zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1>>>

PR / Při galavečeru jezdectví Koně na Žofíně čekalo v předsálí honosného paláce na hosty malé překvapení v podobě zeleného pažitu - jednalo se o naklíčenou pšenici. Novinku v krmení nám představil Martin Baran ze společnosti B. H. T. Bio Hydroponic Technology, SE, která tuto ojedinělou technologii přivádí v život v České republice.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výživa
/ 2.5.2019 9:30:00

Populární složka výživových doplňků Dimethylsulfon, známá pod zkratkou MSM, bude od 1. ledna 2018 odstraněna ze seznamu zakázaných látek FEI. Krok následoval po výrazném lobby od British Equestrian Trade Association (BETA) Feed Committee, která poskytla rozsáhlou technickou analýzu na podporu tvrzení, že zakázání MSM by mohlo negativně zasáhnout koňský průmysl.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výživa
/ 31.10.2017 19:00:00

PR / Více než 40 let působí na trhu německá firma Eggersmann, která se specializuje na výrobu krmiv pouze pro koně. Za tuto dobu se stala jedním z největších a nejmodernějších evropských výrobců krmiv a spolehlivým partnerem pro mnoho špičkových stájí. V sortimentu firmy Eggersmann najdete nejen moderní, kompletní krmiva v podobě pelet nebo müsli, ale také profesionální výživové doplňky. 

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výživa
/ 14.7.2017 11:05:00

Společnost De Heus, výrobce krmiv pro hospodářská zvířata, představuje nové složení krmiv pro koně Energys. Nové receptury odrážejí aktuální trendy ve výživě koní a umožňují chovatelům krmit koně způsobem, který je pro ně nejpřirozenější.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výživa
/ 24.1.2017 12:15:00

PR text Michael Jung (31) je nejúspěšnější jezdec všestrannosti na světě. Nejenže kraluje v soutěžích všestrannosti na Mistrovství světa, Mistrovství Evropy a Olympijských hrách, ale jeho sbírka trofejí obsahuje také zlaté medaile z drezury a parkuru. Pokud jde o optimální management krmení vlastních špičkových koní, zvolil si za partnera Pavo.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výživa
/ 19.8.2014 10:00:00

Bez vody není života. Voda je drahocenná a pro člověka ničím nenahraditelná surovina. Tento první bod Evropské vodní charty však jistě platí i pro zvířata a koně nevyjímaje. Vše o této nekalorické živině jsme psali v květnovém jezdectví 2013.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výživa
/ 26.4.2014 6:00:00

PR text/ V květnu můžete využít mimořádné akce 4+1 zdarma na granule Pavo Basic Plus. Nyní máte jedinečnou možnost vyzkoušet tento nový produkt na našem trhu za výhodných podmínek. Více informací získáte uvnitř článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výživa
/ 30.4.2013 15:20:00

PR článek/ Krmné doplňky na bázi zpracovaného plodu ostropestřce mariánského (Silybum marianum (L.) GAERTNER) jsou určeny hospodářským, sportovním, chovným a domácím zvířatům. Tyto krmné doplňky kombinují působení specifikovaných skupin přírodních látek, které vykazují kladné vlastnosti na zdraví zvířecího jedince. Nejsou určeny jako primární zdroj energie v krmné dávce, ale jako krmný doplněk, který přináší zvířeti prospěch daný příjmem biodostupných přírodních látek.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výživa
/ 3.12.2012 17:30:00

PR článek/ Internetový obchod Höveler.cz přichází s novým projektem. Ten odstartuje symbolicky v prosinci, tedy během měsíce, kdy si spousta z nás najde chvilku na nějaký ten dobrý skutek. Höveler.cz věnuje každý měsíc koním v nouzi 1 kg krmiva z každého prodaného pytle! Pokud víte o někom, kdo by potřeboval pomoc (ať už provozovatel útulku, zachránce týraného koně či majitel koní, který se dostal do nečekaných obtíží), kontaktujte nás na emailu info@hoveler.cz.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výživa
/ 7.11.2012 20:15:00

V červnovém čísle Jezdectví najdete rady, co dělat, když váš kůň kašle nebo jak s ním projít nástrahami léta, ovšem co se nám do něj bohužel nevešlo, jsou dva zajímavé články o výživě koní. Jeden je z pera Václava Štěrby, který shrnuje přednosti sladkovodních řas chlorella, avšak dodává, že žádný výrobce zatím takové krmivo nevyrábí. Přečtěte si tento zajímavý text, spolu s druhým, v němž Martin Mohelský seznamuje s často se vyskytujícími omyly při krmení selenu, vápníku a L-carnitinu.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výživa
/ 11.6.2011 12:43:03

Aby pastvina splňovala účel, pro který ji zřizujeme, musíme o ni pravidelně pečovat. V opačném případě budou koně na pastvinách strádat, budou začervení a na nerovném povrchu může dojít dokonce k jejich zranění. Vraťme se společně do březnového čísla časopisu Jezdectví z roku 2006, kde jsme se touto stále aktuální problematikou intenzivně zabývali.

Autor: redakce Jezdectví, Simona Stejskalová, Zdena Motyginová
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výživa
/ 13.3.2011 10:39:47
<<<1>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020