zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Ohavný útok na koně se odehrál v pondělí 24. dubna v anglickém Bristolu. Neznámí útočníci zde pořezali koně a pak je nechali uhořet ve stáji. Naštěstí požár zmírnila voda z kohoutku, který se žárem roztekl, a tak z něj mohla tryskat voda.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 27.4.2017 19:10:00

Připravili jsme pro vás opět souhrnný článek jezdeckých soustředění. I letos tedy využijte možnosti a dejte o vašich vzdělávacích akcích vědět prostřednictvím našich webových stránek. Na e-mail web@jezdectvi.cz pošlete podrobnější informace a my je zveřejníme v tomto článku. 26. 4. 10:00 HOD: Vloženy termíny soustředění.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 26.4.2017 10:00:00

Už máte přečtené dubnové, tedy aprílové Jezdectví? Proč? Protože jestli ne, tak zbývají již jen dva dny na jeho zakoupení. Pak už se na stáncích s tiskem objeví květnové, pracovně nazvané slunečnicové. Pojďte se podívat, co ve "čtyřce" najdete zajímavého!

Kategorie: zajímavosti
/ 24.4.2017 14:44:44

Srdcem každého sedla je kostra, na které je postaveno. Nevýhodou kostry je, že zůstává oku běžného pozorovatele skryta pod vrstvami kůže a výplňových materiálů. Není tak vidět ani použitý materiál ani zpracování, zkrátka nic, co by nám na první pohled napovědělo. Více o sedlech se dozvíte v dubnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 23.4.2017 7:00:00

Úspěšné složení zkoušky základního výcviku jezdce je výchozím předpokladem pro získání jezdecké licence. I pro rok 2017 jsme pro vás připravili souhrnný článek s termíny a místy konání ZZVJ. Aktualizace 22. 4. 7:00 HOD: Dnes se koná přípravný kurz ZZVJ ve Svržně. V neděli se uskuteční ZZVJ ve Svržně a Polkovicích.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 22.4.2017 15:00:00

Pojďte se naučit fotografovat (nejen) koně! Jezdectví exkluzivně přináší unikátní Intenzivní dvoudenní fotokurz s Magdalénou Strakovou. Co vás ve dnech 7. až 8. května pod vedením Fotografky roku 2016 čeká? Komu je workshop určen? Co vzít s sebou kromě dobré nálady?

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 22.4.2017 13:13:13

Pro některé neodmyslitelná součást zimní přípravy, pro jiné v podstatě neznámý systém vzdělávání. Česká jezdecká federace díky účelovým dotacím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v současné době provozuje sportovní centra mládeže (SCM) ve čtyřech disciplínách – skoky, voltiž, všestrannost a drezura. V přípravě je také zřízení centra pro vzdělávání pony jezdců. Účel mají všechna SCM vždy stejný – příprava talentovaných jezdců a jejich sportovní rozvoj. Po sérii článků o skokových SCM pojďme nyní společně nahlédnout do toho drezurního... Více v dubnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 22.4.2017 12:00:00

Kurzy, školení, semináře - hledáte možnost, jak si zvýšit kvalifikaci? Pak pro vás máme informace o letošních vypsaných vzdělávacích akcích po celé České republice, které souvisí s koňmi a jezdectvím. Aktualizace 21. 4. 10:45 HOD: Vloženy termíny školení drezurních rozhodčích. Více uvnitř

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 21.4.2017 10:45:00

Odběr a konzervace hřebčího ejakulátu nachází v současné době čím dál většího uplatnění. Chovatelé koní si k inseminaci klisen už dávno cestu našli a výhody, které jim tato metoda přinesla, jsou všeobecně známy a akceptovány. Inseminace však má nesporné výhody i pro majitele plemenného hřebce a koneckonců i pro hřebce samotného... Více v článku v dubnovém čísle časopisu Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 21.4.2017 6:00:00

Pro mnoho divaček navždy zůstane králem filmových tanečníků díky nezapomenutelné roli v Hříšném tanci. Celkem si zahrál ve více než třiceti filmech a řadě seriálů a zazářil také na Broadway v muzikálu Pomáda. Ve volném čase byl však Patrick Swayze především nadšeným obdivovatelem a úspěšným chovatelem arabských koní. Více v dubnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 20.4.2017 19:50:00

Národní výstava hospodářských zvířat se v roce 2017 uskuteční od 11. do 14. května na brněnském výstavišti. Výstava je největší přehlídkou živočišné produkce v České republice. Přes 800 kusů zvířat - skotu, ovcí, koz, prasat a koní je předvedeno v Národních šampionátech, přehlídkách a hodnoceních za účasti českých i mezinárodních porotců. Na 200 českých a zahraničních vystavovatelů zde prezentuje chovatelské technologie, veterinární a reprodukční techniku, krmiva a zemědělské stroje. Aktualizace 20. 4. 16:30 HOD: Na veletrhu ANIMAL TECH bude vystaven kompletní sortiment pro chovatele.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 20.4.2017 16:30:00

Sportovní a chovatelská stáj Koně Pernarec se nachází v severovýchodní části Plzeňského kraje. Založena byla roku 2009 Bedřichem Hanákem a Janou Mentlíkovou (Hanákovou). Více v dubnovém čísle časopisu Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 14.4.2017 6:00:00

Mezinárodní jezdecká federace FEI oznámila šest pozitivních nálezů zakázaných látek u koní. Následující jezdci byli dočasně suspendováni od data oznámení (5. dubna) do doby, než FEI Tribunál vydá rozhodnutí. Koně nesmí startovat po dobu dvou měsíců.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 8.4.2017 19:35:00

V pondělí 10. dubna 2017 od 14.45 hod. navštíví rezervaci divokých koní v Milovicích předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček. V dubnovém čísle časopisu Jezdectví si můžete přečíst článek "Exmoorský pony - všestranný rodinný miláček". V něm jsme vybrali nejzajímavější využití exmoorských pony ať už ve vozatajství, přehlídkách, parkuru, drezuře nebo dokonce dostizích...

Kategorie: zajímavosti
/ 8.4.2017 16:55:00

V Rybníčku na Pelhřimovsku sídlí farma, která se věnuje přípravě koní pro účely natáčení filmů. Kromě výcviku čtyřnohých filmových hvězd tam také od září loňského roku funguje jezdecký a chovatelský kroužek pro děti, kde se školáci učí pečovat o koně a také na nich jezdí. „V současné době kroužky navštěvuje více než tucet dětí, a protože jsme stáj filmových koní, chceme jim umožnit poznat také svět před kamerou i za kamerou. Proto jsme pro ně vymysleli projekt, který připravujeme od podzimu a realizace by se měl dočkat do konce tohoto školního roku,“ říká Nela Kyselová, jednatelka Jezdeckého klubu Stáj FILMKO, z.s., který kroužek v Rybníčku provozuje.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 7.4.2017 15:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 5/2017