zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1>>>

Letošní začátek měsíce prosince se nesl ve znamení oslav 95. výročí vzniku Hradní stráže. Zahájení těchto oslav se zúčastnili také koně z NH Kladruby nad Labem.

Autor: redakce Jezdectví, Ing. Jiří Machek
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
/ 29.12.2013 15:50:38
Národní hřebčín při 94. výročí založení Hradní stráže

V pátek 7. 12. se na Pražském hradě konala oslava 94. výročí založení Hradní stráže. Oslav se zúčastnila i výprava z Národního hřebčína. Několik fotografií z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii na webových stránkách NH - a to pod tímto odkazem. S potěšením také oznamujeme, že osedlaní bílí starokladrubáci budou doprovázet i koně roku 2012 na akci Koně na Žofíně.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
/ 10.12.2012 13:00:00

O víkendu 20.-22. 1. proběhlo v Pegasu Děpoltovice skokové soustředění s J. Kinclem ml. Zúčastnilo se 18 jezdců a 26 koní od čtyřletých po starší matadory. Trenér se zaměřil zejména na sed jezdce, přiježdění, vedení koně a gymnastické řady.

Autor: redakce Jezdectví, Helena Lahodná
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
/ 24.1.2012 15:07:14

Ve dnech 14. a 15. listopadu se v Losiné uskutečnilo drezurní soustředění se Céline Willms. Hostitelem byli manželé Ticovi, kteří v malé vesničce na okraji Plzně svými silami budují nový areál s rodinou atmosférou. Fotografie přímo ze soustředění najdete uvnitř článku.

Autor: redakce Jezdectví, Zdeňka Šimková
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
/ 21.11.2011 22:00:00

setkániPoslední srpnovou sobotu se již po čtrnácté uskutečnilo Mezinárodní setkání jízdních policií v Komenského sadech v Slezské Ostravě. Sešli se nejen oddíly z Prahy, Pardubic, Brna, Zlína či z Ostravy, ale přijeli i policisté se svými koňskými svěřenci z Polska a Itálie. Na programu byly tři disciplíny – cross parkur, zrcadlové skákání a hlavní soutěž - speciální policejní parkur, který zejména prověřil důvěru koně v jezdce a jejich dovednosti, kterým čelí ve výkonu služby. Fotoreportáž přináší Monika Balcárková.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
/ 30.8.2011 10:32:52
Český kůň již dnes na ČT4

Již dnes v 15.55 se můžete přenést spolu se sportovním programem České televize ČT4 na pátečné Žofín a na vlastní oči se přesvědčit, jaké to na galavečeru jezdeckého sportu, pořádaném naší redakcí, bylo. Jestliže nestihnete záznam dnes, jsou připravena ještě čtyři opakování: úterý 15. 3. ve 13.40 hod, středa 16. 3. v 6.00 hod, sobota 19. 3. v 5.30 hod a čtvrtek 24. 3. v 9.30 hodin.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
/ 14.3.2011 11:42:07

Česká Koňská záchranka (Horse Emergency) završí v tomto měsíci 1. rok svého působení. Informace a zprávy z naší činnosti byly průběžně uveřejňovány na webu Jezdectví.cz. „Nikdy jsme se netajili tím, že inspiraci hledáme u zahraničních kolegů, kteří mají na rozdíl od nás mnohaleté zkušenosti a jsou nám tedy po všech stránkách vzorem. Kromě zaběhnutých záchranných týmů v Anglii a v Itálii jsou nám nejblíže kolegové ve Švýcarsku. Jejich Záchranná služba velkých zvířat GTRD funguje již 15 let. A právě zakladatele a tvůrčí mozek GTRD jsem měl možnost navštívit během pracovní cesty po Švýcarsku,“ uvedl Pavel Čechovský, který pro vás připravil zajímavou reportáž...

Autor: redakce Jezdectví, Pavel Čechovský
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
/ 16.7.2010 10:00:00

Dnešní článek bych mohl začít přesně jako před rokem: „Cesta na sever Čech je pro mě již natolik spojená s Rolinkou, že jsme nemohli nevyužít příležitosti a při návratu z lyžařského víkendu jsme se zajeli podívat do pár desítek kilometrů vzdálených Křižan, kde se tento koňský ‚domov důchodců‘ nachází, abychom se na vlastní oči přesvědčili, jak se koním před Vánocemi daří...“ Současný stav bych asi mohl shrnout do jedné věty – téměř nic se nezměnilo! V některých případech by to byla snad i potěšující odpověď, ale tentokrát je její význam opačný... Více v článku!

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
/ 22.12.2009 11:17:39

Dnes, ve středu 28. 10. se v obchodním domě Equiservis v Komořanech kromě dalších bodů svátečního programu konala autogramiáda autorky knihy "S respektem!" - nově vydané také v češtině nakladatelstvím Brázda. Anja Beran se v ní snaží vysvětlit citlivé a zároveň účinné metody při výcviku koní, které se uplatňují nejen při klasické drezuře. Podrobnosti přinášíme v aktuální reportáži...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
/ 28.10.2009 5:30:00

Asi každý sleduje kritickou situaci na Moravě, kam dorazily povodně v plné síle. Bohužel se nevyhnuly ani moravským stájím - naše zprávy hovoří o domovu úřadujícího mistra republiky Stanislava Hošáka mladšího, Životicích, Školním zemědělském podniku Žilina v Novém Jičíně a Jana Kubrického v Kuníně. Jak tam situace vypadá?

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
/ 27.6.2009 9:43:08

V sobotu 25. 4. se v Hipologickém muzeum ve Slatiňanech konala malá hipologická konference a ve stejný den byla zahájená výstava fotografií Věry Markové. Chovatelsky i historicky velice zajímavé příspěvky přednesli pánové Ing. Karel Regner, Ing. František Petřík a Otto Dlabola. Podrobnosti přinášíme v našem dnešním příspěvku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
/ 7.5.2009 9:00:00

Jak jste prožili letošní Velikonoce? S pomlázkou v ruce nebo - jako jezdci z Jezdecké stáje Věřice - na koni? Je dobře, že veselá nálada a nevšední nápady ještě úplně nevymizely...

Autor: bambi
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: reportáže
/ 19.4.2009 11:30:00
<<<1>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020