zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Desetiletý Malq měl jako mladík dobře rozběhnutou kariéru. Pak však přišel pád a zranění, kvůli kterému mu doporučili konec dostihové kariéry. Několik let strávil na pastvinách, ale osud tomu nakonec chtěl jinak... Více v červnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 23.6.2017 6:00:00

Ačkoliv v ideálním světě by váš čtyřnohý partner nikdy nebyl nemocný, realita je trochu jiná a asi každý z vás se někdy ocitl v roli osobní ošetřovatelky vašeho koně. A pak už jistě víte, že koně mnohdy nepatří mezi nejlepší pacienty, zvláště pokud musíme koni podávat perorální léky, tedy takové, které kůň musí úspěšně spolknout. Více v červnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 19.6.2017 18:30:00

Jestli je v chovu anglického plnokrevníka na světě nějaká země zaslíbená, není to kupodivu Anglie, ale mořskou úžinou od ní oddělení Irsko. Jeho věčně zelené pastviny se v průběhu posledních století osvědčily jako prostředí, v němž se chovu plnokrevníka daří. Tam, jako téměř nikde na světě. Ve světle této skutečnosti jen těžko může kohokoli udivit, že právě tady sídlí nejúspěšnější světový chovatel, jehož pobočky lze najít po celém světě v zemích, které pro chov plnokrevníka „něco“ znamenají. Chovatel, jehož operace není postavená na arabských petrodolarech ani americkém byznysu. Hřebčín Coolmore... Více v černovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 16.6.2017 6:00:00

V 58 letech vyhrál loňské olympijské hry v Riu a snad kromě přímých konkurentů v napínavém rozeskakování nebylo člověka, který by mu zlato nepřál. Žijící legenda, houževnatý Brit Nick Skelton opět potvrdil, že jezdecký sport, a to i parkurový, se dá na špičkové úrovni provozovat až do důchodového věku, navzdory prodělaným vážným úrazům... Více v červnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 9.6.2017 6:00:00

Tři roky v českém prostředí slaví první wellness pro koně, klinika Equiwell v Hrobicích u Pardubic. Co je nového na klinice, která má jako jediná k dispozici vodní pás pro koně? Více v červnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 2.6.2017 6:00:00

Ve středu 31. května vyjde nové, snové Jezdectví, což znamená, že na zakoupení slunného slunečnicového máte již jen dva dny! A jaké zajímavé články najdete v tom květnovém? Pojďte se podívat!

Kategorie: zajímavosti
/ 29.5.2017 14:14:14

Přirozený způsob života koní a vývoj koně jako druhu nutně znamenal jeho přizpůsobení potravním zdrojům okolí. Zhruba 10 milionů let spásal trávu na stepích a savanách. Domestikace koně začala z tohoto pohledu před nepatrným časovým úsekem – společný život koně a člověka trvá řádově 6 tisíc let, přičemž způsob výživy koní člověk přizpůsobil přídavkem obilovin nárokům jeho využívání před cca 4 tisíci lety... Více v květnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 26.5.2017 6:00:00

V květnovém Jezdectví si můžete přečíst článek pojmutý zejména jako inspiraci pro koňáky v České republice. Inspiraci, jak nabrat nové znalosti a zkušenosti, cestovat, něco si vydělat a hlavně být neustále okolo koní! Někteří už tuší, že tématem bude ošetřovatel koní v zahraničí neboli groom.

Kategorie: zajímavosti
/ 22.5.2017 11:55:00

Přestože neexistuje žádný způsob, který z vás přes noc udělá lepšího jezdce, výcvikové lekce na lonži k tomu nemají daleko. Představíme si pět tipů, které změní váš sed k lepšímu. Poproste někoho, ať vás vezme na lonž, a můžete se na vlastní kůži přesvědčit, že lonžování není jen pro začátečníky! Více v květnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 19.5.2017 6:00:00

I když je aktuálně nejúspěšnější českou drezurní jezdkyní a na kontě má snad všechny myslitelné tituly, rozhodně netrpí žádnými manýry. Na obdélníku i mimo něj vyniká Tereza Hábová unikátní kombinací vlastností: má talent a cit pro koně, je pracovitá a velice inteligentní. A jak se ukázalo, také velice otevřená... Více v rozhovoru v květnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 12.5.2017 6:00:00

Koně a přírodní produkty – to jde velmi dobře dohromady. Zvířata, která nebyla domestikována, si v přírodním prostředí dokážou najít množství rostlin, jež jim pomáhají v řadě zdravotních problémů. I my lidé dokážeme léčivými rostlinami napravovat svůj zdravotní stav. Léčení bylinkami má obrovskou tradici a také důvěru. I chovatelé koní mohou využívat k prevenci nebo léčení některých problémů řadu bylinných přípravků. Je však třeba uvědomit si zásadní souvislosti... Více v květnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 10.5.2017 12:35:00

Dušnost koní je označovaná starším vžitým názvem COPD (chronické obstrukční onemocnění plic), nebo se můžeme setkat také s novým označením RAO (rekurentní obstrukce dechových cest). Je to vlastně hypersenzitivita na organický prach. Vdechování alergenů vyvolává zánět bronchiální sliznice, provázený reverzibilní bronchiální obstrukcí, nadprodukcí hlenu a později u neléčených pacientů dochází k poškození plic... Více v květnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 5.5.2017 6:00:00

O nejbohatší světové sérii Global Champions Tour (GCT) píšeme dlouho a pravidelně, za což mohou nejenom skvělí jezdci a koně na jejím startu, ale také výborný servis pro novináře včetně fotografií a videozáznamů všech jízd. Ovšem kde by nás napadlo, že v jejím 11. ročníku se začne psát i česká historie! Více v květnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 28.4.2017 6:00:00

Už máte přečtené dubnové, tedy aprílové Jezdectví? Proč? Protože jestli ne, tak zbývají již jen dva dny na jeho zakoupení. Pak už se na stáncích s tiskem objeví květnové, pracovně nazvané slunečnicové. Pojďte se podívat, co ve "čtyřce" najdete zajímavého!

Kategorie: zajímavosti
/ 24.4.2017 14:44:44

Srdcem každého sedla je kostra, na které je postaveno. Nevýhodou kostry je, že zůstává oku běžného pozorovatele skryta pod vrstvami kůže a výplňových materiálů. Není tak vidět ani použitý materiál ani zpracování, zkrátka nic, co by nám na první pohled napovědělo. Více o sedlech se dozvíte v dubnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 23.4.2017 7:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2017