novinky

V této sekci serveru Jezdectví.cz se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa koní, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

<<<12>>>

Jeden z nejlepších evropských all around trenérů bude opět vyučovat v Čechách. Po loňské úspěšné premiéře v Čechách opět přivítáme Pierra Ouelleta, který je původem z Kanady, žije ovšem již dlouhodobě v Itálii. Je rozhodčím několika mezinárodních organizací (NRHA, AQHA, APHA, NSBA, NRHA). On sám i členové jeho rodiny a klienti jsou držiteli mnohonásobných titulů různých úrovní až po all around evropské šampiony...

Kategorie: western
/ 3.11.2008 0:00:00
Začátkem letošního srpna se na ranči El Paso již pošesté sešla skupinka účastníků na oblíbené akci CZQHA pod záštitou AQHA: Horsemanship clinic. Účastníci se pod vedením týmu z Texas Tech University dozvěděli spoustu zajímavostí, důležitých tipů pro práci s koňmi a zdokonalili se v praktickém ježdění. Více v dnešním příspěvku.
Kategorie: western
/ 22.8.2008 0:00:00
Přinášíme vám dnes portrét pětice úžasných slečen, které se pilně připravují na setkání mládeže z celého světa s koňmi plemene quarter horse - Světový pohár mládeže 2008. Ten se pojede 6. – 13. července v London, Ontario v Kanadě.
Kategorie: western
/ 4.7.2008 0:00:00
Premiéra Euro Amateur Cup, tedy soutěže mezinárodních týmů nejlepších jezdců s koňmi plemene American Quarter Horse, se měla konat v Čechách o víkendu 31.5. - 1.6.2008. Jak tento areál, tak spolupořádající CZQHA učinili všechno pro to, aby byla akce dobře připravena a jako první skutečně mezinárodní soutěž v all around disciplínách u nás proběhla. Přesto se nakonec neuskutečnila. Ptáte se proč?
Kategorie: western
/ 8.6.2008 11:50:07
O víkendu 14. - 15.6. proběhne na Nové Americe u Jaroměře již sedmý ročník CZQHA show (AQHA approved show), a to společně s Uniga NRHA Czech Cup. Přinášíme bližší info a časový rozvrh.
Kategorie: western
/ 8.6.2008 9:53:42
CZQHA Horsemanship Clinic je tréninková akce, která u nás má již několikaletou tradici. Je pořádána pod záštitou AQHA (American Quarter Horse Association) a vedením je pověřena vždy určitá vybraná americká universita s týmem zkušených lektorů (letos z New Mexiko State University). Také letos se můžete zapojit a načerpat nové vědomosti a praxi pod vedením zkušených lektorů. Jak celá akce vypadá a co je k účasti třeba? Čtěte.
Kategorie: volný čas
/ 9.7.2007 0:00:00
O víkendu, 16. - 17. června 2007, se na Nové Americe u Jaroměře uskuteční již šestý ročník CZQHA Show, tentokrát ovšem v novém kabátě. Po vzoru loňského Heart of Europe se pořádající Czech Quarter Horse Association rozhodla spojit své síly s NRHA Czech a nabídnout show ve větším formátu. Bude tedy otevřeno nejen více než 30 AQHA tříd v kategoriích open, amatér a mládež, ale také šest NRHA approved tříd a dále 8 tzv. All Breeds tříd. Více v dnešní pozvánce.
Kategorie: western
/ 30.5.2007 0:00:00

Další z autorských materiálů, které jsme museli do tištěné verze březnového Jezdectví (v prodeji od 22.2.) podstatně zkrátit je článek s názvem Za lepší „Ohlávku“. Ten se stal součástí rozsáhlého tématu měsíce „Předvádění koní? Nic to není!?“. Pokud vás detailně zajímají informace o chovatelských soutěžích zvaných Halter (odvozeno od anglického slova pro ohlávku), určitě nevynechejte tento text mgr. Jitky Kynclové.    

Kategorie: western
/ 23.2.2007 8:22:34
CZQHA Trail Ride: projížďka podzimní přírodou

Czech Quarter Horse Association zve jezdce na CZQHA Trail ride, která se koná v sobotu 18. listopadu 2006 na ranči El Paso. Akce je pořádána pod záštitou AQHA, účast je ovšem možná i s koňmi jiných plemen. Sraz účastníků je mezi 11. a 13. hodinou, následuje výjížďka do krásného okolí ranče, Národní přírodní rezervace Voděhradské Bučiny. Po návratu je možno využít mezinárodní kuchyně restaurace na ranči, od 21 hodin je plánována společenská akce. Účast na této akci je zdarma, podrobnosti pod odkazem v nadpisu.

Kategorie: western
/ 12.11.2006 0:00:00
První říjnový víkend se na ranči Jirák Quarter Horses ve Štěnovickém Borku u Plzně konal první ročník soutěže „Heart of Europe“, který pořádala Czech Quarter Horse Association. Jednalo se o průlomovou akci, v Čechách zatím nevídaného formátu...
Kategorie: western
/ 13.10.2006 5:27:00
<<<12>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 3/2020