volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1>>>

Před cestou na jezdecké safari do Indie by vás měl každý varovat – pohled přes podmanivě zatočené uši koní plemen marwari a kathiawari na barevný Rádžastán je silně návykový! Prostor mezi ušima připomíná z pohledu jezdce srdce, a asi tak předznamenává, že to vaše bude už po jedné jízdě ztraceno… Nyní máte možnost zúčastnit se dobrodružného výletu i vy! 

Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 30.4.2019 14:51:00

Místní akční skupina Sdružení Růže ve spolupráci s odborem KČT Turistika na koni vás zve na exkurzi na rakouské koňské farmy a koňské stanice v rakouském pohraničí připravenou v rámci projektu „Propojení českých a rakouských hipostezek“. Exkurze se koná v sobotu 18. února a součástí je také oběd s rakouskými partnery.

Autor: redakce Jezdectví, Ing. Milena Andrlová
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 16.1.2012 16:00:30
Tuto středu 25.7. úspěšně dokončila paní Irena Rejchrtová z Pěkova na Náchodsku své putování kolem České republiky. Na tom by nebylo nic divného, pokud by ale tuto cestu neabsolvovala na vozíku taženém kobylkou welshpony jménem Jívka. Na společné cestě přitom od 14. dubna urazili téměř 1.900 kilometrů...
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 27.7.2007 12:01:06
Dne 1. března se měl v indickém Hardwaru konat odvolací soud nad odsouzeným jezdcem-průzkumníkem, Danielem Robinsonem. Soud jej může osvobodit, nechat jej dosloužit původní trest jednoho roku vězení, nebo může k jeho trestu i přidat dalších několik let. Na stránkách "Propusťte Daniela" může každý, koho jeho příběh zaujal, podepsat petici na Danovo propuštění. Soud byl přesunut na možná 10. března...
Autor: Lenx
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 4.3.2007 10:11:33
Málem umrznul, hladověl, pohlédl smrti do tváře. Zoufale toužící po pomoci přešel severní indickou hranici blízko Mana a vstoupil do vojenské zóny - bez víza. Upřednostnil veterinární potřeby svých koní před vlastními legálními a to se mu stalo osudovým. Indické místní úřady jej odsoudili za špionáž a narušení státních hranic. Daniel Robinson stále trpí v indickém vězení. čím více lidí o něm budě vědět, tím větší je naděje na pomoc.
Autor: Lenx
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 20.2.2007 3:00:00
V dnešní části nahlédneme trochu do historie výměnné stezky čaj za koně, nazývané Čajová stezka (Tea Horse Trail), na kterou se vydal Angličan Daniel Robinson. Protože mu onemocněli koně, byl nucen sejít ze Stezky a vyhledat pomoc v zemi Buddhy a Gándího. Za což ho stihlo vězení a obžaloba z narušování hranic, vyzvědačství... Všichni příznivci dálkových jízd, kteří mohou, se snaží mu pomoci. S podobným úmyslem přinášíme jeho příběh i vám.
Autor: Lenx
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 19.2.2007 1:17:38
Co vede lidi k dlouhým poutím v sedle koní napříč kontinenty? Jaký cíl mají? Kam je jejich pouti dovedou? Daniela Robinsona, který se vydal na část Hedvábné stezky, dovedlo jeho putování do indického vězení. Všichni příznivci jezdeckých stezek, kteří mohou, nyní apelují na jeho propuštění. Pro ty, kteří nevládnou anglicky, uvádíme první část jeho příběhu. Ostatní prosím, aby si jeho příběh přečetli na zdrojovém webu již nyní a zvážili, nemohou-li pomoci.
Autor: Lenx
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 14.2.2007 12:37:00
Jezdecké stanice - dejte o sobě vědet!
Pokud jste provozovatelem jezdecké stanice nebo poskytujete jiné služby v rámci jezdeckých stezek a jezdecké turistiky, máme pro vás zajímavý návrh spolupráce s turistickým a ubytovacím portálem travelguide.cz, kde byla zřízená sekce putování na koni. Pokud máte někdo zájem o vložení turistické karty o vašem areálu, napište na adresu leona.nemcova@travelguide.cz, pošlete název, adresu, kontakty, krátký popis, polohu v mapě a případně i fotografie, služba je zdarma.
Autor: jaja
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 24.1.2007 0:00:00
O putování koňmo ale i o dalších aktivitách se hovořilo na setkání, které proběhlo v sobotu 6. ledna ve vinném šenku Bene v pražských Vysočanech. Přinášíme krátkou zprávu z akce.
Autor: Artuš
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 13.1.2007 0:00:00
Přesunutí diskuzí STEZEK
Milí přátelé jezdecké turistiky.  Vzhledem k tomu, že se všechny projekty sdružení EQUICHANNEL.cz, provozovatele webu stezek, slučují do nového rozhraní, byla i stará diskuze uzavřena a nová založena. Postačí, když si kliknete a do bookmarků uložíte novou adresu  a jste-li již zaregistrovaní, můžete pod svým loginem rovnou přispívat. Ostatní kliknou  na odkaz Registrovat, vyplníte své údaje a pustíte se do nových příspěvků a témat.
Přejeme vám, aby vám nová diskuze sloužila výrazně lépe, nežli nedokonalá stará!
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 1.8.2006 1:45:31
To, co nám v dnešní hektické době často chybí, je turistika, pohyb a relaxace v přírodě. Dnešní populace ve své většině sedí u televize a v lepším případě vleze do nějakého dopravního prostředku a jede na výlet. Jen menší část jde pěšky, jede na kole a někteří se vydají na výlet na koni. K tomu se budují pěší stezky, cyklostezky a v poslední době i koňské stezky.
Autor: Artuš
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 8.6.2006 0:00:00
Seznámení s průběhem projektu financovaného z Iniciativy INTERREG III.A Česká republika - Rakousko, možnostmi získání finanční podpory na dovybavení jezdecké stanice či vybudování zázemí pro putující jezdce a zejména vzájemná výměna zkušeností patřily k náplni Semináře, který na sklonku listopadu uspořádal Kraj Vysočina.
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 29.12.2005 0:00:00
1
Autor: Lenx
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké stezky
/ 11.8.2005 11:52:39
<<<1>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020