Medailon uživatele

Jméno a příjmění: Veronika Kutilová
Ulice:
Město: Praha 9
Telefon:
WWW:
Messenger: 364177025

Články uživatele: zobrazit vše

O víkendu 8. - 9. srpna 2009 se v Hodějicích u Slavkova uskuteční druhý ročník Mistrovství malých koní v kombinovaných soutěžích. MČR pořádá SCHH ve spolupráci s obcí Hodějice a je určeno především haflingům a huculům. Soutěžit je možno jak pod sedlem tak ve spřežení - kombinace zahrnuje vždy drezuru a parkur. Pokud se letos chcete zúčastnit, máte nejvyšší čas prostudovat propozice, přiložené k článku.

Kategorie : chov

Čeští chovatelé haflingů budou mít od května 2009 k připouštění svých klisen možnost využít vítěze německého körungu hřebců 2002 Aquavita I. Tohoto plemeníka do ČR importovala Kateřina Kunstová a hřebec tak bude působit na Ranči Koločava v Heřmanovicích na severní Moravě. Dlouhé pátrání po kvalitním hřebci, který by zároveň byl na prodej, se nové majitelce vyplatilo, protože Aquavit má výborný původ, skvělé hodnocení v zemi původu a zároveň mnoho kvalitních potomků v chovu... /Více/

Kategorie : chov

Už začátkem roku vyšlo na webu Svazu chovatelů haflinga upozornění na plánovaný evropský sportovní šampionát plemene hafling. Jedná se o prestižní akci, jejíž pořadatelství letos připadlo Italům a šampionát tedy proběhne na konci října v severoitalském Meranu. Česká republika se tohoto mistrovství samozřejmě může účastnit a SCHH bude velmi rád, pokud bude na šampionát moci vyslat nějakého zástupce. Chcete jím být právě vy? Přečtěte si více podrobností.

Kategorie : chov

Skutečně špičkové středisko chovu koní, Lazy E Ranch, se nachází v malém městečku Guthrie nedaleko Oklahoma City na středozápadě USA. Měla jsem to štěstí se sem podívat v rámci odborného zájezdu po farmách Spojených států. Věděla jsem, že v Americe je všechno větší, ale co jsme měli možnost vidět v Guthrie bylo opravdu nad mé očekávání. Pokusím se alespoň stručně vám přiblížit své dojmy.

Kategorie : chov
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020