sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Ani v době uzávěrky červnového čísla k 23. květnu nemá Česká jezdecká federace schválený rozpočet na rok 2018. Jaké jsou tedy v rozpočtu navrhovány hlavní položky a jejich srovnání s rokem 2017 přinášíme v tabulce v červnovém čísle. Z ní můžeme vyčíst, že oproti loňskému roku je méně peněz v kapitole Vzdělávání, naopak více v kapitole Reprezentace nebo Marketing. 

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 24.6.2018 16:00:00

Přehled závodů v termínu od 21. do 24. června. Sledujte změny v rozpisech, startovní a výsledkové listiny v Čísovicích, Hradištku, Královicích, Klatovech, Ústí nad Labem, Kunčicích, Nemojanech a Přerově. Více uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 24.6.2018 11:00:00

Aktuální i již proběhlé výjezdy českých jezdců na zahraniční závody v červnu 2018 sledujte s námi v tomto článku. 

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 23.6.2018 15:10:00

Rodina Vítkových odhalila plány na proměnu závodiště ve Velké Chuchli v moderní jezdecký areál mezinárodního standardu. Ambiciózní projekt si klade za cíl navrátit závodiště mezi evropskou elitu, povýšit kvalitu dostihů na špičkovou mezinárodní úroveň, rozšířit sportovní nabídku o nové jezdecké disciplíny a celkově zvýšit komfort jezdců i všech návštěvníků areálu. Plány počítají s renovací hlavní divácké tribuny, výstavbou stájí i jezdeckých hal či nových sportovních povrchů. Realizace projektu si vyžádá investici v řádu stovek milionů korun, vlastníci ji budou financovat z vlastních zdrojů. 

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 21.6.2018 18:15:00

Přehled závodů v termínu od 15. do 17. června. Sledujte změny v rozpisech, startovní a výsledkové listiny ve Zduchovicích, Ptýrově,  Opavě, Staré Boleslavi, Svržnu, Židovicích, Lohenicích, Našiměřicích, Mariánských Lázních, Kroměříži, Jihlavě a Čísovicích. Více uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 18.6.2018 7:00:00

Také v červnu vyjíždí čeští jezdci na národní závody do zahraničí. Jejich výsledky můžete sledovat v tomto článku. Třetí víkend se čeští jezdci účastní závodů v Magna Racino.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 17.6.2018 20:00:00

Nalaďte si jezdectví na televizní stanici Eurosport. Dnes večer Global Champions Tour v Cascais. Kompletní program uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 17.6.2018 10:00:00

Od ledna 2017 vychází pravidelný interní měsíční Zpravodaj ČJF, který je stručným přehledem nejdůležitějších novinek a akcí, které se odehrály v rámci ČJF za daný měsíc. V květnovém čísle se můžete dočíst o nominacích funkcionářů na MČR 2018, školení stylových komisařů na Severní Moravě nebo výjezdech české reprezentace na CSIO3* do Lince, CPEDI3* v Mannheimu, CSIO ve Fontainebleau a CSIO v Lamprechtshausenu. Květnové číslo si můžete přečíst zde

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 15.6.2018 14:50:00

Třetí červnový víkend proběhne v Cascais další kolo skokové série Global Champions, v Sopotech pak Pohár národů Divize 1. Další skokové závody se uskuteční v Hagenu, Spruce Meadows, Rockwoodu, Harthill, Gross Viegelnu a dalších areálech. Drezurní jezdci budou soutěžit také v Hagenu a Harthill, Brně, Cedar Valley... Všestrannostní závody se budou konat v Luhmühlenu, Nunney, Popadour... Kompletní přehled uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 14.6.2018 6:00:00

Přehled závodů v termínu od 7. do 10. června. Sledujte změny v rozpisech, startovní a výsledkové listiny. Kdo zvítězil v Suché u Litomyšle, Hořovicích, Sviadnově, Nymburku, Opřeticích, Plzni, Mostě, Mimoni, Josefově, Staré Roli, Troubkách, Humpolci, Čakovičkách a Vyškově?

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 11.6.2018 15:40:00

Druhý červnový víkend pokračuje v Cannes světová série Global Champions. Další skokové závody se uskutenčí v Spruce Meadows, Tryonu, Gorla Minore, Roeser, Lon le Sanier, Athénách, Poznani a dalších areálech. Drezurní jezdci budou závodit v Achleitenu a Nizhniym Novgorodu. Všestrannostní závody se budou konat v Bromontu, Bramhamu,  Dubravě, Shumenu... Kompletní přehled uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 7.6.2018 6:00:00

V úterý 15. května proběhlo 45. zasedání Výkonného výboru České jezdecké federace. O čem se jednalo? Výkonný výbor řešil bod týkající se nesplnění povinností pořadatelů MZ ve zpracování výsledků závodů a jejich zaslání na FEI. Dále výkonný výbor nesouhlasí s návrhem na změnu pravidel NP v drezuře, souhlasí se jmenováním Jana Matušky členem pony komise. VV také navrhnul povolení druhého přestupu v kalendářním roce. Celý zápis najdete zde.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 5.6.2018 12:10:00

V úterý 22. května proběhlo 26. jednání OV ČJF Praha. Oblastní výbor například projednal příspěvky za umístění na OM, objednávku triček a deček na MČR nebo stěhování kanceláře k 3.7.2018. Dále oblastní výbor diskutoval problematiku absence on-line výsledků pod hlavičkou ČJF a uložil generálnímu sekretáři, aby v nejbližším termínu zajistil realizaci on-line výsledků v JISu. OV oblasti Praha ČJF rohodl o financování tohoto projektu ve výši do 50 tisíc Kč. Celý zápis najdete zde.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 4.6.2018 10:30:00

První červnový víkend proběhne další kolo Poháru národů, tentokrát ve švýcarském St. Gallen. Pokračovat bude dalším kolem v St. Tropez také světová série Global Champions. Další skokové závody se uskuteční v Devonu, Langley, Ciekocinku, Tryonu, Wierdenu, Lisabonu a dalších areálech. Všestrannostní jezdci budou závodit v Renswoude, Tattersalls, Brand Hall... Kompletní přehled závodů uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 31.5.2018 6:00:00

Aktuální i již proběhlé výjezdy českých jezdců na zahraniční závody v květnu 2018 sledujte s námi v tomto článku. / Druhé místo Emmy Augier de Moussac v Mannheimu / Magna Racino a 3 vítězství Kamila Papouška / Druhý víkend se čeští jezdci účastní závodů v Magna Racino, Hamburku, Mnichově, Eindhovenu, Darguziai, Opglabbeeku, Marbachu a dalších...  

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 30.5.2018 18:35:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2018