zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1234567>>>

Již tento pátek se v sále Císařského hostince v Kladrubech nad Labem uskuteční přednáška o historii a současnosti Národního hřebčína Kladruby nad Labem. Přednášejícími budou od 9:30 hodin v sále Císařského hostince Ing. Cyril Neumann a Ing. Jiří Machek.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: historie
/ 10.4.2019 7:00:00

Národní hřebčín Kladruby nad Labem zve v rámci oslav 100 let československé státnosti na přednášku na téma Slavná minulost československých hřebčínů. Přednášku zároveň doplní chovatelská beseda pamětníků. Přednášku povede Ing. Stanislav Hošák a Ing. Jan Pellar za přítomnosti pana Otto Dlaboly. Hlavními tématy budou vojenské hřebčíny za monarchie, vojenské hřebčíny v Československu a státní hřebčíny v Československu.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: historie
/ 25.10.2018 12:00:00

V rámci Dne české státnosti se 28. září 2018 starokladrubští koně zapojili do slavnostní akce v Národním památníku na Vítkově. Předvedeno bylo dvojspřeží starokladrubských koní v původním Masarykově kočáře pod vedením kočího Františka Šebka. 

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: historie
/ 2.10.2018 10:35:00

Národní hřebčín Kladruby nad Labem v pátek 31. března od 10 hodin do Císařského hostince na přednášku Národní hřebčín Kladruby nad Labem jako kulturní dědictví. Přednáškou budou provázet ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem Ing. Jiří Machek a odborný asistent katedry speciální zootechniky na České zemědělské univerzitě v Praze Ing. Cyril Neumann.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: historie
/ 23.3.2017 13:35:00

Zlatá podkova, dostihy z Pardubic, CSIO v Praze i Poděbradech, mistrovství republiky z Ptýrova i z Martinic - tak to vše jste mohli sledovat v České televize objektivem kamery, za kterou stál Vratislav Damborský. Bohužel, tohoto známého "jezdeckého" kameramana a VIP čtenáře časopisu Jezdectví na závodech již nikdy nepotkáme... Budeš nám chybět, Vráťo!

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: historie
/ 15.12.2015 23:15:54

Dňa 16. 1. 2015 nás náhle opustil v nedožitých 90 rokoch Prof. Dr. Ing. Boris Boor, zakladateľ jazdeckého klubu Slávia STU, bývalý predseda Československej jazdeckej federácie. Kto ste ho poznali, venujte mu tichu spomienku.

Autor: redakce Jezdectví, Martin Boor s rodinou
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: historie
/ 19.1.2015 9:42:49

S hlubokým zármutkem v srdci oznamujeme, že ve věku 73 let po těžké nemoci navždy odešla výjimečná žena Věra Skřivanová z Litomyšle. Poslední rozloučení proběhlo v kruhu rodinném. Čest její památce.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: historie
/ 3.12.2014 12:00:24

A je tu neděle - den určený pracovnímu klidu a odpočinku. Svátek, jehož název v některých jazycích znamená den slunce nebo den Páně, ale také vzkříšení Ježíše Krista. A dlouhou dobu jsme tu křísili každou neděli vzpomínky na členy naší rozvětvené jezdecké rodiny, kteří tu s námi již nejsou. Dnes vzpomeneme na Karla Trojana, a tuto smutnou rubriku si připomeneme až po prázdninách...

Autor: Zdena Motyginová, Ing. Lenka Gotthardová
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: historie
/ 24.6.2012 8:00:33

A je tu neděle - den určený pracovnímu klidu a odpočinku. Svátek, jehož název v některých jazycích znamená den slunce nebo den Páně, ale také vzkříšení Ježíše Krista. A křísit budeme každou neděli i zde, ovšem pouze vzpomínky. Vzpomínky na členy naší rozvětvené jezdecké rodiny, kteří tu s námi již nejsou. Ve věku úctyhodných 80 let odešel před 4 lety milovník koní hrabě Radslav Kinský.

Autor: Zdena Motyginová, Ing. Lenka Gotthardová
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: historie
/ 17.6.2012 6:00:41

A je tu neděle - den určený pracovnímu klidu a odpočinku. Svátek, jehož název v některých jazycích znamená den slunce nebo den Páně, ale také vzkříšení Ježíše Krista. A křísit budeme každou neděli i zde, ovšem pouze vzpomínky. Vzpomínky na členy naší rozvětvené jezdecké rodiny, kteří tu s námi již nejsou. Neuvěřitelný je i odchod teprve 42leté Pavly Patočkové před čtyřmi lety...

Autor: Zdena Motyginová, Hana Stehlíková
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: historie
/ 10.6.2012 6:00:14

Ve středu 6. 6. 2012 nás navždy opustil ve věku teprve 67 let Doc. Ing. Rudolf Zeipelt, CSc., dlouholetý vysokoškolský pedagog České zemědělské university  Praze. Na provozně ekonomické fakultě vyučoval více než čtyři desetiletí statistiku a jeho velkým koníčkem byli koně. Rozloučení s panem docentem proběhne ve středu 13. 6. v 11 hod. ve strašnickém krematoriu ve velké obřadní síni. 

Autor: redakce Jezdectví, Ing. Lenka Gotthardová
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: historie
/ 8.6.2012 13:12:45

A je tu neděle - den určený pracovnímu klidu a odpočinku. Svátek, jehož název v některých jazycích znamená den slunce nebo den Páně, ale také vzkříšení Ježíše Krista. A křísit budeme každou neděli i zde, ovšem pouze vzpomínky. Vzpomínky na členy naší rozvětvené jezdecké rodiny, kteří tu s námi již nejsou. Před pěti lety odešel jeden z nejznámějších světových milovníků koní, tenor Luciano Pavarotti.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: historie
/ 3.6.2012 6:00:38

A je tu neděle - den určený pracovnímu klidu a odpočinku. Svátek, jehož název v některých jazycích znamená den slunce nebo den Páně, ale také vzkříšení Ježíše Krista. A křísit budeme každou neděli i zde, ovšem pouze vzpomínky. Vzpomínky na členy naší rozvětvené jezdecké rodiny, kteří tu s námi již nejsou. Na život Egona Sekničky dnes vzpomíná Miroslav Svozil.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: historie
/ 27.5.2012 6:00:07

A je tu neděle - den určený pracovnímu klidu a odpočinku. Svátek, jehož název v některých jazycích znamená den slunce nebo den Páně, ale také vzkříšení Ježíše Krista. A křísit budeme každou neděli i zde, ovšem pouze vzpomínky. Vzpomínky na členy naší rozvětvené jezdecké rodiny, kteří tu s námi již nejsou. Dnes vzpomíná Marcela Klingorová na pana Jana Holcbechera.

Autor: Zdena Motyginová, Marcela Klingorová
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: historie
/ 20.5.2012 6:00:23
Zemřel opavský Jaroslav Hruška

Jezdecký klub Opava-Kateřinky oznamuje smutnou zprávu, že z řad koňařů odešel  v pátek 11. 5. po krátké a těžké nemoci ve věku 56 let jeho dlouholetý člen Jaroslav Hruška. Oddíl úspěšně  reprezentoval od svých juniorských let, kdy s klisnou Víra získal titul mistra České republiky. S klisnou Bella Via startoval v soutěžích všestrannosti. Na parkurech sbíral vavříny v  nejvyšších soutěžích s koněm Gaver. Zúčastnil se několika mistrovství republiky za družstvo severní Moravy. Mezi jeho nejvýraznější úspěchy určitě patří reprezentace na CSIO Bratislava s koněm Valt, se kterým vyhrál i mistrovství České republiky mladých koní. Poslední roky působil jako obětavý rozhodčí a tréner. S Jaroslavem Hruškou se rozloučíme v kostele v Opavě-Kateřinkách ve středu 16. 5. 2012 ve 14 hodin. Čest jeho památce.

Autor: redakce Jezdectví, Richard Bauer
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: historie
/ 13.5.2012 11:29:42
<<<1234567>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020