novinky

V této sekci serveru Jezdectví.cz se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa koní, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

Na Žofíně se v pátek 11. března vyhlašovali již poosmé nejlepší jezdci a koně roku 2010 v olympijských disciplínách drezura a skoky. Stalo se tak v rámci tradičního galavečera jezdeckého sportu Český kůň pořádaného redakcí časopisu Jezdectví.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 11.3.2011 21:31:51

Pražský Žofín v pátek 11. března hostil již poosmé galavečer jezdeckého sportu Český kůň spojený s vyhlašováním nejúspěšnějších jezdců a koní v olympijských disciplínách drezura a skoky. Koně přišli na řadu netradičně jako první – krátce po půl sedmé, a to v rámci předprogramu na prostranství před vstupem do paláce.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 11.3.2011 19:29:50

Galavečer Český kůň 2010 je doslova za dveřmi! Přípravy vrcholí a vše nasvědčuje tomu, že půjde o ročník nejen o ročník s rekordním počtem udělených cen, ale také o ročník s mimořádným zájmem jezdecké veřejnosti i celoplošných médií. Aktuálně nám mnoho z vás telefonuje, zda by bylo možné zakoupit vstupenky „bez umístění“ i v pozdějších hodinách. Proto jsme se rozhodli vyhovět a do paláce se dostanou i ti, kteří na Žofín dorazí až po skončení oficiálního ceremoniálu, kdy bude probíhat plesová část a diskotéka. Nic méně – společenský oděv je samozřejmostí i v pozdních hodinách! Vstupenky navíc budou za stejnou cenu, jako na počátku – tedy od 299,- Kč. Vřele proto doporučujeme dorazit již od 18 hodin a kromě sledování programu si zakoupit alespoň jeden lístek do tomboly, v níž je připravena stovka velmi atraktivních cen. V prodeji bude jen 500 losů!

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 9.3.2011 22:37:12

Za pouhých pět dní se uskuteční galavečer Český kůň, během něhož budou vyhlášeni nejlepší jezdci a koně roku 2010. A to je opět příležitost vám trošičku poodkrýt, co vás čeká a nemine... Některé to asi potěší, jiné naopak, ale musíme konstatovat, že ženy začínají čím dál tím více v jezdeckém sportu vytlačovat muže z nejvyšších příček. Anketa Jezdec roku by se téměř mohla přejmenovat na Jezdkyně roku – vždyť ženy převezmou většinu těchto titulů. Kolik přesně, to přece jenom neprozradíme. Nedopadne to však určitě hůře, než SMS anketa o Jezdecké Tipy roku, kdy z mužů vyhrál jen Michal Knoflíček (viz březnové Jezdectví). Pokud ještě nemáte na galavečer vstupenky, nezoufejte! Můžete si je rezervovat telefonicky, či e-mailem a vyzvednout osobně v předstihu, nebo až na místě (od 17.30 do 19.30 hodin). Na dobírku se již v tuto chvíli nerozesílají...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 6.3.2011 0:18:33

Pouhých deset dní zbývá do galavečera Český kůň na Žofíně, kam by měli dorazit také živí koně. Kromě všemi očekávaných koní roku uvidíte již poněkolikáté na Slovanském ostrově hlídkující starokladrubáky Městské policie Praha. Již v tuto chvíli můžeme prozradit, že koněm roku 2010 se v drezuře i ve skocích stane valach hnědé barvy. Tak co, už tušíte, který z nominovaných by to mohl být? :o) Přijďte se na předávání cen podívat osobně – oceňování koní bude před Žofínem přístupné všem i bez vstupenky! Ty jsou stále k mání od 299 do 690 Kč. Rozhodli jsme se též prodloužit akci „5 a více nejlevnějších vstupenek ještě o 20 % levněji“, a to až do pátku 4. března 12.00 hod., kdy je poslední možnost objednávky vstupenek na dobírku. Opozdilci si budou již pak muset lístky vyzvednout osobně. Aktuální seznam volných míst najdete v článku...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 1.3.2011 0:00:01

Již jen do neděle 30. ledna máte možnost zaslat své hlasy pro Jezdecké Tipy roku 2010 vyhlašované během galavečera Český kůň společně s jezdci a koňmi roku. Můžete tak získat ZDARMA dvě vstupenky na zmiňovaný galavečer, který se uskuteční v pátek 11. března od 18 hodin v paláci Žofín. Již v tuto chvíli je rozebrána polovina vstupenek, pokud však chcete mít své místo u stolu přímo na velkém sále, pak byste si měli pospíšit, jelikož na něm zbývá pouze třetina volných židlí. Tato informace je důležitá zejména pro nominované jezdce, aby to případně neměli pro své ceny daleko. Navíc mají nárok na slevu 600 Kč z objednaných vstupenek. Současně připomínáme, že do konce ledna je při koupi celého stolu pro 10 osob možné uplatnit slevu 10 %! 

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 28.1.2011 11:29:52

Ještě do 30. ledna máte možnost hlasovat v anketě Jezdecký Tip roku, která je vyhlašována v rámci galavečera Český kůň na Žofíně společně s Jezdci a Koňmi roku 2010 v disciplínách drezura a skoky. Stejně jako odborné porotě vám předkládáme seznam nominovaných a za pomocí SMS zpráv můžete poslat hlas těm, kteří mají v dané disciplíně u vás největší sympatie. Připomínáme též nominovaným porotcům, aby nezapomněli odeslat svůj hlas, avšak na jiné telefonní číslo, než je uvedeno v zadání, nýbrž na to, z kterého byli osobně kontaktováni pořadateli... Ve článku pod odkazem z nadpisu máme tu čest vám též představit partnery letošního ročníku.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 21.1.2011 11:43:04

Galavečer jezdeckého sportu pořádaný Pražskou vydavatelskou společností, resp. redakcí Jezdectví, se letos uskuteční již poosmé. Nejlepší jezdci a koně roku 2010 v disciplínách drezura a skoky budou vyhlášeni za přítomnosti stovek návštěvníků v pátek 11. března 2011 po 18. hodině v pražském paláci Žofín. Věříme, že ani vy si nenecháte ujít tuto sváteční příležitost a budete u toho osobně! Podrobnosti k programu i předprodeji vstupenek najdete v tomto článku...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 5.1.2011 0:00:00

V úterý 21. prosince se od 14.00 hodin koná vánoční fotbalový turnaj jezdeckých týmů ve sportovní hale Žabčice - Brno. Zúčastní se ho celkem čtyři týmy: za ČR parkurový tým FC Oxer, dostihový tým AC Taxis a military tým FC Traken, za SR pak parkurový tým FC Kolmák. Po turnaji bude následovat nezřízená „sekec mazec párty“ v restauraci, kterou najdete pouhých 50 metrů od sportovní haly. Všichni jsou srdečně zváni!

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 20.12.2010 9:16:40

Přestože se podařilo v brněnské Berthall vedle dosavadní závodní haly postavit před pár dny novou menší halu pro opracování koní, počasí s očekávanými teplotami až – 20 stupňů Celsia opět pokazilo plány pořadatelů a závody 18. – 19. prosince musely být pro nízký počet zájemců zrušeny. První skokové závody po Novém roce proběhnou 22. – 23. ledna 2011. Podrobnosti najdete na www.berthall.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 19.12.2010 0:01:11

Čtyřletá teplokrevná klisna Bambúča byla předvedena na pohotovost veterinární kliniky Heřmanův Městec 23. června 2010 kvůli krvácení z nozder a nechutenství. Podle anamnestických informací měla také dlouhodobé problémy s kašlem, hnisavým výtokem z nosu a prodělala horečnatou epizodu. Jak to nakonec celé dopadlo, to se dozvíte v pravidelné rubrice Jezdectví (č. 12/2010) nazvané „Příběhy z koňské kliniky“…

Kategorie: zajímavosti
/ 14.12.2010 8:40:46

Deset jezdeckých dvojic se zúčastnilo o víkendu 11. – 12. prosince zejména drezurního soustředění v brněnské hale Berthall. Ve dvou případech šlo o přípravu skokovou, která je také součástí trenérské aktivity Denise Soyera. Soustředění probíhalo po oba dny pouze v odpoledních a večerních hodinách. Dopolední čas pak plně využily Ema Jančářová spolu se sestrou Idou ve středisku v Nemochovicích. Ema Jančářová také v průběhu soustředění zajišťovala překladatelský servis pro účastníky neznalé cizího jazyka. Další soustředění jsou připravovány až po Novém roce - 15. a 16. ledna 2011 a pak pravidelně jak je uvedeno na stránkách www.berthal.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 13.12.2010 8:04:28

Do redakce nám již postupně přicházejí první přání PF 2011, což nás moc těší. I letos bychom rádi ty nejzajímavější uveřejnili, proto neváhejte a posílejte dál. Naše adresa je: redakce@jezdectvi.cz. Ta loňská „Pé-eFka“ si můžete připomenout v naší galerii – viz odkaz z nadpisu.

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 10.12.2010 18:35:07
Skokové závody v hale JS Císařský ostrov zrušeny

Jak jsme se právě dozvěděli, poslední letošní halové skokové závody pořádané JS Císařský ostrov v hale In-expo Group byly zrušeny. Důvodem je nízký počet přihlášených dvojic a také aktuální nepříznivé počasí, které neumožňuje opracování koní mimo halu.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 10.12.2010 15:39:58

Ještě v polovině tohoto týdne vše nasvědčovalo tomu, že osmý ročník galavečera jezdeckého sportu pořádaného redakcí Jezdectví sice proběhne, ale ne na Žofíně. Osud však nakonec zařídil, že i poosmé se setkáme v tomto překrásném paláci na Slovanském ostrově v Praze. Termín akce spojené s vyhlašováním jezdců a koní roku 2010 a předáváním cen Český kůň 2010 je stanoven na pátek 11. března od 19 hodin. Vstupenky bude možné zakoupit v předprodeji od začátku ledna. Podrobnosti se dozvíte v lednovém čísle časopisu Jezdectví, které vyjde ještě před koncem roku.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 10.12.2010 1:16:23
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020