Medailon uživatele

Jméno a příjmění: Zdena Motyginová
Ulice:
Město: Benátky nad Jizerou
Telefon:
WWW:
Messenger:

Články uživatele: zobrazit vše

Ve věku 23 let dnes uhynula známá klisna Tomáše Tesárka, Annie. Tato dcera hřebce Ascot z plnokrevné matky Maga po Hugben tvořila se svým jezdcem nerozlučnou dvojku a docílili spolu mnoha úspěchů, které vygradovaly 11. místem v celorepublikovém žebříčku skokových koní roku 2004. Tento úspěšný rok se také jen těsně nedostali do finálové čtyřky skokového poháru, když skončili šestí. 

Kategorie : sport
Rubrika: skoky

Německá jezdecká veřejnost oplakává bývalého skokového jezdce Dirka Hafemeistera. Ten zemřel 31. srpna 2017 ve věku 59 let na srdeční selhání, jak informuje Německá jezdecká federace.

Kategorie : sport
Rubrika: skoky

Srpnové číslo bude na trhu již jen dva dny a ve středu 30. srpna se můžete těšit na to zářijové! Už máte všechny srpnové články přečtené? Už jste si předplatili Jezdectví a utratili jste již slevu na zboží v Jana Horse, zúčastnili jste se soutěže o dárky v koutku pro předplatitele?  

Kategorie : zajímavosti

V těchto dnech 1. až 6. srpna probíhá ve Verdenu tradiční hannoverský šampionát mladých koní. Mezi šestiletým ročníkem skokových koní se velmi dobře daří potomkům hřebce Quaida, který je v majetku české stáje Mustang. Není se tedy čemu divit, když o Quaida projevil zájem slavný belgický hřebčín Zangersheide. O podobě spolupráce mezi stájí Mustang a tímto hřebčínem rodiny Melchiorů se ještě bude jednat, jak nám sdělil majitel stáje Vojtěch Csabi.

Kategorie : chov
Rubrika: teplokrevníci

Fotogalerie uživatele: zobrazit vše

Obtížné první kolo týmové soutěže překonaly české juniorky velmi pěkně, do druhého totiž postoupili jen s 9 trestnými body! Výsledky: Anna Heldová a Cara Mia 4 trestné body, Michaela Rodová a Arniek H 13 tr. bodů, Kateřina Kučerová a Anabel 5 trestných bodů, Sára Vingrálková a Chieano dokonce 0. Sára se tak udržela v průběžné první desítce s 2,44 body.

Publikováno: 11.8.2017 12:31:23
Kategorie: sport
Rubrika: skoky

Týmy dětí nakonec po rozeskakování s Belgií vyhráli po obou kolech čistí Britové, o třetí místo bojovali po dvou kolech 4 trestnými body zatížení Poláci a Dánové, přičemž úspěšnější, totiž čistí byli v rozeskakování Poláci! České jezdkyně dokončily dvě kola takto: Tereza Jakubcová a Acobata T 4+4, Tereza Svobodová a Britania 0+0, Jana Táboříková a Clintas 0+8, Mariana Michlíčková a Doretto 13+4. Tým skončil desátý, Tereza Svobodová by měla s celkovými 4 trestnými body postupovat do finále.

Publikováno: 10.8.2017 20:01:24
Kategorie: sport
Rubrika: skoky

Ve čtvrtek se na pískové Respect Aréně konala dvoukolová týmová soutěž dětí, započítavaná i do soutěže jednotlivců. Dvě jezdkyně předvedly v prvním kole nulu - Tereza Svobodová a Jana Táboříková, s chybou dokončila Tereza Jakubcová, nevydařila se jízda Marianě Michlíčkové a Valentýně Kukové, která však startuje jen za jednotlivce. Po dvou kolech bylo 23 bezchybných, 6 s časovou penalizací a 16 s chybou, mezi nimi i Tereza Svobodová a Britanie. Na 45. místě byly ex aequo i naše dvě jezdkyně Jana Táboříková a Tereza Jakubcová s 5 tr. b., 72. je M. Michlíčková a  79. V. Kuková. Tým má celkem 10 trestných bodů (6+4) a postupuje do druhého kola pro 10 nej z deváté pozice.

Publikováno: 10.8.2017 14:13:12
Kategorie: sport
Rubrika: skoky

Ve čtvrtek 10. srpna začínali od osmi hodin na travnaté aréně mladí jezdci. První po dvou kolech soutěže mladých jezdců je Jake Saywell a Havinia z Velké Británie, mají 2,4 tr. b., ve druhém kole byly jen 4 nuly! Na 23. místě je dnes se dvěma trestnými body Daniel Uleščenko a Moon Ray (10,66 tr. b.), čeští jezdci jsou po dvou kolech na 53. Tina Šalková a Cascar (6,69 + 14), 57. Kateřina Málková a Bugatti (7,95 + 14), 58. Alexandr Baraldi a Elame (10,57 + 12 tr. b.) a 59. Kateřina De Jagerová a Candy Boy (9,70 + 13 tr. bodů). Tým má po prvním kole 39 trestných bodů.  

Publikováno: 10.8.2017 12:06:13
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
Aktuální číslo
Obsah čísla 9/2017