovořila o svých prezidentských cílech a odpovídala na otázky přítomných novinářů.

FEI \"Kdo je kdo\"

Pro ty, kteří nejsou častými návštěvníky oficiálních stránek FEI připomínáme, že FEI nabízí databázi nejlepších jezdců, tzv. Kdo je kdo, a to pod odkazem FEI Biographies.

Databáze by měla obsahovat všechny jezdce registrované pod FEI ke dni 17. srpna, čili 17 474 jmen. Pod hledanými jmény se kromě základních osobních dat skrývá i výčet dosažených úspěchů a to za roky 2005 a 2006, za Mistrovství světa, či Kontinentální mistrovství, Olympijské hry nebo FEI Světové poháry. Dodatečná data jsou pak připojena v odděleném pdf souboru. Většina informací dodaly Národní federace, za což jim FEI skládá velký dík. Naše vytrvalce tam, např., však nenajdete. Ani české, ani slovenské.

Databázi je velmi jednoduché ovládat. Buď hledáte přímo příjmení jezdce, který vás zajímá, nebo svůj výběr můžete zobecnit vybráním NF, k níž patří, či disciplíny, v niž si myslíte, že soutěžil. Disciplínu a NF lze kombinovat. Výsledky vašeho hledání lze přenést do pdf souboru, který může obsahovat buď úplné či jen dílčí úspěchy hledaného jezdce. Jména do souboru přidáte pomocí tlačítka \"Add\", a jakmile bude obsahovat všechna vámi zvolená jména, jejichž množství v konečném souboru je neomezené, klikněte na \"generate list\" tlačítko po levé straně obrazovky. V nově otevřené obrazovce si zvolíte, přejete-li si úplné či jen základní údaje. Opět kliknete na \"generate\" tlačítko, a pdf soubor bude na světe.

Tuto technickou vymoženost vám zprostředkoval Alltech, hlavní sponzor Alltech FEI Světových jezdeckých her 2010. Užijte si ji, obsahuje mnoho užitečných informací.


Příbuzné články:

Autor: Lenx
Publikováno: 25.8.2006 0:00:00
Kategorie: zajímavosti
Zdroj: FEI
Foto: FEI
Aktuální číslo
Obsah čísla 2/2020