zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Od středy 1. července rozšiřuje národní hřebčín nabídku prohlídkových okruhů v Kladrubech nad Labem, včetně hřebčína ve Slatiňanech, kde se návštěvníkům otevírá v rekonstruovaném památkově chráněném objektu zcela nové turistické informační centrum národního hřebčína.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 26.6.2020 9:30:00

V pátek 17. ledna se od 18 hodin uskuteční na zámku Zborovice beseda s Daliborem Gregorem s názvem "Po stopách starokladrubských a lipických koní v Evropě". V průběhu besedy budou promítány fotografie z jednotlivých míst spojených s chovem těchto koní v Evropě a uskuteční se autogramiáda knih.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 15.1.2020 10:20:00

Ve dnech 25. - 26. srpna se uskuteční v Košťálově na loukách nevšední předváděcí akce sklizně otav pomocí koňostroje, travní sekačky od firmy I&J a dalších běžných zemědělských strojů. Vše za použití čisté koňské síly.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 4.8.2018 15:00:00

Město Slatiňany a Interaktivní muzeum starokladrubského koně Švýcárna Slatiňany srdečně zvou na výstavu obrazů české malířky a parkurové jezdkyně Natálie Roučkové s názvem: Nati-Y "Kolem koně". Výstavu a slavnostní přípitek zahájí starosta města Slatiňany MVDr. Ivan Jeník v pátek 3. srpna v 15 hodin. Výstava potrvá do 31. srpna.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 29.6.2018 15:00:00

Ve čtvrtek 3. května se od 18 hodin ve foyer pobočky ČSOB v Plzni uskuteční vernisáž výstavy obrazů Natálie Roučkové > Mezi dvěma světy <. Výstavu zahájí organizátorka výstavy a milovnice koní Martina Skalová. Dále promluví kunshistorička Karolína Matouš Peštová a malířka Natálie Roučková. Výstava potrvá do 29. května 2018. Otevřeno bude od pondělí do pátku v době od 9 do 17 hodin.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 2.5.2018 17:35:00

Ve čtvrtek 12. dubna se od 17:30 hodin uskuteční v M&K Galerii v Jihlavě vernisáž výstavy obrazů a křest katalogu Natálie Roučkové > Nati-Y OBRAZ-Y. Speciálním hostem bude Tereza Černochová, úvodním slovem provede Miloslava Kumbárová a Natálie Roučková.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 28.3.2018 13:35:00

Český svaz chovatelů haflingů (ČSCHH) připravuje ve spolupráci se Světovým svazem chovatelů haflingů (HWZSV), Asociací svazů chovatelů koní ČR (ASCHK ČR) a Dostihovým spolkem Pardubice (DS) na letošní srpen mezinárodní chovatelskou výstavu a sportovní šampionát koní plemene hafling

Autor: Tisková informace, Veronika Jenikovská
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 6.5.2017 15:00:00

Národní hřebčín Kladruby nad Labem a agentura Horses & Heritage srdečně zvou na přednášku Evropské státní hřebčíny jako živoucí kulturní dědictví. Přednáška se uskuteční ve středu 21. září od 18 hodin v sále Císařského hostince v Kladrubech nad Labem.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 19.9.2016 18:50:00

Již IV. ročník benefiční akce Koně pro kapku naděje se letos uskuteční 30. července v areálu JK Equus Kinský v Hradištku u Sadské. Jezdecké představení bude opět plné koňské krásy, hudby a tance. Připomeňte si minulý ročník ve video ohlédnutí.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 6.4.2016 10:30:00

Mezinárodní zasedání LIF (Lipizzan International Federation) se uskuteční tento týden na statku "Prak", Český Šternberk, v termínu 9. - 12. října 2014. Konference se zúčastní 56 delegátů z celého světa, včetně USA, Chille a Austrálie, dále všechny Evropské země od Švédska přes Francii až po Rumunsko. 

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 7.10.2014 15:00:00

Atmosféra takzvané „Hengstparade“, přehlídky hřebců, láká každoročně stovky diváků. Kdo by ale čekal předvedení plemeníků na ruce nebo pod sedlem v hale, ten se plete. Na návštěvníky jednoho z nejkrásnějších hřebčinců na světě čeká čtyřhodinová show, kde se potkává historie s moderním chovem teplokrevníků. Více informací o zájezdu uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 10.9.2014 17:50:00

Národní hřebčín Kladruby nad Labem, s.p.o. si dovoluje všechny pozvat na Velký jezdecký den, který pořádá dne 28. června 2014 od 13 hodin v zámeckém parku ve Slatiňanech. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších každoročních akcí pořádaných Národním hřebčínem, na které se prezentují starokladrubští koně. Akce se bude konat pod již udělenou záštitou ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečky. Aktualizace 27. 6. 12 HOD: Jak probíhal nácvik uherské pošty? Foto zde.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 27.6.2014 12:00:00

JK Hřebčín Suchá pořádá v neděli 1. června drezurní závody, které se budou konat v areálu Stáje Manon v Suché u Litomyšle na venkovním pískovém kolbišti s geotextilií. Na programu je šest soutěží od pony po S úlohy. Hlavním rozhodčím drezurních závodů bude Jan Tvarůžek, dále pak Jaroslava Haškovcová a Jana Kejklíčková. Uzávěrka přihlášek je 29. května, zasílejte je, prosím, na email manon@wo.cz. První soutěž začíná v 9 hodin.

Autor: Tisková informace, Michaela Javůrková
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 23.5.2014 15:30:00

Chcete vylepšít svůj sed? Bojujete s kulatými zády, nemůžete prošlápnout patu? Trpíte bolestmi zad? Nedaří se vám vysedět pracovní klus nebo cval? Máte pocit, že je váš kůň na jednu ruku hůře jezditelný? Zdá se vám váš kůň tlačivý? Máte problémy s rovnováhou v sedle? Možná je pro Vás řešením pohybový trénink. První dvoudenní kurz této metody se bude konat v termínu 28.- 29. května v areálu JK Tandem Dubenec. Zbývá posledních pár volných míst. Cena kurzu je 5400 Kč za oba dny + hala. V případě zájmu pište na e-mail info@cavallomio.eu.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 13.5.2014 11:00:00

Areál Farma Ptýrov se snaží podpořit stále se zvyšující atraktivitu obou pohárových seriálů a soutěžícím i divákům nabídnout další zajímavé momenty pohárových soutěží. Pro květnová kola obou pohárových závodů proto vyhlašuje speciální bonus na podporu těch, kteří se zúčastní soutěží v obou disciplínách. Jezdci, kteří se zúčastní současně v rámci obou závodů ČDP a ČSP kvalifikačních kol některé z pohárových tour, budou odměněni poukázkou na večeři pro dvě osoby v restauraci Farma Ptýrov. Nejúspěšnější z nich – účastník květnových závodů ČDP a ČSP na Ptýrově – získá navíc speciální cenu.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: pozvánky
/ 7.5.2014 15:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020