Medailon uživatele

Přezdívka: jge
Ulice:
Město: opava
Telefon: +420606251415
WWW:
Messenger:

Články uživatele: zobrazit vše

První letošní skokové závody na otevřeném kolbišti na severní Moravě proběhly 12.-14. dubna v Chotěbuzi. V ST** parkuru startovalo šestnáct dvojic. Z toho Zdeněk Žíla na třech koních, Jiří Hruška, Kateřina Kubrická a Markéta Řeháková na dvou. Bezchybný výsledek předvedl pouze Jiří Hruška s oběma koňmi a Radoslava Ivanová. Pod čánkem najdete také odkaz na fotogalerii.

Kategorie : sport
Rubrika: skoky

Teprve jedenáctiletá drezurní a parkurová pony jezdkyně Tereza Markusková pochází z Karlových Varů a je neustále usměvavá a veselá. Přiznává však o sobě také, že je velký nervák a jejím zlozvykem je psát domácí úkoly na poslední chvíli. Jezdectví se závodně věnuje už od devíti let a za tu dobu stihla ukořistit nejedno cenné vítězství.

Kategorie : sport

Neděle - den určený pracovnímu klidu a odpočinku. Svátek, jehož název v některých jazycích znamená den slunce nebo den Páně, ale také vzkříšení Ježíše Krista. A křísit budeme každou neděli i zde, ovšem pouze vzpomínky. Vzpomínky na členy naší rozvětvené jezdecké rodiny, kteří tu s námi již nejsou a chybí nám. Mezi ty nezapomenutelné patřil i opavský trenér a rozhodčí Josef Zicháček.

Kategorie : zajímavosti
Rubrika: historie

Neděle - den určený pracovnímu klidu a odpočinku. Svátek, jehož název v některých jazycích znamená den slunce nebo den Páně, ale také vzkříšení Ježíše Krista. A křísit budeme každou neděli i zde, ovšem pouze vzpomínky. Vzpomínky na členy naší rozvětvené jezdecké rodiny, kteří tu s námi již nejsou a chybí nám. Dnes zavzpomínáme na severomoravského Josefa Zwingera, pod jehož padesátiletým vedením vzkvétal klub JK Opava Kateřinky.

Kategorie : zajímavosti
Rubrika: historie

Fotogalerie uživatele: zobrazit vše

Čtrnáct dní probíhal v říjnu kurz kočích pro soustřeďování dříví, který byl určen žákům Střední odborné školy Frýdek - Místek, především oboru Lesní mechanizátor. Žáci se blíže seznámili s chovem Slezského norika a v praxi si vyzkoušeli tahání klády a jízdu s koňským povozem. Kurz byl zakončen zkouškou, při které museli žáci prokázat nejen teoretické znalosti, ale také absolvovat praktickou část.Fotogalerii připravila Kateřina Dziadková.

Publikováno: 11.11.2013 16:30:00
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní

Dne 13. 10. se běžel již 123. roční Velké pardubické. Stejně jako vloni stylem start-cíl zvítězila Orphée des Blins s Janem Faltejskem. Druhý skončil Dušan Andres a Nikas, bohužel Josef Bartoš z Trezora spadl. Na posledním skoku kvůli volnému koni spadl i Josef Váňa st. z Tiumena. Třetí doběhl Klaus a J. Myška. Fotogalerii připravila M. Straková.

Publikováno: 7.11.2013 15:30:00
Kategorie: dostihy

MČR v kombinovaných soutěžích chladnokrevných koní pořádal 5. a 6.října z pověření ASCHK Jezdecký klub v Hradci nad Moravicí. V soutěži jednospřeží mezi čtrnácti vozatajci získal mistrovský titul Jan Blizňák s  Narexem  (Hošťálková). Ve dvojspřeží se postavilo na start devět soupeřů. Jan Blizňák s Narexem a Bacarem ze Zubří nedal soupeřům šanci a tak druhý mistrovský titul jeho zásluhou putoval do Hošťalkové. Fotogalerii připravil J. Gebauer.

Publikováno: 10.10.2013 8:00:00
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní

Dne 21. 9. finišoval třídenní závod East European Endurance Ride 2013. Po boji v cílové rovince zvítězila naše jezdkyně, Lucie Škábová na klisně Žoly. Silvie Lorenzová s Nanu 1 obsadily 6. místo a jako potvrzení skvělé formy získaly Cenu kondice. Na 15. místě úspěšně dokončil také Petr Jadlovský s Rachel 4. Tento závod, dlouhý 228 km, patří k nejlépe finančně dotovaným soutěžím v Evropě. Nejúspěšnější jezdci si rozdělí odměny v celkové výši 105.000 EUR. Fotogalerii připravil Alexander Nálepka.

Publikováno: 2.10.2013 9:42:24
Kategorie: sport
Rubrika: vytrvalost
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020